Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nurofen jó hasfájásra?

A nurofen jó hasfájásra?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapos a babám szerintem fogzik mert 4 napja egyik napról a másikra elkezdett éjszaka kelni 1-2 óránként. Állandóan rág, gyakoribb a kaki és hígabb is, az ínye is duzzadt.

De... Kb 1-2 hét telt el amikor semmi baja nem volt (korábban) hasfajós (volt). Fordult elő, hogy rosszabb napokon 2-3 alkalommal felkelt éjszaka (mondjuk nem 4 napig) és ebben az 1-2 hétben is van mikor megzavarják a pukik, húzgálja a lábát. De nem kellett állandóan cipelni és megoldódott az altatási probléma.

Na most nekem fogalmam sincs, hogy fogzik vagy a hasfájás jött vissza még durvábban, mint eddig volt. Gyakran úgy érzem egyértelmű fogzás majd lábhúzgálás és elbizonytalanodok.

De alig alszunk, gondoltam hátha a foga úgyis túl kell ezen esni egyszer de adtam most neki nurofent, legalább addig amíg hat, hátha normálisan alszunk, engem már a hideg ráz szegény baba állandóan álmos.

Csak jó lenne tudni pontosan mi a baj, valamiért azt gondoltam ha egy pár óráig nem kel fel akkor a foga csak nem tudom lehet hat hasfájásra is?

Vagy ti mit gondoltok mi lehet vele?

Kenem géllel az ínyét és nem fejeztem még be a hasfájás elleni szerek adását sem szóval végülis nem változtat ez sok dolgon csak kíváncsi vagyok véleményekre.


2016. febr. 9. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A Nurofen nem laz- es fájdalomcsillapító? Mindenesetre ne szoktasd hozza.
2016. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De igen csak azt nem tudom görcsös fájdalomra is jó-e, végülis én görcsoldót szedek ha szélgörcsöm van. Pont ezért gondoltam, hogy ki lehet zárni az egyiket csak nem tudom..
2016. febr. 9. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:

A Nurofen nem arra való ,ha szelektöl fáj a hasa akkor azt csillapítja.Én a fogzására akkor adtam ,mikor látszott már az íny alatt a fehér csík ,mert gondom az áttörés a legfájdalmasabb.Olyankor adtam esténként néha.Amúgy csak mert gyanítottam ,nem.Sajnos ez egy ilyen idöszak ,majd túllesztek rajta.Tarts ki.

Hasfájásra adtam neki Espumisant ,de nem vittem túlzásba azt sem.

2016. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem jó rá! Vegyél Espumizan cseppet, az kifejezetten hasfájásra van, és segít is. Azért azt leírhatnád, hogy tápszeres, vagy anyatejes-e. Mert nagyon sok minden befolyásolja. A foga sem lehet 100%. Az én fiam pl 10 hós, és 4 hetes kora óta mondja az orvos, hogy jön a foga, mert nyáladzik, duzzadt az ínye, stb. és sehol egy fog se.


Azért lenne jó tudni mit eszik, mert ha anyatejes lehet eszel valamit amitől puffad, ilyen lehet a tej is pl. Ha tápszeres akkor meg lehet a tápszerrel van a baj, és váltani kéne.

2016. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"és nem fejeztem még be a hasfájás elleni szerek adását sem" Nem lehet, hogy az a baj, hogy túl sok "szert" adsz neki? Bélgörcsre egy elég. Én ezeket ajánlom:

Az Infacolt a csecsemők fokozott gázképződés és levegőnyelés okozta hascsikarásának, bélgörcsének megszüntetésére adják. / A Dentinox fogínygél egy tradicionálisan alkalmazott, enyhe hatású gyógyszer, mely az első fogak kibújásakor jelentkező tünetek (irritált fogíny, gyulladás és fájdalmas rendellenességek) helyi kezelésére alkalmazható.

2016. febr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Espumisant 1 hetes kora óta kap és angol vizet 1 hónapos kora óta. Múlt héten nem kapta pár napig mert úgy láttam nem kell de nem nagyon voltak pukik és ahogy elkezdte az éjszakai keléseket és a nappali nyűgösködést újra elkezdtem adni neki most pukizik is rendesen. Egyébként első ilyen éjszaka után bevetettem a szélcsövet de kelt ugyanúgy.


Aki írta: tápszeres a baba 7 féle tápszert kapott volt közte laktózmentes, tejfehérje allergiásoknak való, több fajta gyógytápszer hasfájós babáknak való. Ezen kívül kapott infacolt, mecsek baby teát, biogaiat, lactase comfortot homeopátiát szóval már nincs mit kipróbálni. Nem írtam, hogy hasfájásra akarok neki nurofent adni. Csak tudni akarom mi a baja.



Egyébként hajnalban kelt először, ha azt írjátok a nurofen nem jó hasfájásra, akkor fogzik a baba mert rendesen hatott a nurofen. Ettől függetlenül nem fogok neki adni csak ha végképp kel ma éjszaka meg megpróbálom azt a homeos kúpot.


Különben milyen az a híres fehér csík? Nagyon feltűnő? Mert 2 nagyon halvány csík féle van a babám ínyén alul de az már hetek óta ott van.

2016. febr. 10. 08:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nagy nyugtalanságra a Germicid C-t ajánlotta egyszer az orvos. 10 kg fölött már nem jó lázcsillapításra, csak ha nagyon nyugtalan, akkor van egy kis nyugtató hatása. Tudom, hogy nagyon kiborító lehet egy üvöltő nyugtalan baba. De próbáld meg elfogadni, nem fog ez még változni nagyon sokáig. Én is gyógyszerpárti vagyok, de szerintem nagyon sok mindent adsz neki. - ez az én véleményem, nem kell elfogadnod.
2016. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!