Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogatlan nagyobb babák anyukái...

Fogatlan nagyobb babák anyukái! Közel 1 éves babátokat mivel etetitek?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos lesz és egyetlenegy fél foga van. Bébiételt kap, abból is csak a pépeset (5hó, 6hó) eszi meg:(

Tegnap sütöttem sütőtököt, valamennyit evett belőle.

Kenyér, kifli csücsöktől rendszerint fulladozik. Babakekszet eszik néha még.

Olyan rossz, hogy nemigen lehet neki rendes kaját adni.

Ti hogy csináljátok????

Köszönöm


2012. jan. 15. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányom is most lesz 11 hónapos. A főzelékeket ő sem szereti darabosan. Bár volt egy pár hét, amikor megette, de most megint le kell neki nyomni botmixerrel.

De adhatsz neki 8-10-12 hónapos kortól adható bébiételt is, csak át kell azt is pépesíteni. De ízre, tartalomra jobb, mint az 5-6 hós.

Amúgy a lányom pl. a túrós csigát, felvágottat simán megeszi, már egész nagy falatokban is.

Próbálgatni kell, nálunk az vált be. Kekszet nem adok, abból leharap egy felet, és kiköpködi. De a kenyeret szereti. :)

2012. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10 hónapos a lányom, ő sem büszkélkedhet sok foggal még. :(

Viszont nála viszonylag korán elkezdtem a darabosat, mert a védőnőm beparáztatott, hogy 10 hónapig be kell vezetni, mert minél később vezetem be,annál nehezebb lesz.

Én a tesóm javaslata alapján a "2 naponta plusz egy kanál darabost" elvet követtem, és bevált.

Először csak 1 teás kanál reszelt alma egy üveg bébiételhez, aztán kettő, és így emeltem a "dózist". Hamar elértem nála azt, hogy egye a darabosat. Ma pl tésztás sonkás bébiételt kapott, amiben tarhonya szerű tésztadarabok is voltak. 5 hónapos kora óta kap kekszet, kifli csücsköt.

Próbáld meg, hátha nektek is bejön a "plusz 1 kanál darabos" megoldás.

2012. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is. 1 éves elmúlt már, amikor kijött az első foga. Most 19 hónapos s 10 foga van kint. Bepótolta :) Az ételekkel mi is gondban voltunk, szintén nem ette sem a kekszet, sem a pékárut, sem darabosat. Mi is bébiételt adtunk neki és pürésítettünk mindent amit csak lehetett. Ez van. De elmúlt az a korszak is :) Kitartást Neked is! Pl ő szerette a tejpépet, abból van sokféle íz-választék, vagy a gyümölcsjoghurtokat. Ebédre elszürcsölte a leveseket, nagyon apróra vágott tésztával.
2012. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10 hónapos korától azt eszi amit mi. ügyesen elmajszolta az ínyével. 1,5 éves korában még csak 6 foga volt.
2012. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!