Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg baj? Gyanus?

Ez tényleg baj? Gyanus?

Figyelt kérdés

2évesem imád kupacolni, idae oda pakolni a dolgait és jol megnézni közben. Néha megtapsolha magát ha úgy gondolja ügyes volt (habár ez egyre ritkább) van hogy alakalmi süket (tudom hogy hallja mert elneveti magát) És sokszor van valami a szájában még mindig mindent megkóstol...ha elfeledkezik magáról és nincs cumi akkor bekapja az ujját...

Azt mondta most egy ismerősöm hogy ezek autista tünetek..


2016. febr. 22. 11:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy ész nélkül diagnosztizálnak egyesek! Hidd el, fogalma sincs, mit beszél, semmi baj a gyerekkel.
2016. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de érintett szülőként számomra kimondottan bántóak az ilyen "baja van" típusú hozzászólások. Attól, hogy a gyermekem más, mint az átlag, még nincs "baja". Vannak "furcsaságai", de ő ilyen, így jó, ahogy van. Számomra ő különleges, nem cserélném el egy "ép" gyerekre sem. Mert az autizmusnak esetében legalább annyi pozitívuma van, mint negatívuma, ha nem több. Ez nem egy betegség, ez egy állapot.

(10 éves auti gyermek anyukája)

2016. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A sógornőd egy idióta!!! A 2 évesed pakolgatja a játékait? Úristen! Alkalmi süket? Szokd meg!!! Ilyenek a gyerekek! Az 5 éves és a másfél éves is, azt hallják meg amit akarnak! Ezt nem autizmusnak hívják, hanem hétköznapi dackorszaknak! Ha beteríti a nappalit játékokkal, akkor meg bolondokházába kell csukatni? Szuper a sógornőd, csak szerintem még nem látott gyereket! Mármint igazit!
2016. febr. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Igen, állapot, de érintett szülőként bizonyára azt is tudod, hogy vannak fokozatok. Hidd el, van amikor komoly probléma, egyenesen "baj". Senki nem akart megbántani, nyilván a te gyereked is pont olyan szerethető, mint a többi, ez inkább kissé túlérzékenység a részedről.
2016. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

# 14: tisztában vagyok vele, hogy vannak súlyosabb esetek, de azért az már 2 éves kor előtt ki szokott derülni. Attól, hogy vannak "furcsaságok", még abszolút teljes értékű életet lehet élni.

Most várom a második babámat, és mondtam a páromnak, hogy lehet, hogy ha átlagos lesz, tuti viszem kivizsgálásra, mert nekem az autizmus a "normális". :)

2016. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne haragudj, de akkor neked is ki kell magad vizsgáltatni...másrészt, ha csak furcsaságok vannak, akkor lehet csak a dolgok túlkomolikálása, másállapot belebeszélése. Ennyi erővel ha én is vinném az atyaúristenhez is a gyerekemet, lehet kiderülne az egyik autista, a másik ADHD-s. Nem kell azért minden betegség mögé betegséget képzelni. Ha meg tényleg autista vagy egyéb gondja van, már bocs a gond miatt, lehet te ezt túlérzékenyen veszed, de igenis valamiféle gondok attól független, hogy mennyire szerethető egy gyerek-tehát ha efféle gondja van, akkor nem csak kis furcsaságai vannak.
2016. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
# 16: hivatalosan diagnosztizált autista. 4-5 éves kora között komoly gondok voltak vele, de a diagnózissal kaptam hozzá egy kulcsot, megtanultam elfogadni, kezelni. Nála ugyanis egészen más stratégiák működnek, mint a többi gyereknél, a szokásos nevelési elvek mind csődöt mondtak. Szerencsére mind az oviban, mind az iskolában olyan pedagógusok foglalkoznak vele, akik hajlandóak voltak felülbírálni az évtizedes elveiket, és a saját módján közelíteni a lányomhoz. Jelenleg 10 éves, és a mássága semmilyen problémát nem okoz a hétköznapokban. Vannak furcsaságai, amiket a környezetében mindenki elfogad, és ennyi. Másképp működik, másképp gondolkodik, mint az átlagos gyerekek, de ő így működik jól. Nekem/nekünk kellett megtanulnunk autiul, és amióta megtanultam, rájöttem, hogy sokkal jobb lenne ez a világ, ha mindenki egy kicsit autista lenne... az autiknál ugyanis nem létezik hazugság, a valóság elferdítése, nem lehet feltételezésekből kiindulni, hogy "úgyis tudja", nagyon egyértelműen kell fogalmazni, elképesztően jó a problémamegoldó-képessége és a konfliktuskezelési képessége. Azért ezek nem olyan "szörnyű" dolgok...
2016. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Azért mert ő egy jó képességű autista. Van aki nem ilyen szetencsés, de erről ezek szerint fogalmad sincs, de önérzeted legalább van. :)
2016. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem kis furcsaság,ha tökéletesen máshogy kell hozzá közelíteni, mint egy átlag gyerekhez, hogy meg kell tanulnunk autiul. Értem én, hogy maximálisan e dolog pártján állsz, hisz benne élsz, imádod a gyereked stb stb, de nyitott szemmel is kell látni azért. Ha valaki igazán autista, nem kis furcsaságai vannak ezt te is belátod, merthogy neked is meg kellett tanulnod a nyelvén. Én ezen kattogok, hisz ha ezt nézzük mindhárom gyerekemnek vannak furcsaságai, máris húzzak rá bélyeget? egyiket ugyanazért le kell szidni, másikat épenhogy dícsérni, hisz egyéniségek, mindenféle BNO kód nélkül!

Számomra egy igazi autista ott kezdődik, hogy hangokat hall, aki parancsol neki. Az az igazság kicsit szkeptikus vagyok ezekkel a problémákkal kapcsolatban, hiszen gyakorlatilag minden gyereket lehetne hordani intézetbe egy diagnózisért. Csak egy példa: ismerős bűn rossz gyereke, aki egész gyerekkorát gép előtt tölti, most természetesen problémás. Háztól házig jár, hogy ráragasztassa a bélyeget, hogy hiperaktív. Rá is fogják , hisz eljut idűig, de rohadtul nem lenne hiper ha foglalkozva lett volna vele.

Ezt most ne értsd magadra, hisz nem ismerlek titeket, de manapság ez a divat. Mint látszik a kérdés is erre irényul. Ha már sorba rak valamit, akkor egy elvetemült máris autista tüneteknek hiszi. Jobb esetben az anya ezt letojja és kerüli az ismerőst, rosszabb esetbe bogarat ültet a fülébe és szerencsétlen fölös vizsgálatoknak lesz kitéve. Ahol majd rábélyegzik, hogy autista tünetei vannak, mert szereti a sorrendet. ááááá

2016. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Számomra egy igazi autista ott kezdődik, hogy hangokat hall, aki parancsol neki."


Az a skizofrénia. Nagyon kevered a dolgokat....

2016. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!