Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a babak orrat...

Mikor kell a babak orrat "porszivozni"? Es melyik fajta a jobb?

Figyelt kérdés
Kislanyom 10 honapos.Most eloszor beteg.En is elkaptam tole es en nem gyozom fujni.Neki csak ugy tudom torolgeni ha csordogal.Vagy van ez a tengeri so oldatos orr spray ami felhigitja neki.De ejszaka nehezen kap levegot es reggelre teljesen beleszarad neki.Tudtok tanacsot,tippet adni mit tegyek?Nem szeretnem hogy arc ureg gyulladasa legyen mert esetleg bentmarad neki.
2010. ápr. 1. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor hallod hogy szörcsög.

Ha szopik, akkor nem tud, mert az orrán nem jön a levegő.

Vagy ha látod, hogy tele az orra.

2010. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk Csöpi van.

Még a fiamnál vettük 10 éve , ott állt a szekrényben, nem használtuk.

A kicsinél (1 éves) vettük elő nemrég, jó sok taknyot kiszív.

2010. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első voltam
2010. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen ahogy az előttem lévő írta. Egyébként nekünk az is segített, hogy szopizott és a nagy "melóban" kidugult az orra. Arra vigyázz, hogy túl sokszor ne porszívózd, mert a kis orrában lévő bolyhocskák egy idő után már nem fognak dolgozni.
2010. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi.Mennyi a nomalis hasznalat?
2010. ápr. 1. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
én lefekvés előtt szoktam kiporszívózni, ha nagyon taknyos, sokkal jobban alszik utána. amikor tényleg nagyon nem kap levegőt az orrán, akkor éjjel is. 1 perc az egész. őt tényleg nagyon zavarja, szinte nem is tud aludni, ha nem kap az orrán levegőt.
2010. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első

Igaza van az előttem írónak, csak akkor porszívózd, ha tényleg tele van.

Nálunk ez napi 3-4-et jelentett.

Olvastam olyat is az oldalon, hogy valaki minden nap porszívózza babája orrát (nem volt náthás)

2010. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha hallod, hogy szörcsög fujj az orrába sóoldatot majd 20 perc múlva porszívós orszívóval szívd ki neki. A legjobb!!!
2010. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia, mostmár elég nagy a babád, hogy ne vegyél drága elektromos orrszívó, bőven elég a porszívós. (sajnos, a miénknek 1 hónaposan kellett először, és akkor még nagyon nem tudtam porszívózni, akkor még a Pesztonkával szívtuk)

most Csöpit használunk mi is, de bármely patikában lehet kapni.

Van olyan ismerősöm, aki az Otrivin szájjal szívósra esküszik, hát nekem az nem jött be, mert akkora erővel nem bírtam szívni, hogy kijöjjön a takony (általában olyankor én is náthás vagyok)

Orrszívás folyamata nálunk:

1. megtörlöm az orrát

2. Fújok be tengervizes orrsprayt (Stérimar)

3. Kicsit várok

4. leszívom az orrát

5. Addig ismételem amíg tiszta nem lesz

6. cseppentek bele orrcseppet(általában Nasivinből a korának megfelelőt)

Ezt maximum naponta háromszor ismétlem, mikor nagyon náthás csak akkor kell délben ebéd előtt is, amúgy csak reggel mikor kell és este fürdéskor.

Arcüregre nekünk a doki azt mondta, hogy mindig fekve szívjam le az orrát ne ülve, és amikor befújtam neki Sterimart, akkor kicsit maszírozzam át az arcocskáját, mielőtt kiszívnám.

Remélem érthető volt amit írtam :-)

2010. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!