Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. s 5 hónapos babámnak...

S. O. s 5 hónapos babámnak semmi nem ízlik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenki engem okol hogy ha hamarabb ismertettem volna vele az ízeket akkor most nem tartanánk itt hogy akármit akarok adni neki mindentől okád. A saját kaja s a boltitól is hányingere van. Mindent kiprobáltam már amit adhatok neki a táblázat szerint .
2016. márc. 19. 17:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó ez a tökéletes szó rá hogy fintorog. Akkor én tudtam nagyon rosszul ezt az okád szó jelentését. Kiitátsa a szájat s kinyujtsa a nyelvét és löki ki azt a kicsi ételt a szájából nem akarja benn tartan. Akkor tényleg megprobálok kicsit lenyugodni s nem siettetni a dolgot.
2016. márc. 19. 20:40
 12/18 anonim ***** válasza:

na látod, ez így mindjárt teljesen más, az okád szót felejtsd el! a részeg állat okád a sarkon, amit a te babád csinál az egészen más.

ráadásul minden baba ezt csinálja, hiszen eddig csak szopott/ ivott és azt azzal a technikával tette eddig amit most "fintorgásnak" látsz. nem kilöki az ételt, nem fintorog, egyszerűen csak nem tudja szopni mint a cici/cumisüveget.

minden nap adj neki 1-2 kanál pépet, próbálkozzál az állaggal, hígabb-sűrűbb és előbb utóbb megtanulja mit kell vele kezdeni, hogyan kell lenyelni.

nálunk a tejpép vált be, jó sűrűre csináltam és azzal jött rá, a sima gyümölcspépeket ő is kilefetyelte a nyelvével, szegénykém nehezen jött bele :)

2016. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Először ne is ételt adj neki ganem csak almalét kanálból.

Az pedig természetes hogy kilöki még a nyelvével mert meg kell tanulnia kanállal enni, ez egy új technika neki, nem feltétlenül azt jelenti hogy nem ízlik neki.

Kitartás, ez egx nagyon lassú és hosszú folyamat, ráértek!

2016. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hittem én csinálok valamit rosszul hogy nem ízlik neki. De mikor az üzleti bebikaját se szerette akkor már megijedtem. Azt hittem hogy semmit se nemfog megenni. Ma az asztalról ellcsent egy kenyérhéjat s azt hogy szopizta. Hagytam hogy lássam azzal mit csinál s szerette. Tudom hogy nemszabad ezt még adni. De akkor nincs valami megoldás hogy a gyümölcsöket szopizza? Vagy tanitgassam inkább a kanalazásra hogy ha ilyen nehezen megy?
2016. márc. 19. 21:28
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Most várj vagy 3-5 napot, ne kapjon semmit, csak tápszert/anyatejet. Utána megint kezdheted előlről, alma levével kanálból. Kenyeret ne adj neki.
2016. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatas kepp,az En kisfiam 10 hos koraig nem fogadott el semmit!!!szo szerint.nem kellett Neki.csak cicizett.

Kis husi baba volt igy is.

Es most (7 eves) tobb fele kajcsit megeszik mint a batyo,aki tapszeres volt es rendesen "idoben" elfogadta a hozzatapit.

Nem ezen fog mulni,hogy kesobb valogatos lesz e vagy sem :) nyugi.

Bizd a babadra.tudja mi jo Neki.

Es kitartas ;)

2016. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, van egy ilyen reflexük a kisebb babáknak, hogy ami a szájukba kerül, azt automatikusan kitolják a nyelvükkel azért, hogy semmi szilárd tárgyat ne nyeljenek le, így ne fulladjanak meg. Ez a reflex kb. féléves kor körül tűnik el, amikor a hozzátáplálás megkezdését is ajánlják. Feltehetően emiatt sem eszi a gyereked a szilárd ételt, plusz ugye az íze sem az, amire számított...
2016. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

a baba akkor érett a hozzátáplálásra, ha többek között, a kanalat elfogadja, nem tolja ki a nyelvével. A nagyobbik lányomnál barackkal kezdtem, mert épp annak volt szezonja és volt saját, bio, egy hétig minden nap kóstoltattam vele, de folyton csak kitolta. Végül egyik nap elfogadta, sőt, két kanál után még "hisztizett" hogy kéri a maradékot. 5 hónapos volt ekkor, addig anyatejes. Szóval nyugi, adj neki még tápszert/anyatejet, és minden nap próbálgasd, ugyanazt (pl alma levét, reszeltet), amíg lesz kedve elfogadni, de ne erőltesd!

Nagyon jó a témában Vida Ági összefoglaló letölthető kiskönyve a hozzátáplálásról, keresd meg a neten!

2016. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!