Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fogyhat egy 8 hetes...

Miért fogyhat egy 8 hetes baba? Tejallergia? Reflux?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon szépen gyarapodott (3280 gr-al született, 7 hétre 4503 gr volt), de pár napja történt valami, mert fogyott, többször is mértem. Eleget eszik, van elég pisis pelus, figyelem. Annyi történt a múlt héten, hogy hirtelen csak napi egy kakis pelus volt, de akkor minden egyben kijött...Láza nincs.

Úgy gondolom, hogy várok még két napig, s ha tovább fogy, akkor megyünk orvoshoz.

Addig is, volt már így valaki? Mi volt a gond?


2016. márc. 7. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Miért méregeted? Havonta egyszer kell mérni! Eleve hatalmasat hízott 7hét alatt. Nem kell minden mögé gondolni bajt. eleget eszik! Ez a lényeg! Nem sírós, nem hányós többször,nincs láza. Nyugalom!
2016. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy sírós, fáj a hasa (használunk Colief cseppet és Infacolt), s sokszor bukik is, bár én nem gondolnám nagy mennyiségnek.
2016. márc. 7. 13:05
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire aggódsz,miért nem dokihoz viszed netezés helyett?
2016. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1 hónaposan egy héten keresztül nem hízott a babám az orvos azt mondta ne aggódjunk ettől nincs baja. Nem nyugtatott meg. Nagyon hasfájós is volt, persze majd kinövi blablabla. Elvittem a kórházba.... húgyúti fertőzés. Na még jó, hogy aggódtam.

Egy hét alatt 400 grammot hízott a kórházban. Az osztályos orvos azt mondta volt mit pótolni.

Szóval ne hagyd magad lerázni, nézesd meg a babát. Lehet reflux is, allergia is, betegség is.

Az enyémnek volt étvágya és nem volt láza mégis beteg volt.

2016. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a mi gyerekorvosunk mindig azt mondta, hogy ha fogy, az nem a legjobb. Vidd el az orvoshoz, lehet, hogy a bukás miatt van.
2016. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert csak szerdán fogad...és két napig figyelni kell. Mint írtam tapasztalatokra vagyok kíváncsi nem beszólogatásokra.
2016. márc. 7. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem beszülogatás. 7 hét alatt hízott 1200 grammnál többet! Ez bőven jó. Ha nem mérnéd naponta, akkor észre sem vennéd. Lehet nem változik a súlya, hanem épp egyik mérésnél telibb van, másiknál üresebb.

Akiknél gond van, ott egy hónap átlagát nézik, de legalább 1,5-2 hetit. Ezért nem kell naponta mérni!

Az egyik válaszolóé a születés utén nem hízott. Na az gond.

Én nem aggódnék, nem méregetném. Bukások miatt viszont gasztroenterológust kell felkeresni, ha extrémen sokat bukik. Amit tehetsz már sűrítheted a tejcsit sűrítővel. Segít benntmaradni.

2016. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Napról-napra fogy. Ha elmegyek emelett, akkor felelőtlen vagyok, ha figyelek rá, mert betegséget/gondot jelezhet, akkor paramami. És igen, elég nagy váltás azok után, hogy gyarapodott egy ideig.
2016. márc. 7. 13:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit jelent a fogyás?
2016. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
20-30 gr fogyás naponta. Kb. 4-5 napja.
2016. márc. 7. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!