Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjetek mennyit segít nektek...

Férjetek mennyit segít nektek éjszaka a babával? Mennyit és mit dolgozik? Nem az etetésekre gondolok, inkább hasfájásra/betegségre/fogzásra stb.

Figyelt kérdés
2015. dec. 5. 18:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
10 orat IT cegnel. mellette napi 3 orat utazik egyszer se kertem hogy keljen hozza fel. ugysins melle. de megette volna ha kerem. de neki az a dolga hogy bent teljesitsen 120%on mert abbol lesz a bonusz es en abbol veszem meg a gyereknek a jo minoseget.
2015. dec. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem, Ő dolgozik, én otthon vagyok, legalább éjszaka had pihenjen. Én le tudok dőlni napközben, ha a fiunk alszik. Persze Ő is segít, például fürdetni mindig ő szokta, és játszik is vele sokat. Férjem orvos, tehát sokat dolgozik, ügyel is, így szüksége van a pihenésre.
2015. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
56%
Összesen kb 3-szor éjszakázott velünk, de azok hétvégén voltak, nem vártam el tőle, én tudok nap közben kókadozni, a gyereket félkómában is ellátom, neki viszont a munkahelyén pörögni kell és teljesíteni.
2015. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
62%

Felváltva kelünk hozzá. Nekünk ez természetes, hiszen napközben egyikünk sem heverészik. Úgyhogy nálunk az a rendszer, hogy egyik éjjel az enyém, egyik éjjel az övé, így legalább kétnaponta mindenki tud rendesen aludni.

Egyébként irodában dolgozik, de nem csak ücsörög, hanem jön-megy egész nap. 8-ra megy be, és 5-6 között végez. Ha itthon van, mindent közösen csinálunk, vagyis megosztjuk. Persze házimunka már nem igazán van, azt napközben elvégzem, meg mire hazaér, addigra már tanultam a naggyal, de természetesen a két gyerekkel ő is foglalkozik, amikor itthon van. Nálunk ebbe az éjszaka is beletartozik. Természetesen ő megy reggel dolgozni, de az sosem merült fel, hogy ő emiatt ne kelne, hiszen én ugyanúgy felkelek reggel, a pici amúgy is ébred, a nagyot meg suliba kell vinni, aztán itthon is bőven van tennivaló. Szóval nálunk már az elejétől kezdve magától értetődő volt, hogy úgy alakítjuk az éjszakákat, hogy mindkettőnknek legyen lehetősége kipihenni magát.

2015. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
3 gyermek van, mindháromnál éjszakázott velünk. Magától, kérés nélkül.
2015. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Mindketten kelünk, mert egyikünk se tud tovább aludni, ha sír a gyerek, ketten pedig könnyebb.


Szerencsére azért nem olyan gyakori, mondjuk így is keveset alszunk, mert az utolsó etetés elhúzódik 10-ig, 11-ig, addig 3 óránként kér, csak az utolsó etetés után alszik 5-6 órát egyben. Az altatás is a férjemé, este csak az ő kezében hajlandó elaludni.


IT szektor, stresszes meló, sok túlóra, hétvégén is + ügyelet, de kiveszi a részét, mert látja, hogy én is kivagyok. Nem könnyű gyerek, nappal is alig alszik, nem tudok csak úgy ledőlni mellette.

(most fél kézzel gépelek, a másikkal ringatom, végre elaludt :) )

2015. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Az első kettővel nem sokat törődött éjjelente.

A harmadikkal egészségi gondok voltak, így volt egy bő fél év, amikor non-stop kézben volt a kicsi éjszakánként, mert üvöltött szegény, és nem tudott aludni.

Felváltva aludtunk, általában én éjjel kettőig voltam fenn, addig ő aludt, aztán csere, én kidőltem, és néha 5-6 körül a baba is elaludt néhány órára.

Muszáj volt, mert én teljesen kikészültem, volt hogy nap közben a három gyerekkel egyedül voltam otthon és összeestem. Nagyon megterhelő időszak volt.


Most már 3,5 éves a kicsi, de még nem aludt át éjszakát, talán csak 2-3x. Én másfél éve dolgozom, így mindig az kel fel, amelyikünk felébred a sírásra, bár legtöbbször magától átjön hozzánk.


Egyedül nem tudnám csinálni, közösen vállaltuk, közösen csináljuk.


Mindkettőnknek koncentrálnunk kell a munkahelyen, de mondjuk nem vagyunk orvosok vagy pilóták, emberi élet nem múlik a munkánkon...

2015. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se lehet egy szavam se :) Foleg az elso gyerekkel sokat ejszakazott mert ahogy a ferjem "razta" akkor volt csendben :D Fizikai munkat vegez egyebkent.A ket kisebbel nagyon keveset ejszakazott mert ok az enyemek voltak ..ciciztek es aludtak vissza sajat helyukon.En jartam at hozzajuk szoptatni de negszoktam hamar.
2015. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk mindig én keltem éjszaka, mert neki amunkájához autózni kell, és nem lehet túl fáradt, mert akkor könynen balesetet okozhat.


A háztartásban egyébként segített, de éjjel neki fontosabb volt a nyugodt alvás. Én tudtam napközben pihenni, neki erre nem volt lehetösege.


Távolsági buszsoförként dolgozott - szóval elég nagy felelöség volt rajta.

2015. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
aki meg azt valaszolja hogy nem kel a ferje az le lesz pontozva a p...ba. gratulalok hozza.
2015. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!