Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet teljesen lazán...

Mikortól lehet teljesen lazán kezelni egy baba/gyerek etetését? Mikortól lehet elmenni egész napra és kivételesen össze-vissza enni, etetni? Mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés
Pl ilyenkor kell majd olyanon aggódni hogy az össze-vissza evés miatt estére nem lesz elég éhes hogy a vacsoráját megegye és ezért éjjel megéhezik?
2016. márc. 16. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
mi már kb 11 hósan elég lazán kezeltük...mivel ekkor már be volt vezetve a tej és a tojás, nem kellett annyira nézni miben mi van...pl volt hogy lángost evett, volt hogy tökipompost adventi vásárban pl mondjuk attól hogy nem otthon vagytok az étkezésekre kb. lehet figyelni szerintem a lángososnak teljesen mindegy hogy 16.00-kor vagy 17.00kor veszitek e meg :) mi mindig igazodtunk a "napirendhez"
2016. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7-8 hónaposan elmentünk egy reggeltől estig tartó kirándulásra. Vettem egy csomó bébiételt,plusz beültünk étterembe. Ahogy otthon evett,azokban az időkben elővettem a bébiételt és kész. Nem nagy dolog.
2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd, nekünk 2,5 éves a kislányunk, mostanra néha úgymond "kénytelenek" vagyunk engedni a rendből, mert van olyan, hogy szimplán nem éhes, vagy inkább csak nassolnivalóra éhes. Ilyenkor nyilván nem nyomom le az ételt a torkán, várok, majd ő szól, ha éhes. (Természetesen, kínálgatom, de ha elmegyünk, én alapból úgy készülök, hogy figyelem, melyik normál étkezés esik bele és úgy készülök, hogy éhes lesz. Aztán legfeljebb nem.) De mi ebből nem csinálunk rendszert, minden nap van egy rend, és nem kötelező enni, de az evéshez tartozó "szertartást" (értsd: kézmosás, megterítünk, leülünk együtt, stb.) azt akkor is végigcsináljuk, ha ő éppen nem éhes, csak én kapok be pár falatot.
2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két éves és azért figyelünk még az etetésére, de nem nagyon. Kirándulásnál már annyira jó, hogy nem kell neki külön bébipapikat csomagolni,hanem ugyanazt a szendvicset ő is megeszi, mint amit magunknak is csinálok. Beülhetünk vele étterembe, pizzériába és ehet, amit szeretne. Pár hete voltunk Egerben. Ott például rántott húst evett sült krumplival és céklával.
2016. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh. nagyon jol hangzik. De nem ehet mar elobb is kb mindent?
2016. márc. 17. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!