Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 1éves. Picit megfázott...

Lányom 1éves. Picit megfázott és borzasztóan taknyos lett. Mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés
Szegény annyira kínlódik. Nem tud aludni, mert nem kap levegőt. Se az orrszívó se az orrspray nem vált be. Szerencsére más tünet nincs. Mivel segíthetnék neki?
2010. márc. 30. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

KAmillavirágot megfőzöd vízben és amikor már te is érzed az illatát beviszed a szobába és inhaláltok, majd jól betakarod és a kamillát hagyd bent a szobában, ezt ismételgesd, amíg nem lesz jó.


Sok sikert.

2010. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én két dolgot szoktam ilyenkor tenni:

Egyrészt a matraca alá (az ágyrács és a matrac közé) a fejénél teszek egy összehajtogatott plédet, hogy kicsit megemeljem a fejét - így a vizszintesnél könnyebben kap levegőt.

A másik, hogy vmilyen textilre, pl. textilpelenkára csöppentek illóolajat és ezt a fejvégnél felkötöm a rácsra. Ilyesmik jók erre: zsálya, eukaliptusz, kakukkfű - ezek mind légúttisztítók.


Sok sikert!

2010. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Spiron sprayt fújok olyankor a levegőbe, nem drága, sokáig jó, és csak természetes cuccok vannak benne- energy készítmény..


viszont, ha ez nem tetszik, mentololaj párologtatása esetleg nem jönne be nektek? eukaliptusz olaj, vagy jol menthy szerűség lenne még talán a legjobb.


orrspray milyen? miért nem segít? én csecsemő nasivint használnék 1 éves kisfiamnál, ha minden kötél szakadna, én is azt szoktam magamnak is, nekem az elég.

2010. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sterimar orrspray amit használun-most-. Próbáltunk már több félét.

Vietnámi balzsammal próbálom picit tisztítani az orrát, de nem merem rákenni csak szagoltatom vele. Bőrre kenve picit csíp, engem legalábbis és nem akarom, hogy a szemébe kenje. Ez jó lenne ha kenhetném neki. Ebbe valamilyen menta van. Sajna kamilla nincs itthon csak filteres.

2010. márc. 30. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem jó az orrszívó?

Azt tanácsolom, hogy mindenképp szívjátok ki a pici orrából a váladékot (főleg ha nem átlátszó a váladék) (naponta többször is), különben ha bent marad, baj lehet belőle. Az én fiamnak emiatt átmosták az arcüregét. Nekem kellett lefognom, hát azt nem kívánom senkinek. Nagyon fájt szegénynek. Akkor mondták a rendelőben,hogy a porszívós orrszívóval KELL tisztítani a járatokat és akkor ez a procedúra elkerülhető.

2010. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég volt megfázva a kisfiam, én sterimar babyvel fújtam az orrát, kicsit hagytam, hogy feloldja az orrában a váladékot, utána kiporszívóztam. A gyógyszertárban kapható Baby luuf, azt reggel és este kell a hátára kenni, nekünk nagyon jót tett, éjszaka viszonylag jól tudott tőle aludni.
2010. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!