Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 8 hónapos babám...

Csak az én 8 hónapos babám nem int pát, nem mászik, nem áll fel, nem tapsol és nem mond szavakat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 18:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Igaz még nem született meg a picim, de van tapasztalatom gyerekek terén.7 hónaposan kezdetem el vigyázni egy kislányra, és 8 hónaposan ő se csinálta egyiket sem a felsoroltak közül.

Ne aggódj, jön minden amikor jönnie kell.Ilyenkor még un.késleltetett utánzással tanulnak, tehát látják a dolgokat, de csak később utánozzák.Mutogasd neki a pápá-t, tapsit, el fogja kezdeni, ne aggódj:)

2010. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%

8 hósan már állnia is kellene,mészni pedig már hónapokkal ezelőtt kellet volna.

Tapsolni pedig még kevés gyerek szokott ilyen korban.Szavakat sem mondanak igazán,csak a szülők gondolják,hogy értelmes,amit mond.Ha kétévesen sem beszél,akkor kell megijedned.

2010. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ezek közül pát nem intett, nem tapsolt, nem mondott szavakat, amikor 8 hónapos volt.

14,5 hónapos, nem tapsol, nem mond szavakat.

Fut egész nap-hiába magyarázok neki, hiába énekelek, elszalad, nem érdekli.

Minden gyermek más.

2010. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Az én kislányom is most múlt 8hónapos és nem állt még fel és nem is mászik még csak kúszik illetve ül. Nekem is elegem van már abból, hogy az utcán is kérdezik, hogy jár-e már. Én eldöntöttem, hogy nem aggódom, és nem foglalkozom másokkal. Élvezem a mostani szép pillanatokat és úgyis mindennek eljön az ideje. A csodababák meg legyenek csodababák
2010. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó vagyok! A másodiknak nagyon nincs igaza.
2010. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2010. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2010. márc. 30. 19:30
 8/21 anonim ***** válasza:
pát egy évesen intettünk, állás mászás megvolt, tapsolni szintén egy év körül......18 hónapos és egy szót se mondott még......kúszni már kúszik?
2010. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

kedves linket beküldő.szerintem pont nem lehet így általánosítani, minden baba más és más!Más a fejlődési ütemük.

A főiskolámon mikor oda jártam az előadóban mindig ott lógott a falon egy nagyon jó idézet, ami teljesen igaz:"Ha a gyermeket könyvből akarjuk nevelni, akkor minden gyermekhez más könyv kell!"Ez szerintem a növekedésre, fejlődésre is igaz!Attól még hogy leírják minek kell lennie nem biztos, hogy az úgy is van!

első voltam

2010. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Így igaz,minden baba más.Az én lányom is 8 hós,mondja,hogy:baba,papa,mama,te-te,tá-tá,aaaapa

De nem mászik,nem kúszik,csak forog egy helyben,megállni ugyan megáll a lábán,de esze ágában sincs lépkedni.Magától felül,de nagyon hamar eldől.

2010. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!