Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A menstruáció befolyásolja az...

A menstruáció befolyásolja az anyatej mennyiségét?

Figyelt kérdés

A szülés óta ma jött meg először a menstruáció, a szülés napjára pontban 2 hónapra. Szombaton jelentősen megcsappant a tejem, akármit tettem, iszom a szoptatósteát, homeósbogyó, fejés, nem nőtt a mennyiség. Már teljesen magam alatt voltam, vagyok miatta. Most vettem észre, hogy megjött. A kettő közt van összefüggés? Van rá remény, hogy esetleg visszaáll a tejmennyiségem a régi kerékvágásba?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon el vagyok keseredve, mert eddig 2 lábon járó tejcsárda voltam, most meg van olyan, hogy a 2 mellem alig elég a kis Picurkámnak. És csak reménykedni tudok, hogy visszazökkenek, és megint lesz sok tejem.


2010. ápr. 2. 16:49
 1/4 Tittiritty ***** válasza:

Szia! Látom senki nem írt :-(

Nekem is szülés után a 7. héten jött meg először. Addig sem volt sok tejem, de azóta minden alkalommal 2 ciciből kell etetnem a kicsikémet. Most 4 hónapos és még mindig csak szopizik.

Állítólag van összefüggés a mensi és a tejmennyiség között, de én úgy tudom, hogy csak azokon a napokon kevesebb, aztán visszaáll.

Remélem Neked is vissza fog állni.

2010. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, sőt, az íze is más és a lányom kevésbé kedveli, tehát kevesebbet eszik, így kevesebb termelődik utána. :-(

Nekem is a szülés utáni 2. hónapban jött meg először, most 5 hónapos a lányom.

2010. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reménykedek, hogy vissza fog állni. Bár egyelőre nagyon nem úgy néz ki a helyzet. :-(
2010. ápr. 3. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:

sziasztok. 8 hetes volt a kisfiam, mikor először megjött, akkor nagyon kevés lett a tejem, pedig nekem is rengeteg volt, utána én is 2 ciciből szoptattam, most meg 6,5 hónapos a fiam, csaj anyatejet evett 6 hónapig és ma már csak 1 ciciből szoptatok, mert a másikat nem fogadja el... ( az el is apadt szinte, viszont a másikban annyi van, hogy elég neki) - látványra sem utolsó a két cici egymás mellett :-D - lesz elég tejecskétek, csak ne adjátok fel.

én nem nagyon foglalkoztam a 3 órákkal, ha nem volt elég a tejem, akkor megetettem megint akár fél óra múlva is. így folyton kapta a jelet a szervezetem, hogy nincs elég tej, és szép lassan megint többet termelt. arra figyeljetek csak, hogy nem szabad túl hamar váltani cicit, mert akkor a sok előtej miatt fájhat a pocak. a ciciben mindig van valamennyi tej. amikor cicizik, pár másodperc múlva beindul a tejleadó reflex, azzal jön valamennyi tejecske. azt kiszívja és ha még éhes szopizik tovább, megint jön leadó reflex, csak később.szóval, hagyd egy kicsit tovább ugyan azon a cicin, had nyüstölje, ha nagyon nem akar jönni, akkor tedd át a másik cicire. onnan fogod tudni ha jön - ha esetleg nem érzed, ez egy bizsergető, szurkáló érzés a bimbódban -, hogy a babád csöndben marad :-)

remélem érthetően írtam le. ha van kérdésed, írj nyugodtan, majd visszanézek :-) sok sikert

(E)

2010. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!