Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tartjátok be a...

Mennyire tartjátok be a babátoknál, hogy sómentesen kell végezni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint egyáltalán nem szabad sózni, merthogy a veséje még nem tudja kiválasztani a sót. A körülöttem lévő tapasztalt emberek meg csak legyintenek, hogy ne foglalkozzak vele, azt egyen, ami ízlik neki és só nélkül nincs is semmi íze a kajának. Mi történik, ha leheletnyit sózom a kaját, veseköve lehet?
2010. márc. 31. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
nekem a védőnő azt mondta, hogy lehet sózni, mert különben nem eszi meg a főztömet a babám. Kipróbáltam így is, úgy is. Igaza lett a védőnéninek. A bébiételgyártók jobban sóznak és cukroznak...
2010. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Álljon meg a nászmenet. A babád azért eszi meg sózva mert ehhez szoktatod. Azért nem eszik nélküle mert nem ismeri.

az enyém 1 éves koráig semmi sót cukrot nem kapott és képzeld úgy is imádta a kaját. most is alig sózok.


Igen a veséje és a bélrendszere éretlen. Nem nem veseköve lesz a sok sótól hanem veseszűkülete magas vérnyomása és infarktusa 20 évesen...

2010. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hú, hát ez elég ijesztő, én leheletnyit sózok, az arany középutat választottam a sok szélsőséges tanács hallatán. KÍváncsi lennék, hogy hányan sóznak vagy nem sóznak a babájuk kajáját illetően! Az szerintem is igaz, hogy attól függ, mihez van szoktatva. De van, mikor a mi kajánkból kunyizik, mert látja, hogy jó ízűen esszük, akkor kap belőle, persze az nem sótlan.
2010. márc. 31. 19:31
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Magyarorszag lakossaga 3X annyi sot fogyaszt mint kellene, ebböl fakad a sok sziv es errendszeri gond meg a magasvernyomasok. Es valoban, ha sohoz szoktatod a babat akkor kesöbb is ugy keri, de ha legelöször sotlanul adod neki, akkor szamara az lesz az etel(zöldseg, fözelek, leves) alap ize es neki sosan lesz fura, amugy lehet hogy elsöre nem enne meg ha sozod akkor sem. tehat ne ez legyen a kifogas. Amugy a menzakon meg sokkal durvabban soznak mint barki otthon. a babakajakban annyi so azert nincs. A leheletnyi sozas nem veszes, de en nem ajanlom. A kisfiam lassan 3 eves lesz es abszolut a termeszetes natur izeket szereti, se so, se cukor, se csokolade. Es amikor valaszthat valamit a boltban, vagy gyümölcsöt ker vagy egy kiflit. Mindenki lesajnalja szegenyt, hogy milyen rossz neki, de pont forditva van, milyen rossz annak a gyereknek aki sok sot meg edesseget zabal es 40 evesen mar millio baja lesz, ami a kisfiamnak talan majd 80 eves koraban. A te döntesed, en nem szolok le senkit mindenki azt csinal amit szeretne es akar, csak nekem ez a velemenyem.

Összegezve: A nagyon lehelletnyi so nem gaz, csak ha mindem kajajat sozod, mar ne kapjon a tietekböl ami meg meg sosabb.Es nem csak a so izesit, füszernövenyeket hasznalj inkabb, nem a vacak porokat, hanem a növenyt vegyel(az nem olyan koncentralt). Krumpli fözit tök megbolonditja egy kis tarkony, az almapepet a fahej, vagy avajas kenyeret a petrezselyem stb

2010. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Krumpli fözit tök megbolonditja egy kis tarkony, az almapepet a fahej, vagy avajas kenyeret a petrezselyem stb


Ez nagyon tetszik!

2010. márc. 31. 20:09
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Én bizony felpontoztam akit lepontoztak.:-) úgyhogy most engem is jól fe fognak pontozni.:-) Persze, hogy ha valaki a sóhoz szokott akkor minden ízetlen neki ami nem sós, az igazi ízeket nem is érzi meg. Én már eddis is kevéssé sóztam, most már még kevésbé, hogy van gyerekem. Szerencsére az élettársam sincs oda a sóért, nálunk ebből nem volt vita. Korábban csak a bolti kaját volt hajlandó megenni a lányom, de most már az én főztömet is eszi, pedig nem sózok jobban mint korábban. És valóban a fúszerek, zöldfűszerek csodákat tesznek.

És elgondolkodhatna mindenki magyarországon miért van a vezető halálokok között az agyvérzés, infarctus. Ja, hogy csecsemőkorban még nem? Persze, most mindent sósan eszik, ez lesz felnőttkorban is, és aztán jönnek a betegségek. Persze nem törvényszerűen és nem csak ettől, de az okok között bizony ez is szerepel, akár tetszik a sóimádóknak akár nem.

2010. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én sóztam picit, mindig görög tengeri sót veszek.
2010. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Én egyáltalán nem használok sót a 9 hónapos ikreim kajáihoz és így is imádják, mindent megesznek.
2010. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nem használok se sót, se cukrot, 8 hósak vagyunk. Így is mindent megeszik, szerintem ez csak szoktatás kérdése. Neki a természetes, sózatlan ízek is újdonságok és finomak. És így az egészségesebb is :)
2010. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én sem sózom a babám kajcsiját és megeszi.
2010. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!