Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az miért van hogy a lassan 8...

Az miért van hogy a lassan 8 hónapos baba már délután fél5-től mutatja a fáradtság jeleit, tök nyűgös, de az istennek se lehet letenni? Alant.

Figyelt kérdés

Így alig húzzuk ki estig. Nappal előtte 2x alszik, kb 2-3 óránként. Este hogy kéne kibírnia 6 órát? Ez elvárható volna, létezik hogy ez a "terve"? Hogy ost hagyja el a 3. alvást és még nem állt rá teljesen a szervezete?

2 körül kel előtte, 8 körül kéne lefeküdnie mert kb 10 órát alszik éjjel. Ki mit gondol?


2016. febr. 29. 17:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A mozgásfejlődésre nem fognám, fogzásra sem, mert be is kenem ilyenkor nameg nappal előtte simán elalszik.

Lehet hogy a napközben 2-3 órát bíró gyereknek este ki kéne bírnia 6 órát?? Az rengeteg nem? Tudom hogy elvileg este hosszabban tudnak ébren lenni a babák, de nem ennyivel, nem?

2016. febr. 29. 17:30
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már fél5, 5 körül el is kezdi az éjszakát. Fél 7kor megetetem úgy hogy alszik, 7kor megfürdetjük úgy h szerintem nem is emlékszik. Nem tudok mit csinálni, ilyen a napirendje. Hajnal 2kor ébred. Ő is 8 hónapos. 6-7 körül alszik vissza, 8-9 között ébred, kb 2* 1 órát alszik napközben, de minden nap pont mint a te babád hamar elálmosodik és alszik is. Én nem tudom kitolni, mert akkor csak sikítozik, kiabál, szenved a fáradtságtól. Várom en is, hátha van valaki aki tud valami okosat, tanácsot adni. :)
2016. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És nem próbáltad 5-kor babakocsiban altatni egy kicsit és később letenni? Mióta van ez így? Elég durván hangzik.
2016. febr. 29. 19:22
 4/14 anonim ***** válasza:
A babakocsit napközben is utálja. :( mivel hason alszik, nem tud elaludni a babakocsiba, 1 órát vagyunk kint minden nap, vagy többet, azt az 1 órát vagy végig nézelődi, vagy vegig sikítozza, mert annyira fáradt, de aludni 90%-ban nem tud benne. Már ez is haladás, mert amíg kisebb volt, volt hogy már délután 2-kor elkezdte az éjszakát. Már a fél5, 5 is haladás, hogy eddig sikerült kitolni. Már megszoktam az éjszakázást, bár néha eléggé kivagyok, mikor 1-2 óra fele kukorékol, nevetgél meg kiabál, kipihenten ébred. Szerintem ők ilyen tipusok, így állt be a rendszer náluk. De még várjunk, hátha van valakinek okos gondolata, hogy lehet ezen változtatni. 😊
2016. febr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát nálunk nem ez a rendszer, ez az utóbbi pár napban van csak, és én nem hagyom 8 előtt sokkal lefeküdni, nem szeretném ha sokkal reggel 6 előtt kelne.

Szerintem neked sem kéne hagynod. Hát ez neki sem hiszem hogy olyan jó, az egész életét éjjel éli sötétben, társaság meg midnen nélkül. Te hogy bírod?

2016. febr. 29. 20:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Vagy miért nem teszed hasra a babakocsiban? Az én bébim se tud nagyon babakocsiban aludni, ő is hason szokott amúgy.
2016. febr. 29. 20:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy kb 3 hónapos korában nekünk is ez volt a problémánk, hogy 5kor akart éjszakázni de mi szép lassan kitoltuk.
2016. febr. 29. 20:14
 8/14 anonim ***** válasza:

A fiam 5 hós kora óta olyan, hogy reggel kel 7-8 körül, délelőtt nagyon ritkán hajlandó aludni, az nagyon extrém helyzet. Délben ebédel, és 1 köröl leteszem aludni, max 15-ig alszik, majd este nyolc óráig fent van és játszik. 20 órakor már az ágyban van, és gyakorlatilag amit kijövök a szobából már alszik. Éjfélig, vagy 2-ig, attól függ milyen éhes, majd hajnalban 5 körül eszik újra.


Nekünk ilyen a nap, most 11 hós, és bármennyire fáradt nem tudom lefektetni a köztes időben. Így alakult ki nála, nem is erőltetem az alvást, néha beteszem a járókába, vagy a kiságyba, ott játszik/pihen, de nem alszik el.

2016. febr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én 6,5 hónapos babàm is 2x alszik napközben, kb 2-3 óránként, olyan 14-15 körül szokott kelni. Utána már nem alszik csak este. 5, fél 6 fele kezdi a nyügit, fèl 7kor fürdés, 7kor alvás. Egyszer eszik éjjel ( néha már egyszer sem), fél 7-7 körül kel (amíg kisebb volt, volt, hogy fél 9ig aludt).

Én nem is erőltetem ezt a plusz napközbeni alvást, kicsi korában már 6 után inkább fürdettem, de nem tettem le, most már 5 után nem teszem le aludni, inkább húzom.

Fèlig tudatosan, de a baba igényeihez alkalmazkodva alakult így a napirend. A nagynál is így volt, este fél 9kor simán alszik, ő 6,5 éves.

Nem nagyon tudsz mit csinálni, most ilyenje van, lehet 1 hét múlva mást talál ki. Egyébként az enyem így többet alszik éjjel, mintha hagynám még egyszer aludni délután. Lehet a tied is valami ilyesmire készül :)

2016. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Okosat nem tudok, hisz minden gyerek más, de szerintem a 6 óra még sok egyben neki, kisfiam 14 hónapos és még ő is alig bírja ki a 6 órát ébren, már nyűgös nagyon. Szerintem azt próbáld meg hogy ha nem akar aludni délután, ne is erőltesd, annak nincs értelme. Próbáld meg inkább a délelőtti alvásokat kicsit kitolni. Minden nap csak 10-15 perccel próbáld meg később letenni. És akkor kicsit tolódik a délelőtti alvása is és a kora délutáni és akkor idővel nem 2kor ébredne az alvásból hanem 3kor és így tudnád lerövidíteni a hosszú esti ébrenlétet. Ez a 10-15 perc nem olyan sokkal több, de az egy nap már fél órát jelent. Játssz vele, kösd le a figyelmét a kedvenc játékával az alvás előtt. Mi így húztuk ki neki amikor kezdte elhagyni az alvásokat. Most ő már csak egyszer alszik napközben, de sajnos sosem volt nagy alvó, van hogy csak 1 órát és már fent van 1-kor, negyed2kor és azért neki is hosszú még este fél8-8ig. Ilyenkor játszunk, dögönyözzük amit nagyon imád. Ja és picit előbbre hozhatod az alvást is este, mondjuk fél8ra. És ha a napközbeni alvások későbbre tolódnak vissza tudtok állni a 8órás fekvésre. Mi is mindig igazodtunk ahhoz hogy mennyire nyűgös, volt hog már 7kor fürcsi volt, volt hogy csak fél9kor. De mikor túl voltunk egy alvás elhagyáson és beálltak a dolgok, akkor mindig vissza tudtunk állni a fél8-8as fürcsire. Ja és ha szeret fürdeni azzal is tudtok időt nyerni, hogy picit korábban kezditek a fürdést, ott elpancsikol kicsit tovább és így nem nyűgösködik hanem játszik. Nálunk ez is be szokott válni. Bocsi kicsit hosszú lett, de remélem van hasznos ötlet benne.
2016. febr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!