Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos fogatlan babának...

8 hónapos fogatlan babának bulátát adok pár napja. Sokszor bekapja az egészet aztán kicsit öklendezik. Nem kéne adni neki vagy így tanulja meg a legbiztonságosabban a rágást?

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék.
2016. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem adnék. a lányom is ilyen volt, extrém későn jöttek a fogai, 14 hósan, ezért 11-12 hósan már próbálkoztam ilyen olyan darabos dolgokkal, mások unszolására, hogy milyen már hogy az 1 éves még mindig pépet eszik...fog hiányában kb ugyanazt produkálta mint a tied. Akkor úgy határoztam hogy inkább szóljanak meg de én akkor is pürésítem neki a dolgokat, mert az hogy nyel, egy dolog, de ha rágatlanul nyeli le a dolgokat, a fulladáson túl komoly bél problémákat is okozhatok vele, akár hosszútávon.

Na szóval 14 hónaposan kijött az első foga, majd zsinórba még 2-3, amikor már kint volt az első rágó foga akkor már nem pürésítettem, és lehetett is látni, hogy szépen rág (kb 15 hósan jött ki a rágó) szerintem légy türelmes, ne erőltesd. egyékbént a zsömle az, amit viszonylag már korán meg tudott az inyével is enni a lányom, semmi mást nem rágott csak nyelt, hiába mondták hogy az inyével tud rágni, elhiszem hogy tudnak, de ha nem akar/nem kész rá, akkor nem akar, ne erőltesd.

2016. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de szívesen eszi amúgy... csakhát bénus még. ebbe nem jön bele? adjam fel?

mert ez a buláta meg tényleg olvadékony... tehát nem kellenek hozzá fogak.

2016. márc. 18. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor nem öklendezne ha elolvadna a szájában. próbálkozhattok persze időről időre vagy akár most egy pár napig tartósan..de ha nincs javulás, így inkább ne add neki
2016. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem adtam neki, semmi értelme.
2016. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LadyLoss ***** válasza:
Nekem a fogas gyerek is öklendezett tőle, vagyis nem is igazán öklendezés volt az, csak olyan grimasz, meg krákogás mikor le is kellett nyelni. De hamar belejött. Pláne ha tetszik is neki. Enyémnek ha valami nem tetszett darabméretben akkor kivette a szájából és nem kérte többet.
2016. márc. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is kéne bula!!
2017. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazan szellemes hozzaszolas. Nagyon ugyes!
2017. szept. 20. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!