Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki jár babamama klubba és...

Aki jár babamama klubba és nem ismert ott senkit, mennyi idő alatt sikerült beilleszkednie az anyukák közé?

Figyelt kérdés

Már néhány alkalommal voltunk (talán 4x) a klubba. Az anyukák aranyosak de én még mindig kicsit furán érzem magam közöttük. Egyébként is visszahúzodó alkat vagyok,épp ezért járok a gyerekkel hogy ő ne legyen ilyen mint én, mert én nehezen nyitok mások felé. Látom hogy mindenki tökjól elbeszélget egymással (régóta együtt vannak) és én csak néha merek kérdezni bárkitől is bármit. Arra gondolok biztos tök bénának néznek és annak is érzem magam,hogy ilyen kuka vagyok de nehéz belefolyni egy beszélgetésbe ha látod milyen jól elvannak és téged meg nem ismernek. Baráti társaságban nem vagyok ilyen, szerintem még vicces is vagyok néha meg vannak gondoltaim, csak idegen emberek között vagyok ennyire szerencsétlen.

Aki volt így annak mennyi idő kellett mire sikerült beilleszkednie? Azért bízom benne hogy idővel jobb lesz a helyzet.


2016. febr. 17. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

4-5 alkalom után, már folyamatos beszélgetésben voltam az anyukákkal.

Elkezdtünk járni babatornára is, ott már a második alkalommal nyitottabb volt felénk mindenki.

2016. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dejó neked :) Itt sokan vannak, szoktam kérdezgetni ritkán,de amint megtelik a terem nagy zsivaly lesz és csak csoportokban beszélgetnek egymással, én meg nem akarok odapofátlankodni. De velem van a baj, megpróbálok bátrabb lenno és beszélgetni. Engem sosem vittek anyámék sehova, csak otthon kuksoltunk, minden ilyen új társaságba beilleszkedés nehezen megy. Kivéve ha olyan társaságba kerülök ahol senki nem ismer senkit, ott én hamar megszólalok mert olyankor mindenki kicsit visszafogottab, olyankor könnyebben megy az ismerkedés. Na mindegy, az a lényeg hogy velem van a gond, remélem a gyerekem nem lesz ilyen. Hálistennek nyitott és barátkozós gyerek, nem ül a szoknyám mellett hanem bátran elindul az ismeretlenbe :)
2016. febr. 17. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Terhességem alatt költöztünk egy kis faluba. Párom a munkája miatt sok embert ismert már korábban is a környéken és bár sokukkal találkoztam, nem a kismamás réteg volt. :)

Először én is kicsit kívülállónak éreztem magam, hiszen az itt lakók szinte mind ismerik egymást, de a gyerkőccel valahogy könnyen megy az ismerkedés (simán leszólítanak az utcán sétálva az idősebbek és nekiállnak beszélgetni). A zenebölcsis foglalkozás itt kis létszámú, szóval nem nehéz bekapcsolódni a beszélgetésbe. Nyugi, idővel oldódnak a gátlások.

2016. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló lehetsz kérdező, mint én. :) Nekem szerencsém volt, mert együtt "kezdtünk" a többi kismamával. Aki később jött, olyan gyorsan csatlakozott be, ahogy akart. Van aki fél éve jár de nem nagyon beszélget, van aki már a második alkalom után jött velünk a hétköznapi sétákra. Én is azért szorgalmaztam a klubbot az elején, hogy a fiam ne legyen olyan félős, mint én. Ne félj, egy ipőben jártok, nyugodtan kezdeményezz beszélgetést azzal, aki szimpi. :)
2016. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Valószínűleg ahogy telik az idő minden jobb lesz :)
2016. febr. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!