Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenféleképpen aludnia kell...

Mindenféleképpen aludnia kell a gyereknek ha nem álmos? Minek erőltetni?

Figyelt kérdés
anyósom most altatná.de sír, mert játszani akar."nem lesz így jó ha nem alszol ebéd után..."azt mondja olyan álmos, a szemeit is alig tudja nyitvatartani, és akkor mi van?mi baja lesz?! minek erőltetni? mert azt csinálja.ha én meg szólok akkor nem "érdekel" engem a gyerek. nekem otthon érdekes úgyis szól ha álmos és elfordul és szónélkül alszik. és ha még "ki sem lát a fejéből" /anyósom szerint/ akkor is csendben szépen magának az etetőszékben vagy a hintában eljátszik. 7hónapos a kislányunk.
2010. márc. 31. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem!

Az én fiam 14 hónapos sokszor hiába próbálom altatni délben nem alszik el, mert nem álmos olyankor kihozom és játszunk tovább. Aztán majd alszik ha álmos. Ne foglalkozz anyósoddal valószínű te jobban ismered a gyereked.

2010. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értettem soha! Sokan vannak akik egy órán át is képesek naponta többször is altatni a gyereket. Vajon miért nem teszik le akkor egy órával később?

Csak megutálja az alvást és később, amikor már pár éves lesz a kicsi, elkezdődnek a játszmázások. Pisilni kell, szomjas vagyok, puszit akarok adni a macinak, a nagyinak...stb. És nem értik, hogy miért.

2010. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A fiamnál anyukám mindig okoskodott,állandóan altatni akarta óramű pontosan.Soha nem aludt és már 7 éves de még mindig egy horror az alvás kérdés.

Lányom most 8 hós és már nem engedem hogy bárki beleszóljon a nevelésbe.Alszik amikor akar.Szépen beállt a napirendünk.

2010. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy anyósod miért csinál így azt nem tudom :) De sokan attól félnek hogy felborul a napi rend és akkor káosz van. Eltolódik az alvás idő, utána este nem alszik el, még 10 órakor is ugrál /jó egy nagyobb gyerek már/, fél hogy nem áll vissza a rend vagy nem tudom. Én ezekre tudok gondolni. Egyébként én akkor vagyok ki ettől amikor tudom hogy ebéd után indulnánk valahova és tuti akkorra van ilyesmi, hogy nem akar aludni vagy túl sokáig alszik így minden tolódik :)
2010. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
olyan szépen eljátszik most hason a földön, de anyós megint meg akarja próbálni altatni, mert szte egy fél órát aludnia kéne. mondtam h nem kell altatni, mert úgysem lehet ha nem akar. de ha továbbra is erősködik elmegyünk.nem tudok vele mit csinálni.
2010. márc. 31. 13:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk kötelező alvás van.

Nem azért, mert hülyéből vagyok, hanem azért, mert nagyon túlpörög a picur, és utána kezelhetetlen.

Ő még nem érzi, hogy aludnia kell, azt hogy álmos, csak egy dolog.

Az enyém legalábbis, ha új környezetben van - mint ti most anyósodnál - addig pörög, amíg aztán ki nem purcan, vagy túlpörög, és utána már egyszerűen nem lehet vele bírni.

Ezért igen, nálunk bizonyos idő után KÖTELEZŐ alvás van.

Egyébként meglátod, ha megpróbálod elaltatni, akkor szinte azonnal beájul, ha már a "végét" járja...

Nálunk így van.

Sokat szívtam, mire erre a szisztémára ráálltam.

14 hós kisördög anyukája

2010. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
lehet h az új körnezet is ludas, de otthon is ilyen.csak ha nyűgös, adom a cumit, be a hálózsákba majd a kiságyba, alvókendőcske és alvás.szól és látom én is h unja a játékot.11ig aludt délelőtt tegnap este 9től, szopizni (6kor, 9kor) is félig aludva szopizott.majd a 3órás szopi után ájul be sztem.
2010. márc. 31. 13:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Hát akkor meg csináld így!

Te tudod, Te vagy az anyja.

Mondd el szépen az anyósodnak, hogy így szoktátok csinálni, meg fogja érteni.

2010. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
már mondtuk, de sztem nem hiszi el.ezért mondtam h elmegyünk.
2010. márc. 31. 14:07
 10/13 A kérdező kommentje:
mos lett letéve a kislány a nagyágyra és ahogy írtam úgy alszik.és szólt, nyűgösködött a cumiért.köszönöm a válaszokat, remélem anyósom megértette dolgokat.
2010. márc. 31. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!