Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kevés egy két hónaposn...

Tényleg kevés egy két hónaposnak karácsonyra csak egy ajándék?

Figyelt kérdés

Egy kedves ismerősöm megkérdezte,hogy mit kap Karácsonyra a 4 éves fiam. Elmondtam, erre rákérdezett,hogy a kicsi. A kicsi most 10 hetes. Mondtam,hogy vettem egy ilyen falra kivetítős teknőst. Elkerekedett szemekkel kérdezte,hogy csak ennyit? Hogy nem érzem gáznak,hogy nagy ennyi mindent kap, a kicsi pedig csak ezt, pedig igazán megtehetnénk, mert jól állunk. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam.

Tényleg kellene még vennem valamit a kicsinek?


2015. dec. 12. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
10 hetesnek szerintem tök felesleges barmit is venni.
2015. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Nekem 8 hetes volt, én egy kedves játékbabát vettem neki. Persze, még vagy egy évig csak dísz volt. de ennyi...:)


Annyira túlzásba viszik az ajándékozást sokan..

2015. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kicsi fél éves volt, kapott karácsonyra egy új cumit, egy doboz gabonapépet és egy darab játékot. Ennyit is csak azért, hogy a nagyok ne kezdjenek el kombinálni, hogy az öcsi rossz volt-e, hogy nem kapott annyi ajándékot, mint ők. :)
2015. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok Karácsony párti, de elég szomorú, hogy egyébként a szeretet ünnepe csak arról szól másoknak, hogy ki mit és mennyiért, na meg hány db ajándékot vett.


Nem kell, teljesen felesleges. :) 10 hetes, bőven elég neki.

2015. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy kevés! Viszont ha a 4 évesed egy csomó ajándékot kap, akkor esetleg megfontolhatnád, hogy a kicsinek is több mindent csomagolsz a fa alá, pl. egy csomag pelenkát, nem a 10 hetes, hanem a 4 éves miatt. Sógornőm egyedülálló, és minden karácsonykor vesz magának valami apróságot, aminek aztán nagyon örül, mert a gyerekek furcsállták, hogy ő miért nem kap semmit.
2015. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
#1! Itt arról szólt nálam a történet, amikor a lányom 2 hónapos volt, hogy végre van egy babám, akinek vehetek egy apróságot.
2015. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ez, ő még úgy sem fogja fel.

Azért egy 2 hónapos és egy 4 éves között óriási különbség van.

Gondolom a kicsi is megkap mindent, amire szüksége van, felesleges elhalmozni.

Kedves ismerősöd mit venne egy ilyen kisbabának? Játékkonyhát meg lego-t? De most komolyan...

2015. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kevés. De mi nem ajándékozunk, mert azt vettük észre, hogy elveszi a karácsony igazi lényegét, mert mindenki csak arra figyel, hogy elég jó-e, nagy-e az ajándék, amit ad. Sokkal nyugodtabbak vagyunk így, hogy nem kell az ajándékokon aggódni.
2015. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem felesleges az ajándék,de a földön kell maradni,nem kell elhalmozni a gyereket,mert egyszer csak rájön az ember,hogy mindene meg van a gyereknek mi a fenét vegyek neki,és egyre drágábbat és drágábbat vesz.

Szerintem nem az a lényeg minél több és minél drágább legyen. Kisfiam 8 hónapos volt az első karácsonyán kicsi apróságokat vettem neki kb 2-3 dolgot,és a családban is mindenki visszafogta magát,mindig mindenkivel lebeszéltem,hogy nem kell elhalmozni,volt hogy babakonyhát kapott 2,5 évesen amit együtt vettünk mindenkivel együtt azóta is imádja ha azt vesszük 1 ajándék ráadásul azon kívül néhány apróságot kapott a nagyszülőktől.

Nekünk úgy tűnik jövő karácsonykor lesz a második kb 5 hónapos,még nem tudom mit kap majd de tuti hogy néhány apróságot,de az fontos,hogy ne legyen több csomagja mint a nagynak pl ha fiad kap 1 ajándékot a kicsi 1-2 db-ot simán jó,mert kisebb,de ha veszel a fiadnak 8 ajándékot a kicsinek meg egyet a nagy azt hiszi,hogy valamiért a kicsi nem érdemel többet. Becsomagolod a teknőst, meg becsomagolsz egy popsitörlőt meg mondjuk egy pelust és kész meg van oldva.

2015. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*fiad kap 3 ajándékot
2015. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!