Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jana babvizet adok a kislányom...

Jana babvizet adok a kislányomnak inni de azt is felforralom! Ma azt olvastam hogy ásványvizet nem szabad a veséjük miatt adni babáknak? Ez a Jana baby főleg hogy felforralom ásványviznek minősül?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem. ez babavíz, nem á.víz. jó esetben más az ásványiagyag tartalma, mint az á.víznek.
2010. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez kifejezett babavíz. Ezt lehet!

Azt nem lehet, amit magadnak veszel. Margitszigeti, meg Mizse, Szentkirályi...

2010. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem gyerekorvost, védőnőt, nem ajánlották a babavizeket.

Egyébként a márciusi IPM-ben van egy alapos ásványvízteszt, abban megnéztem, a legtöbb víz 500-600 mg/l ásványi anyagot tartalmaz, a Jana pedig 466-ot. Vagyis lényegében ugyanaz. Nagyon jó víznek értékelték, de azt írják, a baby víz elnevezés inkább csak marketingkategória, új piaci rész megszerzése érdekében.

2010. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A forralástól függetlenül az ásványi anyag tartalma ugyanúgy megmarad, attól még ásványvíz szerintem.
2010. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És, ha utána olvastok a tiszta víz, amit kéne fogyasztani olyan 60-80 mg/l ásványianyagot tartalmazhat.Az ennél nagyobb mennyiség káros. Mivel ezek az anyagok nem tudnak beépülni, csak lerakódni tudnak a szervezetben.

Tehát Csapvíz!

2010. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi vízszűrős kancsón keresztül csorgatjuk a csapvizet és azt forralom fel.

Tényleg hatásos,mert nem vízkövesedik azóta a vízforralóm.

Ez a legtutibb szerintem.

2010. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy bármilyen rossz a csapvíz minősége, még akkor is jobb, mint a babavíz. Persze felforralva. Az elején mi is a jana vizet használtuk, de csak tápszeres lett, és megmondom őszintén, hogy nem győznénk anyagilag. Hordunk ártézi vizet, felforralom, lehűtöm, és visszatöltöm a janás palackba.
2010. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minek forralod a Janát? Forralás nélkül adhatod, ha akkor bontod ki. Én mondjuk másnap se forralgattam. Hűtőben tároltam, és előbb kivettem. Semmi baja nincs, 1 éves kora óta meg a csapvizet issza forralás nélkül, és egészséges. Nem kell agyon sterilizálni a babákat, úgy alakul ki az immunrendszerük.
2010. ápr. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7.21-es vagyok.

Ja, és attól hogy ha egy ásványvizet felforralsz, ugyanúgy ásványvíz marad.

2010. ápr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Szentkirályi szénsavmentes vize is baba víz. Felbontás után 24 órán belül forralás nélkül adható a babáknak.
2010. ápr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!