Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak mindenki...

Tápszeres babáknak mindenki ad kötelező módon vizet vagy teát?

Figyelt kérdés
4 hetes a babám..2 hétig kaott anyatejet is,akkor tudom , hogy nem kell a + folyadék, 3 napja csak tápszert kap, akkor kötelező módon adjak vizet is? És azt mikor? Probáltam infót gyűjteni de nem tudtam dönteni, hogy akkor kötelező módon adjak-e vizet és ha igen akkor mikor? Miután evett akkor kináljam?
2015. dec. 28. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Tápszer mellé se kell.

Akkor szokták itatni, ha nehezen kakil (de ekkor inkább tápszert kell váltani) illetve ha nagyon meleg van (de 40 fokban az anyatejes is igényelheti a vizet, hiába van szomjoltó híg része a tejnek, van amikor az nem elég).

2015. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem kapott kötelezően. Amikor úgy éreztem, hogy még nincs evés idő, de nyűglődik és 1-1,5 órája evett, akkor addtam nekik vizet, hogy hátha az a bajuk. Ittak 10-20ml-t de azt is csa knyáron, aztán félóra múlva kérték az ennivalót. EGy időben 5-10ml-rel több vízzel csináltam nekik a tápsszert, mert a nagyobb nehezebben kakilt és ez meg is oldotta, de csak a 3. hónapban kellett így kicsit vizeznem neki és ne is minden evésnél.

Amúgy rendszeresen nem adtam nekik mellé inni, csak amikor már rendes ételt is ettek.

2015. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem..Tehát akkor nem maradtam le semmiről...Akkor közben megkinálom, pl.. ahogy irtad ha még nincs ott az idő enni de mégis nyüszköl akkor adok egy kis vizet. Köszönöm.
2015. dec. 28. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ha biztos vagy benne, hogy nem az éhségtől "nyüszköl". Tápszer mellett sem kötelező, hogy 3 óránként éhezzen csak meg, illetve míg anyatejből észrevétlenül tudja növelni az adagját (többet szív), addig tápszernél neked kell növelned, s az, hogy többet igényel nem mindig úgy jelentkezik, hogy etetés után még követelné, hanem úgy is, hogy hamarabb éhezik meg.
2015. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából az anyatejesnek is szüksége van folyadékra,főként nyáron..Két etetés között ha úgy látod nyüsszög kicsit esetleg adj inni,vagy mikor úgy érzed,ha nem kell neki,úgysem fog inni.
2015. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én adtam, mivel a tápszertől székrekedése lett, és a doki javasolta,hogy etetések között adjak egy kis vizet. Illetve szerinte, ha véletlenül túl sűrűre sikeredik a tápszer, akkor bizony lehet szomjas a baba.
2015. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggel készítesz üvegbe egy kis forralt, visszahűtött vizet/babavizet, aztán köztes időben megkínálod. Ha elfogadja, iszik, ha nem kell neki, ki fogja lökni. Nagyon egyszerűen működnek. Van olyan baba, aki már egészen picinek is sokat iszik, másik babába pedig később is bele kell diktálni a folyadékot.

A víz az csak víz, nincs benne semmi káros, nem foglalja el a helyet az étel elől. Ha igényli, adjad.

2015. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!