Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik?

Orchidea3 kérdése:

Miért nem alszik?

Figyelt kérdés
Egy 4- 4,5 hónapos babánk nem alszik éjjel, mint kéne. Este fél 9-kor van a vacsi és kb 9-kor van lefekvés. Alszik kb fél 2- 2 vagy fél 3-kor megébred, eszik és rúg ,kapál,mosolyog nem akar vissza aludni, gügyög s ha lekapcsolom a villanyt lefekszem, akkor kiköpi a cumit és kezdi a nyöszörgést, követelőzést.... Ma 1:45-től 5-ig fent volt ...2 napot átaludta úgy,h ivott teát vissza adtam a cumit és vissza aludt nagy bánatomra csak 2 éjszaka volt ilyen...van,h többször megébred és akkor megy a rodeó... cumi köpködés és nyűgölődés... ti mit gondoltok mit tudnák én tenni a javulás érdekében?

2015. dec. 14. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtad: mit és mennyit eszik.

Tea minek?

2015. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

MÉrt gondolja itt gyakorin mindenki hogy egy pár hónapos babának este 8-tól reggel 8-ge egyhuzamban kéne aludnia??? Mi az hogy nem alszik úgy ahogy kéne??? MÉrt hogy kéne egy 4 hónapos babának aludni éjjel? MÉg pici!


A babáknak 6 hónapos korukig szüksége lehet éjjel evésre, mert még pici a gyomruk, persze van olyan aki hamar átalussza az éjszakát, de ez nagyon ritka, a legtöbb baba legalább 1-1,5 éves korukig felkel éjjel, többször is. Ezzel barátkozz meg.

2015. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen babák. Nekem a pici volt ilyen, minden éjjel pontban 1-kor ébredt és hajnali 4-ig szórakoztatott hónapokon át. Aztán jött az a korszak, amikor ébredt 1-kor, visszaaludt, majd mire 20 perc után éppen elaludtam volna én is ébredt megint. Ez ment egy éjszaka 5-6-szor hónapokon át. Aztán már csak 1-2-szer ébredt. Most 3 évesen jutottunk el odáig, hogy este 9-től reggel 6-ig alszik jó esetben ébredés nélkül. Bízz benne, hogy nálatok ez nem tart eddig, mert kőkemény volt, főleg miután visszamentem dolgozni.
2015. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
5-6x eszik egy nap.nappal 120ml szív ki, este pedig 150-180ml. Éjjel 150 ml. és mellé megiszik kb 200ml teát egész nap és sokszor van,h a tejet elutasítja de a teát azt elfogadja... ezért nem értem azokat a kommentelőket, ahol olvasgattam,h minek tea meg víz ha egszer kéri... és szeretném kihangsúlyozni, hogy nem az a gondom, hogy megébred enni hanem, hogy 3 órát fent van éjjel...
2015. dec. 14. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Persze, kéri.

Biztos artikuláltan mondja neked a 4 hónaposod, hogy "Anya, teát adj! Ne tejet (aminek az első része hígabb szomjoltó), ne vizet (ha tejed nincs és 40 fokban meggyulladok), hanem TEÁT!"

2015. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a babád kérte a teát hanem te adtad neki. Vagy esetleg szopi közben megszólalt hogy teát kér inkább?


Az a baj sztem, hogy tea helyett is szopiznia kéne, mert a tea csak eltelíti a pocakját de nem tápláló számára, nem lakik jól vele.

2015. dec. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
műtejen vagyunk.
2015. dec. 14. 18:50
 8/9 A kérdező kommentje:
2015. dec. 14. 19:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszi az okoskodást ha már a kérdésre nem válaszol az illető,tisztelet a kivételnek.
2016. jan. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!