Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes még hordozó kendőt...

Érdemes még hordozó kendőt vagy kengurut venni 5 hónaposnak?

Figyelt kérdés
4-diken lakunk és nincs lift csak a 3-dik emeletig. A lejutást még megoldom de feljönni már nem tudunk. Így csak akkor tudok lemenni a babaval ha a párom hazaér, szerencsére sokszor korán itt van de ez is változni fog. Itt a jó idő lassan és jó lenne többet kinn lenni arra gondoltam befektetek egy kendőbe vagy egy kenguruba. Szerintetek érdemes?
2016. febr. 24. 08:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na jó de akkor ne mondd már hogy nem hagyom mágára egy percre sem , persze én is gondoltam már erre hogy elösször a babát felhozom a kiságyba aztán megyek a kocsiért de ez kb 5 perc mert nem ugy van hogy kiszállok a liftböl és mászokegy emeletet... de elmagyarázom hogy értsd. 2 társasház egybe van nyitva a lift a másikban van tehát ahhoz hogy eljussak odáig hosszu folyosón+ egy lépcsöházon lell átmennem ami ráadásul elég szűkös, nos a leírtak alapján el tudod képzelni?? És tényleg azt hiszed hogy az erőnlétmel van a gond? Egyébként 14kg a kocsi a baba 6.
2016. febr. 24. 10:57
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Jó és ezt honnan kéne tudnom, hogy kilométereket kell gyalogolnod még a lifttől, nem pedig 2*15-20 lépcsőfokot, mint ami jellemző? Csak annyit írtál, "egy emelet". Egy emelet pedig normál esetben fél perc "magára hagyást" jelentene.

Csak azt nem tudom, hogy miért nem erre gondolva választottál kocsit? Miért pont egy böhöm 14 kilósra esett a választásod vagy legalább olyanra, amiről leemelhető a mózes/ülőrész és "megáll", amíg az alját fel nem cipeled?

2016. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Azért mert ilyenre tellett!!

Még valamit szeretnél tudni?

2016. febr. 24. 11:39
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekünk ErgoBaby csatos hordozónk van, könnyű felvenni. 20 kilóig lehet beletenni a kicsit, és a csípőjét is megfelelő pózban tartja.

A kengurut semmiképpen nem ajánlom, mert nem tesz jót.

Kendő akkor jó, ha elég türelmes vagy h megtanuld a megkötését.

Nem késő ilyesmit vennetek, egyszerű és kényelmes vele a közlekedés.

2016. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

5 hónaposnak már nem vennék kendőt magamból kiindulva, a lányom ilyen idős korában tértem át a mei taira, majd később csatosra.

Kengurut ne vegyél, az egészségtelen és neked is kényelmetlen, viszont egy jó hordozót nagyon sokáig használhatsz.

A lányom már 15 kg ( 3 éves), de ha hosszabb erdei kirándulásra megyünk, mai napig beleteszem, imádja.

Ha te eddig sose hordoztál, vétel előtt nagyon ajánlott keresni valakit akinek a hordozóját kipróbálhatod (nagyobb városokban vannak hordozós klubok is, ahol többfélét próbálgathatsz), mert hiába veszed meg, ha a babád aztán nem fogadja el.

2016. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó vagyok: Az alap kérdésre válaszolva, ha a babád is szereti, akkor mindenképp érdemes befektetni egy jó minőségű hordozóba.

Én soha nem használtam babakocsit, nem is vettünk, mindig csak hordoztam a lányom.

3. emeleten lakunk lift nélkül, a kutyánk miatt alapból napi 2-3 alkalommal le kell menni+boltba stb. elmenni.

Soha nem volt gond, csak felkötöttem a gyereket és volt 2 szabad kezem pórázt, szatyrot fogni.

Remek dolog a hordozás, ha lesz második babánk se lesz babakocsink :)

2016. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi is a 4.-en lakunk, de lift nélkül. Én manduca csatos hordozot vettem, kb 10 napos kora ota hasznalom. Nem merem kezben levinni, felek hogy megcsuszok es esunk mind a ketten, csak felfele hozom kezben. Sztem nagyon jo dolog es gyorsan magadra tudod kotni.

Sajnos nekem nincs valasztasom, altalaban 2-ot fordulok, eloszor a babaval, majd a cuccal, addig a jarokaba teszem.

2016. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!