Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg az önálló...

Hogyan tanítsam meg az önálló alvásra, és játékra?

Figyelt kérdés
4 hetes kislányom csak kézben alszik el, ill. nagyritkán a kiságyban, de akkor is ütögetnem, simogatnom kell. Ha lemegyünk sétálni, a levegőn semmi baj az alvással, csak a lakásban. Elég sokat fent van, mert vagy nem álmos, vagy már annyira, h nem tud elaludni. (cicin éjjel elalszik, ezzel nincs baj, ill. nappal is néha előfordul, ekkor tudok haladni az itthoni teendőkkel) Ha leteszem egy darabig elvan egyedül, nézelődik, piheg, de aztán megunja magát. Hogyan tanítsam meg az önálló alvásra, és játszásra, vagy hogy lefoglalja magát? vagy még túl kicsi hozzá?
2010. márc. 30. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

4 hetes? jó ég, ember, az enyém még 8 hósan se volt el magában! elaludni meg eygedül...pfff :))))

Próbáld szoktatni, ha nem megy, nem megy, majd kialakul. vannak babák, akiknél ezt nem lehet erőltetni, lehet a tied semi egy ilyen önállóan elszemlélődő fajta. most 15 hós az enyém, és nagyon jól tud már önállóan játszani, pakolni. aludni cicivel alszik el, nekem ez nem gond, éjjel ébred még1x ciciért.

2010. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából nekem sincs terhemre, szívesen is fogdosom, csak mindenki azt mondja, h el van rontva. Ezért arra gondoltam, ez nem normális dolog, de akkor nyugodtan dajkálom!
2010. márc. 30. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom miért csodálkozik az előző, hogy ilyet kérdezel. Nos igen egy 4 hetes baba is el lehet egyedül. Ilyenkor kezdi felfedezni a környezetet. Próbáld változatosságot. Én ilyenkor már felé tettem a játszószőnyeg felső részét. Ilyen korban kell elkezdeni, hogy a későbbiekben ne leyen gond. Altatásra tipp: ne kapkodd fel a gyereket ha nyöszörög vagy sír. Próbáld úgy megnyugtatni, hogy az ágyon van. Mutogass neki valami színeset. Le fogják harapni a fejem egyesek, de nekem a babám a tv előtt jól elvolt. A mai plazma meg lcd tv-k nem olyan károsak és 3m-re tettem az ágyra a kislányom. Le volt nyűgözve a látványtól. Adj neki cumit. Ne a cicin aludjon el, jobban mondva ne azért add neki, hogy azon hátha elalszik. Ha erős leszel és nem kapkodod fel rögtön meglesz az eredménye. Nekünk is ilyen volt az első hónap, utána meg szépen megszokta az egyedül alvást, eljátszik fél órákat is. 3 napja átalussza az éjszakát. Este soha nem veszem ki az ágyából ha felsír. Cumi, simi és alszik is. Fontos, hogy legyen napirendje a babának. Amihez nem kell körömszakadtával ragaszkodni, de fontos a babának. Megnyugtatja és kiegyensúlyozott lesz mert tudja mi után mi következik. Ad neki egy biztonságérzetet.
2010. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4 hós a kislányom.
2010. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 hetes még nem lehet elrontva. Nekem sem sikerült, pedig én tehetséges vagyok! :-D Tényleg korán van még, de már el kell kezdeni a következetességet. Van akit nem zavar, hogy altatnia kell órákig. Engem zavart, így nem ezt szoktuk meg. Sírás nélkül megy az ágyba, vasárnap lesz 1 éves.

Szerintem nagyon egyszerű az önálló altatás, mert az én fiam jó alvó volt mindig. De tudom, szerencsések vagyunk.

Próbáld meg azt kifigyelni, mikor álmosodik el, mikor ásítozik, akkor tedd le.Nem akkor fog aludni, mikor te azt időszerűnek tartod. Legyen rituálé. Nálunk mindig ugyanaz a dal, egy-két simi, aztán kimegyek a szobából. Mindig ott ébredjen, ahol elaludt. Ha a karodban alszik el, de egyedül ébred az ágyban, persze hogy bizalmatlan lesz. Ha pedig ébred, első nyösszenésre legyél mellette. Érezze, hogy akkor is közel vagy, ha nem lát.

Én próbáltam ezeket az elveket követni. Aztán betegség, utazás, fogacska...stb. úgyis keresztül húzza az elveket.

Sok sikert!

2010. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az enyémnek volt cumija, bár anyatejes volt, mégse volt el, hiába ültem mellé, hiába simiztem, csak az kellett, hogy én hurcibáljam...első válaszoló vagyok. az elképedésem amúgy vicces volt, azért is raktam mögé smiley-t, de ez most másodlagos. szóval csak arra bátorkodtam rámutatni, hogy nem, nincs el minden baba jól egyedül. és ez nem szoktatás kérdése. valamennynire lehet szoktatni, de felnőttként is más az igéyne mindenkinek, nem minde baba egyforma, van amelyik csak később, hónapok múltával lép az önállósodás rögös útjára... de nem szertnék vitát generálni, csak leírtam a véleményem.
2010. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzővel, miszerint ez teljesen babafüggő. persze azért lehet és kell is próbálkozni. Teljesen jó dolgokat írtak itt előttem, próbáld a kiságyban simogatva altatni, akkor is ha sír, plusz napközben is amikor csak tudod, ne a kezdben cipeld, próbáld meg inkább máshogy lekötni a figyelmét, pl úgy hogy beszélsz hozzá. De egy 4 hetes még biztosan nincsen elrontva ne aggódj! :)

Azért ne idegeskedj, ha nem megy rögtön az önnállóság, én pl tényleg mindent megtettem, hogy ne legyen elkényeztetve, nem kapkodtam fel, egyedül alszik, napközben is inkább csak melléülve igyekeztem szórakoztatni, de most 8 hós és tegnap volt először egy nyugis napunk, amikor egy órát is eljátszott magában... addig üvöltött mindig ha otthagytam, pedig tényleg következetes voltam az első perctől kezdve.. szóval tényleg a baba vérmérsékletétől is függ.

2010. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én kezdetektől fogva úgy szoktattam a lányom, hogy ha láttam, hogy álmos, betettem a kiságyba és simogattam a buksiját. Ha kellett akár 20-30 percig is, de akkor is az ágyban volt. Aztán lett cumi is, de a símogatásra még mindig szükség van időnként.

Ha ébren van, akkor természetes, hogy egy darabig nézelődik, de szereti az arcokat és a beszédhangokat, így feküdj mellé közel és beszélgess vele. HA ásítozik, akkor irány az ágy, ne várd meg, hogy nyűgös legyen. Nálunk ez így működött. Mondjuk a lányomnak nagyon jó az alvókája, most 10 hetes, 4 óránként eszik, de így is alszik nappal is 2 evés közben kb. 2 órát.

2010. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!