Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának érdemes...

7 hónapos babának érdemes baby kompot venni? Vagy még korai neki?

Figyelt kérdés

#baba #7 hónapos #babykomp
2016. febr. 25. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem korai, hanem abszolút felesleges és káros is.
2016. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Nem korai.
2016. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem vennék. Vannak olyan országok, ahol már be is tiltották, mert káros.
2016. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Többen mondták, hogy nekik segített. Megkérdezhetem, hogy miért mondod, hogy káros?
2016. febr. 25. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nem érdemes venni, nem egészséges a babának.
2016. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

azért káros, mert egy járni nem tudó (lehet, hogy teljesen stabilan ülni sem tudó) babát beleteszel úgy, hogy a gerincének az alsó szakaszára, az alsó csigolyákra terheled az egész testét.


egy teljesen természetellenes helyzetben van benne a gyerek, amibe amúgy, komp nélkül soha nem kerülhetne a teste.

2016. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hátráltathatja az egészséges mozgásfejlődést.


Az tény, hogy a bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor a „normál” fejlődésű gyermekek esetében a használata indokolatlan statikai terhelést jelenthet a gerincoszlop számára, felgyorsíthatja a felegyenesedési reakciókat (7-10 hónapos kor közötti csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak) és ezáltal igen értékes folyamatok maradhatnak ki, vagy rövidülhetnek le (kúszás, mászás, ülésben történő „kétkezes” manipuláció stb.). Ezek meghatározó elemei mind a mozgásfejlődés minőségének, mind az egyéb képességek kialakulásának:


saját testről való tudás

térben való tájékozódás

dominancia (valamely oldali testrész/ érzékszerv ügyesebb volta)

lateralitás (jobb/ bal oldal megkülönböztetése saját testen, térben, síkban),

járásbizonytalanságot, eltérő idegrendszerei fejlődést eredményezhet.


Nem elhanyagolható az a tény sem, hogy amennyiben a mélységérzet kialakulása előtt (kb. 8 hónapos korban alakul ki) bébikomp használatával tanul meg járni a gyermek, később az önálló járás során jellemzővé válhat egyfajta járásbizonytalanság (túlzott óvatosság, koordinálatlanság), ami abból ered, hogy a korai felegyenesedés miatt az idegrendszer fejlődésében másképp szerveződik az egyensúlyközpont és más, a helyes észlelésért felelős területek fejlődése is."


És még ezer ilyen leírást találhatsz.

De nekem az az egyértelmű érv, hogy van, ahol már betiltották.

2016. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Betu ***** válasza:
69%
Én nem vettem a kisfiamnak egyàltalân. Igazàból nem valami hasznos, hiszen tök jól el vannak benne a babàk és nem igazàn érdekli őket az aktuàlis mozgàsforma ami a fejlődésükbe következne. Nekem az ortopédiàn a 3 hónapos vizsgàlaton kifejezetten megmondtàk hogy ne vegyek kompot. Inkàbb vettem rugós hintàt. Ha mégis veszel napi félórànàl többet ne legyen benne. Ja ès akkor lehet hasznàlni ha a baba màr segítség nèlkül tud ülni. Kb. 6 hónapos kortól.
2016. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az én kislányom sajnos még nem csinálja azokat amiket már elvileg kéne neki. (négykézlábra kitolás,hátról hasra fordulás,ülés). Ezért mondták egy csomóan, hogy érdemes lenne venni neki kipróbálni.

Jövő héten kell vinnem a Margit kórházba fejlődés neurológiára,majd ott mondanak róla valamit.

2016. febr. 25. 12:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ha el van maradva a mozgásfejlődése, akkor meg pláne nem szabad... még el is kényelmesedik mellé.


egyébként a kisfiam fél évesen fordult először hasra majd vissza. aztán csak olyan 7 hónapos kora körül kezdett segítség nélkül hasra fordulni, 8 hónapos elmúlt, amikor kitolta a fenekét, de akkor szinte azonnal szabéályosan mászni is kezdett. kúszás kimaradt.

heteken belül fel tudott állni kapaszkodva, de 10 hónapos is elmúlt, mire hasról hátra vissza tudott fordulni. bár mivel 1x félévesen bemutatta, ezért akkor teljesítettnek tekintettem a dolgot, mivel elég, ha 1x csinálja, az azt jelenti, hogy tudja, csak később nem akarja.


1 évesen még nem tudott csak kapaszkodva felállni, szóval ha elesett, inkább mászott, mint ment, de 2 hét múlva karácsonykor már egyáltalán nem mászott.


az, hogy most kicsit el van maradva, még nem jelent feltétlen bajt... de a komp csak hátráltatná a toivábbi egészséges fejlődésben.

2016. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!