Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költöznétek így?

Költöznétek így?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam. Elég rossz munkahelyem volt oda majd annak idején nem szeretnék visszamenni. Párom munkahelye jó viszont ezzel sokkal jobban keresne máshol.

Felmerült régebben a költözés ami most úgy néz ki munka szempontjából akadálya nem lenne.

Viszont most saját kertes házba lakunk ott albi lenne. Nagyszülők itt vannak helyben. És ami nagyon nyomaszt h nagy honvágyam van. Igaz én sem értem miért mikor itt alig van vmi.

Le lehet küzdeni a honvágyat? Kb 100 km-re mennénk.

Mennétek vagy sem?


2016. febr. 23. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A pénz nagy úr s lehetnek más szempontok is, amik a költözés mellett szólnak...


De kertes házból albérletbe, s nagyszülőktől távol... Ezek átkozottul fontos szempontok számomra, így valószínűleg én nem akarnék költözni s ha meg is tenném az anyagiak miatt, enyhén fogalmazva nem lennék boldog. Ha nem kellene nagyon a plusz pénz, inkább maradnék.

2016. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En mennek,es mentem is annak idejen a 7 honapos kisfiammal. Honvagyam volt eleinte 3 havonta haza jartunk Mara mar csak 1 evben 3x megyunk.
2016. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mennyire viseli meg a kicsiket? Párom munkahelye mivel maszek már mondta pár év múlva befejezi. Így 2 választás van. Vagy időbe megyünk mèg nincs ovi mert szerintem akkor már neki is nehezebb. Vagy megy a párom mi maradunk de széthull a család.
2016. febr. 24. 00:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

En 2000 km- re koltoztem a csaladtol.

100 km az semmi ! 1,5 ora alatt ott vagytok pl hetvegen.

Hetkoznap meg miert kell nagyszulo ? Gyesen vagy, nem ?

En mindenkepp mennek, a mai vilagban egy jo munkahely nagyon fontos!

2016. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is költöznék. A házat lezárjátok, a szolgáltatókkal is meg lehet beszélni, hogy hogy jöjjenek a csekkek.

Ne váljatok szét, egyikőtöknek sem jó. Pár hónap-év kibírható, egy kis albérlettel meg egy jó fizuval rendesen tudtok spórolni. Keresel babás-mamás társaságot, 2-3 hétvégente meg hazamentek, mindenre lesz időd. Eleinte biztos nehéz lesz, de állj hozzá pozitívan!! :)

2016. febr. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Négyes válaszolónak igaza van, de gyereke valószínüleg nincs. Mivel gyesen van, se fodrászhoz, se orvoshoz nem tud elmenni, ezért nem rossz, ha van egy nagyszülő, aki 2 órát tud a gyerekkel lenni ha muszáj. De mindenhol vannak kisgyerekes, szintén gyesen lévő anyukák, meg lehet oldani mindent.
2016. febr. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100 km-re mennék, az nem a világvége!
2016. febr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Negyes vagyok, van gyerekem koszi. Nagyszulo viszont nincs az orszagban. Sot, semmi rokon.

Viszont fodrasz , kozmetikus van szombaton is, konditerem, bolt meg kesoig nyitva, hogy hetkoznap elmenjek ha a ferjem hazaer.

Nem a nagyszuloknek szul az ember.

2016. febr. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért az nevetséges, ha valaki annyira életképtelen, hogy nagyszülők nélkül sehova nem tud menni. Bébiszitter mindenütt van, de akár magával is viheti a gyereket.

A házat el lehet adni és máris nem kell albérlet, lehet abból saját lakás, vagy esetleg kölcsönnel újra saját ház.

2016. febr. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

100 km nem igazan tavolsag. Akar minden hetvegen is latogathatnatok a szuleiteket, ha akarnatok, vagy epp ok benneteket.

Mi alapvetoen kulfoldon elunk es egy olyan ev volt, amikor visszakoltoztunk Magyarorszagra. Akkor 300 km-re voltunk az en szuleimtol es 2-3 hetente meglatogattuk oket. Meg az is boven elerheto tavolsagnak tunt nekunk ahhoz kepest, amit megszoktunk.


Ingatlanhoz ragaszkodni nem szabad (szerintem). A haz van ertunk es nem forditva. En egy eszkoznek tekintem, berendezem, az adott haz az otthonunk, de sohasem engedtuk meg magunknak, hogy egy ingatlan befolyasolja az eletunket. Pl azert nem valtunk munkat jobbra, mert akkor koltoznunk kellene.

Az az otthonod, amit annak tekintesz.


Az albira meg ne ugy gondolj, hogy ott fogaz megoregedni. Egyreszt kereshetsz egybol olyat, ami neked tetszik, az is lehet kertes haz. Masreszt kereshetsz egy epoen megfelelot, de olcsobbat rovid tavra.

Ha beindul a fejjed munkaja terv szerint, megismertetek a varost, tudod mar, hogy mi szamit jo keruletnek es mi nem, milyen a kozlekedes, melyik a jo bolcsi/ovi/iskola, te mit es hol tudnal dolgozni, nah meg hogy hosszutavon mit engedhettek meg magatoknak, akkor siman lehet masik, jobb albit keresni, vagy epp eladni a meglevo hazat es venni egy masikat, ha a sajat ingatlant preferaljatok.

2016. febr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!