Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany honapos kortol ajanlott...

Hany honapos kortol ajanlott hasznalni az ufonak nevezett gurulos "jarmuvet"?

Figyelt kérdés
2007. nov. 12. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, a bébikompra gondolsz.

Sokan szeretik, mert elég jól leköti magát a baba és egyedül tud vele közlekedni, nagyjából akkortól szokták belerakni, amikor már ül a baba.


De sok szakember egyáltalán nem ajánlja, mert ha túl korán rakják bele, árt a pici gerincének, de ha nem is túl korai, akkor is lassítja a mozgásfejlődését. Sok cikket találsz erről a neten, például itt: [link]

Ezt pedig egy fórumból másoltam kia a babafalváról:

"Bébikomp:

Gyógytornász szemmel nézve, a bébikomp a gyerekek egyik ellensége, mert a gerincének olyannyira nem tesz jót. Mivel hiába tud már a baba maga felállni ha elfárad akkor leül, lefekszik, vagy mászik...(pózt vált) de a kompban nem tudja... így ha az izmok elfáradnak nem tudnak pihenni, hanem kényszer tartásban vannak.Mert az sem biztos, hogy ha elfárad nyüszög, mert mostanában már olyan hiper-szuper játszó centrumokkal felszerelt komppok vannak amik elterelik a baba figyelmét. És ez nagyban hozzájárulhat a későbbi gerincferdüléshez, és egyéb gerincbántalmakhoz, hiszen az izmok nem jól fejlődnek, így nem is úgy tartják ahogy azt kell. Arról nem is beszélve, hogy tényleg ilyen spiccelős járás is lehet belőle. "


Ne haragudj, nem ezt kérdezted, de úgy éreztem, ez is hozzá tartozik a válaszhoz.

2007. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, én még a negatív hatásairól nem hallottam (igaz nem is olvastam utána...) de nekem szimpi találmány. Én akkor tenném bele a babámat, ha már tanul járni. Akkor sokat akar menni, de lehet, te nem tudsz vele annyit hajoldozni és fogni a kezét. Beleteszed és ellökögeti magát körülötted.-)
2007. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Én ellene vagyok, lsd a szakember véleményét. Egy újabb találmánynak tartom, hogy addig se kelljen a gyerekkel foglalkozni, amíg tologatja magát. Ismerős körben az egyik kislánynak úgy elgörbült tőle a lába, hogy nagyon sokáig nem tanult meg járni. Szándékosan nem csinálnék ortopédiai esetet a gyerekemből... (mellesleg van 2, bébikomp nélkül).
2007. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mindenek van negativ hatása még a levegönek is akkor miért atsz a gyerekednek(elöttem lévö hozzászolo)mi használjuk,akkor ted bele a kicsit mikor már benne megáll és tippeg,a gyerekem meg sincs nélküle(8 hónapos),neki is kell a szabadság...:)meg ki birja derékkal és idövel hogy állandoan egész nap sétáljünk vele:)
2007. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!