Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babát vittük orvosho...

2 hónapos babát vittük orvoshoz, mert napi kb.3x végigordítja az etetést. (tápszeres). Amíg nem kakil, vagy pukizik sokat, ordít! Mit csináljak? Váltsak orvost?

Figyelt kérdés
Be kellett vinni székletet,az orvos ránézett és azt mondta lát benne csillogó nyálkaféleséget. Valami hurut. Főzzek szét negyed kg répát fél liter vízbe,turmixoljam és bele a tápszerbe. Nem korai még egy kicsit?? Nem kellett volna esetleg egy labor? Széklettenyésztés? Nem merek neki még adni répát..
2016. febr. 17. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tenyésztés tényleg jól jött volna.. szerintem válts orvost.
2016. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A répa ennyi idősen kárt nem okoz, viszont emésztés nélkül halad át a tápcsatornán. Tehát úgy jön ki, ahogy bement.


Viszont a gyökérzöldésgekkel azért is óvatos lennék, mert magas nitráttartalma lehet, amitől halt már meg gyerek, egy-két évente van ilyen haláleset. Ránézésre pedig nem tudod megállapítani a vásárolt répáról, hogy tartalmaz-e ilyet.


Válts orvost.

2016. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Válts orvost és válts tápszert.
2016. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát még én is inkább halogatnám ezt a répás dolgot..szerintem is tápszerváltás lesz. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Esetleg azt nem tudjátok,hogyha váltok tápot azt fokozatosan kell? Kb.mennyi idő mire kiderül,hogy jó-e. 1-2 nap?
2016. febr. 17. 09:02
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Nekem az orvos azt mondta kb 2-3 nap és fokozatosan kell, minden etetésnél egy kanállal több az újból és nyilván kevesebb a régiből.
2016. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2016. febr. 17. 09:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom kihányta az első három féle tápszert, így én nem fokozatosan váltottam, hanem mindjárt más fajtát kapott. Végül a HA-s tápszert vált be.
2016. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekünk Lactogen Harmony van,de megfogja a hasát. Kell mellé adnom a Novalac It-t,de nem minden nap. Az lazítja a székletet. Viszont,ha csak azt adnám,akkor hascsikarása lenne egész nap. Én a Humana HA1 tápszerről sok jót Hallottam,szerintem megpróbáljuk. Csak nem tudom,hogy az orvosnak mondjam e. Nagyon erőlteti a hozzátáplálást.Biztos ez sem fog neki tetszeni..
2016. febr. 17. 13:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Humana Ha 1 vált be. Én nem mondtam az orvosnak, mert ő csak azt mondogatta, hogy várjak még a váltással. De az egy hónapos babám minden evés után sugárban hányta ki a kaját, így nem nagyon tudtam mire várjak, így váltottam magamtól. Igaz recept nélkül viszont drágább.
2016. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi ezeken kívül próbáltuk a pregomint és a peptit is,meg sok mást,de csak kizárólag a neocate nevű jö9tt be.

Gasztroenterológus írta fel receptre,elsőre elfogadta a kicsi és azóta semmi baja (anyatejes volt én meg tej és gluténmentes diétán,utána jöttek a tápszerek pótlásként,de semmi nem vált be)

Válts orvost,esetleg keress gasztroenterológust is,sokat segített nekünk.

2016. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!