Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek csak 2-3 órát bír...

Akiknek csak 2-3 órát bír ébren lenni a babájuk milyen rendszer szerint szoptatták/etették, táplálták hozzá őket? Mindig ébredés után? Vagy hogy?

Figyelt kérdés
Sokszor ugyanis nagyon rosszul jön ki, pont már hulla fáradt mondjuk mire az ebéd főzeléket kapná, így nem tud rendesen enni...Belekeni a szemébe a főzeléket stbstb. Érdekelne hoyg más hogy csinálta.
2016. márc. 3. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Igény szerint kapott enni leginkább. Persze volt menetrend, de ez nem azt jelentette, hogy délben van ebéd és kész... ha azt láttam hogy el fog aludni, simán kapott ebédet már 11 előtt is.


Mennyi idős, hogy csak 2-3 órát van ébren?

2016. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

8 hónapos

hát igen én is igény szerint próbálom de nem jön ki jól. mire megéhezne el is álmosodik...

2016. márc. 3. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:

akkor, amikor megéhezik, és elálmosodik, kapjon csak cicit/tápszert valamennyit, amennyivel elalszik. És ha felébred, jöhet a rendes kaja.

mondjuk 8 hónaposan még gondolom úgysem sokat eszik egyebet, napi 1-2x max, szóval nem gáz egyáltalán, ha ezt ébredés utáén kapja. és akkor kb meg is van minde étkezés...

pl délelőtt elálmosodik, kap kicsi tejcsit (10óraira), mire felébred, kész az ebéd.

délután ugyanez. kap tejcsit, alszik, vacsira kap vmi egyebet ébredés után... és este megint tejcsi alváshoz.


kb mikor és mennyit alszik?

2016. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát az a gond hogy teljesen változó, szóval elég nehéz bármit is tervezgetni.

leírom kb a napot:

reggel 6-7 körül ébred, szopik. 2 órára rá már alszik. most itt vagy alszik másfél órát vagy 2-2,5-öt.

tehát mondjuk 10-11 körül felkel, ekkor adok neki gyümölcsöt. ezzel viszont ugye az a gond hogy pont megéhezne mire lefekszik, szóval igen, ma pl próbáltam a főzeléket de nem bírta enni, úgyhogy megszoptattam és belealudt. 1-fél2 körül alszik kb (de amúgy annyira változó, hogy nem is tudom miért mondok időpontot:) ) - na mindenesetre kb másfél órát alszik ilyenkor. ezután egyelőre kb csak szoptatások vannak. mármint már nem kapna több pépet egyelőre, mostanában jön majd az uzsonna bevezetése. csak miután egyelőre a tízórai és az ebéd is olyan hogy szopik utána, ezért nem sietek a további étkezések pépesítésével.

na és 5-6 fele alszik még egy rövidet. most ez így értelmes és mond valamit?:)

2016. márc. 3. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem... nagyjából :)

Én pedig biztosan azt tenném, hogy ha 10-11 körül ébred az alvásból, akkor egyszerűen akkor, 11 körül lenne ebéd. ha gyümölcs, akkor gyümölcs és nem főzelék. almaszósz. alma gesztenyével. alma sütőtökkel... majdnem főzelék már :)

És ha elalvás előtt újra éhes, akkor jöhet a cici.

Ébrdeéskor megint megkínálni kicsi gyümölccsel... tehát a lényeg, hogy amiről azt gondolod, hogy attól kellene jóllaknia, azzal kínáld me kicsivel ébredés, bootolás után :) és amikor álmosodik, kvázi innivalóként adj neki cicit.

Soknak fog tűni így az étkezések száma, de egy idő után beáll.

Úgy tűnik, mintha most akarna átállni a gyermek a napi 2 alvásra (ennél csak az lesz kaotikusabb, amikor a napi 1re áll át :)), most neked kell ehhez igazodni, hogy ez zökkenőmentesen sikerüljön.

2016. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom amit írtál. Csak annyi midnennel próbálkoztam már és nem igazán jött be semmi. Aztán persze amúgy midnig rájövök hogy tök mindegy, mert éhen nem marad és minden ok, csak olyan jó volna már valami rend.

És igen, nekem is gyanús hogy átállás készül (végre!) de ez meg mennyi ideig tarthat?

2016. márc. 3. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
sokiág... simán eltarthat 1-2-3 hónapig is, mire fixen átáll a 2 alvásra.
2016. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha 10-11 körül ébred, és 1-fél2 körül alszik legközelebb, akkor én 10-11 között adnék gyümölcsöt, és dél - fél1 körül főzeléket. Az én gyerekeim egy időben rendszeresen elaludtak ebéd közben, még 2 éves korukban is. Olyankor aludtak egyet, és mikor felkeltek, folytatták az evést :)
2016. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Regáti ***** válasza:
Az én kislányom is 8 hónapos lesz hétfőn! Ő reggel 5-6 körül kel szopik, 7körül megint szopik egy-két kortyot, 8kor gyümölcsöt kekszel, 9körül szopik és bealszik 1-3 órát ez változó,fél12-fél1 között főzelék,ébredéstől 3óra szopik bealszik max fél 5ig hagyom aludni de 4-5 között gyümölcsöt tejpéppel vagy rizzsel! De minden evés után félóra és szopik mert vizet nem kap csak cicit max ha olyan volt helyen vagyunk ahol nem tudok szoptatni akkor kap vizet! Este 7kor fürdik utána cici és max 8 alvás!
2016. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!