Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. hónapban mit tanul meg a...

3. hónapban mit tanul meg a baba? Mosoly, Kacagás, néha mintha fordulni akarna. Esetleg már lehet valamire tanítani? Hogy telik egy 3 hós napja?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Az én babám 3és fél hónapos. A napja: reggel6 körül ébred pelenkázás majd szopizik, aztán alszik kb fél 10-ig. ujra pelenkázás öltözés és szopi. Aztán séta babakocsival, kocsiban nézeget majd elszundit egy órácskára. Hazaérve még "beszélgetünk" kicsit, majd kaja. Utánna játék a szőnyegen, mondókákat mondok neki vagy énekelgetek. Majd kaja ujra és apával játék fürdésik ami kb 8 és 9 között van. Fürdésután kaja és alvás. Igy telik egy napja. Ő már megtanult hátrol hasra fordulni és most probálgatja visszafele is. Most ugy látom a foga kezd mozgolodni a kis inyében. Mindent nézeget szájába vesz és rág..

DE a védőnő szerint ő elég korán csinál mindent. Ha jol tudom kb 4 honaposan szoktak forgolodni a babák. Szoval az nem mérvadó hogy másé mit csinál. Szerintem lényeg, hogy hason fekve a fejét jol tartsa. A többi jön ugyis amikor neki jo lesz.

2010. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hósan fordult hátról hasra először.
2010. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Hamosolyog , kacag és fordulni probál akkor minden ok. Én szoktam még neki a kezeit mutogatni. Amugy van az a Anya tanits engem könyv.. Én abbol puskázok mindig. Szerintem tök jo.
2010. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, meg is rendeltem már a neten a könyvet! Talán péntekre itt lesz :) És addig is egy kis segítséget tudsz adni, miket ír a mostani időszakra?? Egyáltalán mire gondoljak...
2010. márc. 30. 16:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy mosolyog már ő is, néha kacag, eléggé emelgeti a popsiját hátát a szőnyegen, meg a fürcsikádba, de nem tud még megfordulni bár ő még csak 2 hós és 11 napos :)
2010. márc. 30. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha adsz egy email cimet akkor oda elküldöm neked. Ugy egyszerübb.

2010. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én szoktam irogatni egy határidőnaplóba, ha valami újat csinál, időrendi sorrendben írom az egész harmadik hónapot: dörgöli a szemét, célirányosan nézi a tv-t (úgy fordítja a fejét, hogy lássa), megfogja a tárgyakat (még bénácskán), sok-sok gügyögés és kiabálás, hanyatt fekve emelgeti a fejét, nyálzás + kézrágás, emeli és fordítja a csípőjét, "biciklizik" a levegőben, átkarol és "kapaszkodik", amikor felemelem, az első a hangos nevetés, a lábfejét is nézegeti, hanyatt már a felsőtestét is emelgeti, hanyatt fekvésből oldalra fordulás (úgy is marad). A védőnő mondta, hogy ahogy eléri a 3 hónapos kort, kinyílik előtte a világ, és valóban, a 3 hónap előtti héten csomó újdonságot csinált. Valamint a 3. hónapban sokkal jobban kommunikál és reagál. Tanítani nem próbáltam, esetleg próbálgatni dolgokat, de ha megijed vagy nem érdekli, akkor nem erőltetem.

A napunk kb. ugyanúgy telik, mint az első válaszolónak, az időpontok is stimmelnek, így nem írom le még egyszer. Annyi a különbség, hogy mi még reggel és este is teszünk egy kis sétát a kutyával.

2010. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!