Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba angol. Mit tudtok róla?...

Baba angol. Mit tudtok róla? Mikortól érdemes elkezdeni? Itthon hogyan tudom tanítani a gyereket? Hol lehet beszerezni oktató kazettákat kártyákat?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat tudtok mondani? Minden érdekel ezzel kapcsolatban. Köszönöm.
2009. aug. 5. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A nyelvtanárok azt mondják, hogy addig amíg a gyerek nem beszéli stabilan az anyanyelvét illetve nem ismer alapvető nyelvtani fogalmakat nincs kézzel fogható gyakorlati haszna a korai nyelvtanításnak. Ismerek néhány ilyen gyereket akik jártak már két évesen angolra. Annyiban mások 5 évesen mint az én gyerekem, hogy tudnak néhány angol dalt és mondókát. Én azt nem gondolom behozhatatlan hátránynak. A kétnyelvű családok helyzete teljesen más, hiszen mint két szülő a saját anyanyelvén szól a gyerekhez.
2009. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Helen Doron módszer a legalkalmasabb, pár hónapos kortól el lehet kezdeni. De az nem jó, ha Te tanítod, mert nem érti, miért beszélsz hozzá egyszer angolul, egyszer magyarul. Úgy nem zavarodik össze, ha van egy személy, aki CSAK angolul beszél hozzá: ilyen a Helen Doron módszer. Én erre viszem majd a babámat, ha elérte a 10-12 hónapos kort. Előtte nem látom értelmét, de akörül már szerintem érdemes, mert nem sokra rá elindul a beszéd is. Ha otthon akarod tanítani, akkor tegyél be neki mesét angolul, vagy angol nyelvű kazettát, de Te ne zavard meg azzal, hogy egyszer így. egyszer úgy beszélsz hozzá. Kazettákat a könyvesboltokban lehet kapni, kártyákat általában a könyvekhez szoktak adni, külön nem tudom, hol lehet.
2009. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én angoltanár vagyok, egyetértek az előttem szólóval. Csak a szülők lehúzása és olyan jól hangzik hogy jár angolra a baba. Ha később kezdi el, akkor villámgyorsan fejlődik és nemcsak néhány belesulykolt mondókát tud majd.
2009. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs, az első hozzászólóval értek egyet, nem a Helen módszerrel. 3. vagyok
2009. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én tiszta baromságnak tartom, hogy idegen nyelvre tanítsuk a gyerekeket. Inkább tanuljon zenét, sportoljon. Minek akár egy babának, akár már egy tizenévesnek idegen nyelven beszélni? (természetesen vannak kivételek, a kétnyelvű családokban, vagy külföldi tartózkodásnál). De mire használja? Ha kimentek külföldre nyaralni majd a gyerek lesz a tolmács?? Nem vagyok beszűkült, én azt mondom, majd akit érdekel, azt később is el lehet kezdeni, meg lehet tanulni. Én ugyan 12 évesen kezdtem németet, kb 20 évesen angolt tanulni. Mindkettőt használtam a munkámban is. De példának egy barátnőmet szoktam felhozni, aki csak középiskolában kezdte el az angolt, a főiskolát szakmaival bővített felsőfokú vizsgával zárta, németből ugyanígy, ma pedig Angliában 5 csillagos szállodában dolgozik. De 14 éves kora előtt azt sem tudta, eszik-e vagy isszák, de aztán annyira érdekelte, hogy pár év alatt fejlesztett! Szerintem annyi más dolog van, amiben egy gyerek még örömét is lelné!!!
2009. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még a magyar nyelvtani alapok fontosságát kihagytam. Van egy másik barátnőm, aki viszont huszonévesen akart angolul tanulni, de örömforrás hiányában abbahagyta, ugyanis nagyon hiányosak a magyar nyelvtani ismeretei. A mai napig nem érti, hogy pl. a Helen és Thomas, azt úgy lehet helyettesíteni, hogy ŐK!
2009. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először talán magyarul kellene megtanulnia írni, olvasni és beszélni (amennyiben ez az anyanyelve). A mai fiatalok ( és az itt írkáló anyukák nagy része) sem tud magyar nyelven fogalmazni és helyesírni sem. És ez nagyon szomorú nem gondolod?
2009. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányomat egy éves korától hordom Helen Doron angolra. Nagyon szereti, itthon is minden nap legalább 1-2 órán át ezeket a cd-ket hallgatja. Élvezi a fewladatokat, minden "utasítást" megért angolul és magyarul is. Amikor betesszük az angol cd-t onnan kezdve én is csak angolul beszélek hozzá mindaddig amíg le nem állítjuk. Van amikor utána még fél órán át angolul beszélek neki, de nem mindig. Egyértelműen szét tudja választani a két nyelvet. Most 18 hónapos. Én nem bántam meg és ha lesz kistesó őt is egy éves korától fogom hordani.
2009. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak számomra.
2009. aug. 24. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!