Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utasítottatok vissza látogatók...

Utasítottatok vissza látogatókat, mikor megszületett a baba? Táblázatot kell vezessek, hogy ki mikor jön

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, pár hete született meg a kislányunk. Elég nagy híre lett a dolognak az ismeretségi és baráti körünkben, rengetegen írtak, telefonáltak.

Ugye most már jönnének látogatni és sokan szeretnének jönni. A régi giminkből, idősebb barátok, távoli rokonok, az egyetemről is jönnének. De meglepődtem, mert olyanok is, akikkel tavaly június óta alig beszéltem, maximum ha valahol összefutottunk, egy "Mi a helyzet?" elhangzott.

Tegnap is írt egy lány, aki a vőlegényemmel volt együtt pár hónapot, hogy mennyire gratulál és majd feltétlen találnunk kell egy alkalmas időpontot, amikor eljöhetnek a barátnőivel a picihez.

Instagramra is feltettem egy képet, hogy az épülő házunk közepén állok (még szinte csak a falak állnak) és egy volt évfolyam társam odaírta, hogy "reméli majd láthatja élőben a kész állapotot".

Az egyik legjobb barátnőm még gimnazista és mondta, hogy rengetegen beszélnek erről a baba-témáról még mindig, őt is kérdezgetik (szinte naponta találkozunk) és olyanok kérdezik tőle, hogy miket vegyenek ajándékba, akikkel nem is vagyok jóban.


Nem vagyok parázós anyuka, aki senkinek nem adná oda a babát, de azért a vőlegényem exei ne jöjjenek már jópofizva ide... Csak nem tudom, hogy nem tűnnék-e túlságosan ellenségesnek, vagy egyáltalán hogy kell az ilyet visszautasítani?


Múlt héten személyesen állítottak meg, nem is ismertem őket és mondták, hogy láttak képet a babáról és tényleg milyen tündéri élőben is.


Így is sokan jönnének (olyanok, akiket mi is szeretünk), de kvázi idegeneket nem szívesen engednék be a lakásba csak azért, hogy utána mondhassák, hogy ők voltak babalátogatóban nálunk. Itt is éppen szét van verve az egyik fürdőszoba, napközben, amíg csinálják, én is általában vagy anyukáméknál vagyunk a picivel, vagy elmegyünk valamerre. Szóval a káosz közepén vagyunk amúgy is.


2016. márc. 8. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen! Van, aki már rögtön 1-2 nap múlva akart jönni, ahogy hazajöttünk a kórházból. Ez szerintem se a babának nem jó, a fertőzésveszély miatt. De nekem nem lett volna jó, egy császár után.

Azt meg nem is értem, hogy hogy juthat ilyen eszébe ex csajoknak, meg ismerősöknek, akikkel nem is tartod a kapcsolatot, vagy akiket nem is ismersz.

2016. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mitől vagy ilyen híres? :) 19 évesen szülni azért nem olyan extrém.


Nem, nem kellett visszautasítanom senkit, mert nem vagyok kvázi "celeb". A családtagjaim, barátaim pedig nem jöttek váratlanul, mind előre megkérdezték, hogy mikor lehet, nem volt egyszerre sem csődület.

2016. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ennyire unatkoznak nálatok? vagy miért számít csodának hogy született a környéken egy kisbaba?

én nem utasítottam vissza senkit, mert mindenkiben volt annyi, hogy szülés után békén hagytak legalább abban a 6 hétben, amíg az egész nap csak a szoptatásról szól...a ház romokban állt, 45 fok volt, minden szoptatás után mehettem zuhanyozni, baromira nem hiányoztak volna rokonok.

Értelmes ember ilyenkor nem tolakodik, főleg nem az akivel amúgy sosem beszélsz, nem is értem...

2016. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk legközelebbi rokonok, valamint a legjobb barátaink jöttek az első napokban már, de annak örültünk és mikor már a párom sem volt velünk egész nap, akkor legalább volt felnőtt társaságom, ha itthon voltunk. Így az nem zavart, ráadásul a császárból is hamar felépültem, nem szenvedtem és pihenni is tudtam.

De olyan emberrel nem értem, mit kéne kommunikáljak a babám mellett itthon, akivel sosem volt szoros kapcsolatom.

Senki nem jött még eddig hívatlanul, de mikor írnak azzal, hogy gratulálnak és majd szeretnének eljönni valamikor, arra nem igazán tudok mit reagálni úgy, hogy ne tűnjek bunkónak...

2016. márc. 8. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem. Nem akarod h menjenek,hát írd meg a véleményed,vagy ne válaszolj. Ennyi.
2016. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az érdeklődőknek mondd, hogy majd szólsz, mikor készen álltok és nyugi van, és majd csak annak szólsz, akit szívesen látsz, a többiek meg elfelejtődnek és kész.
2016. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez legyen a legkevesebb, amiért aggódsz. Ha a pici elmúlt hat hetes (tehát amikorra kicsit erősebb az immunrendszere), mondhatod a kedves rokonoknak, barátoknak, akiket tényleg vársz, hogy jöhetnek.

Házfelújítás és hasonló esetén értelemszerűen mondd, hogy nagy munkában vagytok, később szívesen látod őket. De akkor sem kell nagy vendégfogadást rendezni, úgysem azért jönnek, és nem is illik ilyenkor kaját-piát elvárni.

Ha jönnek, megmutathatod nekik, hol moshatnak kezet, hová tehetik a cipőjüket (aki nincs benne a babatémában, az nem tudja ezt magától, hogy babázáskor tisztának kell lennie a kezének, ruhájának).


Exeket nem fogadnék, utasítsa vissza őket a párod, nehogy már te foglalkozz ezzel...


Távoli embereknek meg lehet mondani, hogy egyelőre a közeli rokonokat sem tudjátok fogadni, de kedves, hogy érdeklődnek. Ennyi.

2016. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az első látogatási nap után azt mondtam, hogy a kórházba se jöjjön senki, csak a párom. Elegem volt mindenből és mindenkiből. Ráadásul csak álltam az üveg mögött, próbáltam megnyugtatni a babát, a rokonok meg bámultak kintről... nem bírtam elviselni.


Aztán még jópár hét eltelt, mire barátokat fogadtunk, addig csak a közeli rokonokat.


Szerintem egyébként nem kell aggódnod, ezeknek a fele sem komoly. Ha nyomsz rá egy likeot vagy egy smilet vagy egy jólvant, akkor soha többet nem fogsz hallani ezeknek a jó részéről. Vagy mondhatod azt, hogy néhány hónap múlva térjetek rá vissza. Elenyésző számú lesz, aki tényleg újra megkeres.

2016. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!