Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A menstruáció befolyásolja az...

A menstruáció befolyásolja az anyatej mennyiségét?

Figyelt kérdés

A szülés óta ma jött meg először a menstruáció, a szülés napjára pontban 2 hónapra. Szombaton jelentősen megcsappant a tejem, akármit tettem, iszom a szoptatósteát, homeósbogyó, fejés, nem nőtt a mennyiség. Már teljesen magam alatt voltam, vagyok miatta. Most vettem észre, hogy megjött. A kettő közt van összefüggés? Van rá remény, hogy esetleg visszaáll a tejmennyiségem a régi kerékvágásba?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon el vagyok keseredve, mert eddig 2 lábon járó tejcsárda voltam, most meg van olyan, hogy a 2 mellem alig elég a kis Picurkámnak. És csak reménykedni tudok, hogy visszazökkenek, és megint lesz sok tejem.


2010. ápr. 2. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

van akinek igen, nekem nem.

1 éve szoptatok, 3-4-szer naponta, elősször a lányom 3,5 majd 5 hónapos korában jött meg, utána minden hónapban.

6 hónapig anyatejes volt, a tejem mennyisége nem csökknet és az íze lehetett más.

Vagy az én lányomnak mindegy, csak cici legyen:-))

2010. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

először

előző

2010. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet kevesebb, nálam is ez volt. De ahogy elmúlik a havi, visszaáll a rendes tejtermelés. Nekem 3 hónap után jött meg, és rendszerint volt minden hónapban. Ilyenkor 2 óránként szoptattam, és kibírta a kislányom azokat a heteket. Amikor már hozzátápláltam könnyebb volt, és 1 évesen hagyta el a cicit. Ne idegeskedj, azzal csak még rosszabb lesz. Inkább te is szoptasd sűrűbben, aztán minden rendben lesz!
2010. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reménykedek, hogy vissza fog állni. Bár egyelőre nagyon nem úgy néz ki a helyzet. :-(
2010. ápr. 3. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

szia.

én ugyanigy jártam, járok a mai napig. 11 hetes a babám. Amikor megjött, akkor volt 6 hetes. azóta hetente össze-vissza vérzek . a doki szerinte menses. mielőtt megjön, a lányom nagyon idegesen szopik.és igen, amikor először megjött, gyakorlatilag elment a tejem. de kőkeményen megküzdve, visszajött. nyilván ahormonok helyrerázódtak, de én nem adtam fel. tea, bogyók, fejés, óránként szopi újra . és visszajött. azóta még anyatejet is adok egy másik kisbabának. de a hetenként megjelenő vérzést alányom a mai napig előre jelzi. :-(

2010. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

20:32-es

Milyen bogyót szedtél és hogyan? Illetve milyen teát ittál? Én leálltam egy időre a tea ivással, mert a kislányom nagyon hasfájós lett. Nagy nehezen kisakkoztuk, hogy sajnos a szoptatós teától van. Akkor a Lactoherbet ittam. Most újra iszom a teát, de most a Fitolac-ot, ez jobb valamivel, de most megint fáj a poci.

Akkor is szoptattad óránként, ha nem kért enni? Vagy neked is olyan kevés volt a tejed, hogy szinte óránként kért? Minden szopi után fejtél, akkor is ha nem jött belőle semmi?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon szeretném, ha nekem is visszajönne a tejem.

Előre is köszönöm!

2010. ápr. 3. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Ne aggódj! Nekem is kevesebb a tejem minden alkalommal, amikor megjön. Először 3 hónap után jött meg és most 13 hónapos a kislányom és még mindig szopizik.

Szerintem ne tedd óránként cicire, mert attól is fájhat a hasa.

A 2 órát bírjátok ki valahogy. Szoptass két mellből minden szopinál.

A kisbabák nagyon jól tudnak gazdálkodni, nem fog éhenhalni a babád.

Pár nap és minden visszaáll, csak higgy benne! Szerintem nagyon sok minden a fejben dől ám el!!!

2010. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!