Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Iszonyú bűntudat gyötör,...

Szárnyati Géza kérdése:

Iszonyú bűntudat gyötör, amiért nem tudok egész nap a picikémmel foglalkozni, Ti is így vagytok, ez normális?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset alszik nappal (3 hónapos) és fel is ébred minden kicsi zajra, így olyankor nem igazán tudok főzni, mosogatni tőle. Ezeket akkor intézem, amikor ébren van. Egy darabig el is játszik egyedül, utána panaszos a hangja már. Sírni nem hagyom, akkor ott egye meg a fene a kaját. De így is szörnyen érzem magam. Mégis mennyit kellene foglalkozni egy ilyen picikével szerintetek? Köszönöm.

2016. márc. 8. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én ki szoktam vinni pihiszékben a konyhába, és közbe mesélem neki , hogy mit csinálok. Nézelődik, vigyorog, jól elvan.
2016. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Minket a szüleink járókába raktak. Megtanultunk egyedül is játszani. Persze nem voltunk egész nap egyedül, figyeltek ránk, de pont azért volt a járóka, hogy anyum a főzést, mosogatást, takarítást meg tudja csinálni ha kell.

Ne legyen bűntudatod, nem tudod máshogy megoldani.


Nővérem is megkérdezte tőlem egyszer, hogy szerintem eleget foglalkozik-e a gyerekkel, mert ő néha nem így érzi és bűntudata van. (Épp náluk töltöttem két hétköznapot.)

A leányzó nagyon okos, mindig vidám, és sok vele egyidős gyereknél előrébb jár.

Nagyon jól nevelik. Igaz, ő már nagyobb, de hát nem tudsz mit csinálni, ha egyszer ennetek kell valamit.

Igyekezz a teendőiddel amennyire tudsz. Az épp elég lesz.

2016. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi okod a bűntudatra. Hidd el, nem is baj, ha néha egyedül van. Ha nem jelzi a hiányod, akkor elvan jól. Hidd el, nem baj, ha megszokja egy kicsit, hogy egyedül is ellegyen, mert ahogy nőni fog, sokkal könnyebb lesz. Természetesen nem arra gondolok, hogy hagyd sírni. De amíg nem kéri, hogy mellette legyél, addig semmi gond nem lehet.
2016. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért kéne egész nap Vele foglalkozni? Egyedül is kell nézelődni,felfedezni a világot,ha 24 órában mellette ülsz és szórakoztatod abból jó nem sül ki. Ezen kívül neki is jó ha hozzászokik,hogy más dolgod is van,neked is vannak igényeid nem csak 24 órában Őt babusgatni.
2016. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok így ezzel. Két gyerek van, egyikkel sem foglalkoztam napi 24 órát. Egyedül is eljátszanak, nincsenek rámragadva, szerintem ez a normális, nem az, h 0-24-ben anya-apa göngyölgeti a gyereket, aztán meg 1 percre nem lehet majd magára hagyni, meg nem lesz képes egyedül feltalálni magát.

Ne érezz bűntudatot, szerintem csak jó, ha rá van szoktatva egy gyerek arra, hogy elfoglalja magát egyedül is. Persze nem egész nap, még mielőtt valaki félreértene.

2016. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Megnézheted azokat a szülőket, akik egész nap a gyereküknek dünnyögnek. Baromira nem találják majd fel magukat egyedül később sem. Én látom ezeket a szuper anyukákat. Persze ő dolguk egészen addig amíg nem lenézve dicsekedve áhítoznak, hogy ők bezzeg a gyerekkel foglalkoznak egész nap. Hidd el nem jó. Nulla önállóság alakul ki. És örökösen akarja, hogy valaki vele foglakozzon, ami érthető is.
2016. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha bűntudat gyötör, akkor tegyél ellene, foglalkozz többet vele, tojd le a háztartást!

Olyan gyorsan elszalad ez az időszak. Mikor ovis, iskolás lesz, ha akarnád se tudsz majd ennyit vele lenni, és eleve nem is fogja igényelni.

Nem attól lesz önállótlan, hogy 3 hónapos korában nem vágtad be a sarokba, hogy boldoguljon egyedül.


Kell igen, az "önálló idő" neki is, de egy ilyen picinél ez még 5-10 perc, és ahogy nő úgy lesz csak több.

2016. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Első gyerek, mi? Másodiknál már nem fog gyötörni! :)

Viccet félretéve nem is kell 0-24-ben foglalkozni vele. Így jön rá,hogy-hogy kell egyedül is elleni. Én már anno az elsőt is hagytam a játszószőnyegen, vagy a habtapin egyedül ügyködni. Ha megunta, sírt, akkor persze mentem egyből. De nem is életszerű egész nap a gyerek mellett ülni. Azért kell néha takarítani, mosni, főzni is.

2016. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7 válaszoló, te eléggé sarkosra veszed a figurát...Képzeld sosem "vágtam a gyereket a sarokba", elnézelődött a játszószőnyegen, pihenőszékben,amíg a dolgomat megcsináltam. A ház is kinézett valahogy, a gyerek is rendben volt (jártunk úszásra, ringatóba stb...), mondókázás, sétálás, tornáztatás mindig megvolt és bele sem fásultam. Én se lettem egy lestrapált bányarém...

Mindenki azt mondja szerencsém van a lányommal, hogy ilyen természet. Nem hiszem, hogy csak erről volna szó, szoktatás kérdése az egész.

2016. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es gondolom el sem tudja képzelni,hogy van olyan is,ahol esetleg már van "nagyobb" gyerek, akivel szintén foglalkozni kell, tehát nem feltétlenül a háztartás miatt hagyja az ember kicsit egyedül is eljátszani a babát....

Mert azért azt megnézem,hogy mondjuk egy 2-3 évesnek hogy adod elő,hogy 0-24-ben neked a Kicsivel kell foglalkozni!

Látszik,hogy egy gyerekes...

2016. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!