Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha átmennél rokonokhoz/barátok...

Ha átmennél rokonokhoz/barátokhoz és mondjuk kicsit náthás a gyereked (sima, áttetsző orrfolyás, mellette jó közérzet, esetleg egy picit nyűgös) akkor szólsz nekik erről vagy csak abban az esetben, ha gyerekek is lesznek ott?

Figyelt kérdés
Tehát ha csak felnőttekhez mennél,akkor is "illik" szólni?Volt már akire kiakadtak amiért elvitte felnőtt közösségbe a kicsit náthás gyerekét?
2014. jan. 25. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha eszembe jutna, biztosan megemlíteném.

Mondjuk, ha csak ilyen kicsit folyik az orra, lehet elfelejteném, de ha eszemben lenne, akkor mondanám.

2014. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én elvárnám,hogy szóljanak,így én is szólok,de sajna ez a valóságban sokszor nem így van...
2014. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy picit náthás gyerekről csak felnőtt társaságban nem érzem indokoltnak, hogy előrejelezzek, persze ha gyerek, főként ha baba van, akkor mindenképp.
2014. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szüleimhez mennék,és attól félnek,hogy elkapják...:/pedig mikor tesóm pasija volt beteg,akkor simán átjárt,pedig ő lázas volt!!Csak azt mondják a gyerekeket ölelgetik,őt nem ölelgették...
2014. jan. 25. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:

A náthavírus is fertőz.

Beteg emberrel nem jó közösségbe menni legyen az akár felnőtt, akár gyerek.

Tapintatlanság összefertőzni másokat.

2014. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Akkor pl. dolgozni sem mentek egy natha miatt...? A ferjem tavaly nathasan ugyelt szilveszterkor, mert ejjel belazasodott, es nyilvan nem volt mas helyette... az is natha volt ... ha volt szabadideje kotott be maganak c vit. Infuziot... az utcara sem mentek nathasan...? Erdekes.
2014. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem abszolút nem zavarna,ha hozzám jönne gyerek orrfolyással,pedig van gyerekem8a bölcsiben is mindig van taknyos gyerek,most akkor soha ne vigyem őt?),De hát nem tudod kikerülni hogy egyáltalán ne találkozz ilyennel.A múltkor a sparban a pénztárosnő olyan betegen dolgozott,köhögött mint állat,folyt az orra,majd lefordult a székről.Ez sokkal durvább szerintem...
2014. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyilván tekintettel vagyok másokra, csak az zavar,hogy én ne vigyem át a gyerekeket pici orrfolyással(nehogy a tini öcsém beteg legyen és hiányozzon a suliból) de a tesóm pasijának semmit sem mondtak mikor egy hétig ott lógott a betegszbiján úgy,hogy még láza is volt!
2014. jan. 26. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyereknek is jobb lenne ha otthon kortyolgatná a meleg teát. Így nem illik vendégségbe menni. Épp egy hete a sógornőm elhozta a "kicsit" náthás gyerekét hozzánk, akiből dőlt a takony és fulladozott a köhögéstől. Nem örültem neki, főleg azért nem mert közben tömte a gyerek szájába a kaját és köhögés közben repült mindenfelé... Utána lehetett mindent lefertőtleníteni.
2014. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én családom ennyiből nem csinál problémát :) Nem is szoktam szólni. Azért egy felnőttnek legyen már olyan erős az immunrendszere, hgy egy enyhe náthát ki bírjon védeni... De a gyereket sem muszáj ölelgetni :P
2014. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!