Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy döntöttétek el, hogy...

Ti hogy döntöttétek el, hogy mi legyen a neve a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 19:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

voltak szempontjaink. legyen nemzetközi közegben érthető (sokat utazunk, dolgozunk máshol), illjen a vezetékneveinkhez, legyen elég rövid, mert két vezetéknevet kapott, ne legyen benne a legnépszerűbb 100 adott névben.


aztán, fogtuk az mta-s adható nevek listáját és egy délután alatt összeírtuk a top 5 fiú és lánynevet, aztán azok közül döntöttünk.:)

2016. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Egy régiesebb név az egyik, egy szimpatikus fiatal oktatót úgy hívtak az egyetemen, és egyszer mikor vizsgáztatott bejött az öreg tanszéki titkárnő, és becézve mondta a nevét, hogy ....-ka, én most hazamegyek, ne dolgozza azért agyon magát ön se. Akkor valahogy megtetszett az a név, és úgy gondoltam, ha egyszer fiam lesz, azt a nevet adnám neki biztos. Szerencsére a férjemnek is nagyon tetszett.



Amúgy régen olvastam egy fórumon, hogy anno még mikor nagy divat volt a nyolcvanas években a Maláj tigris, akkor valakinek a szobatársa mindenáron Sandokannak akarta hívni a gyereket és nem értette meg, hogy nem lehet. A végén állítólag a nővérkék találtak ki nevet szegénynek, mert az anya azt mondta neki mindegy, ő Sandokannak fogja hívni. :D Ez mekkora. Anyu miért így hívnak? Hát nem tudom fiam, ezt találta ki az éjszakás műszak, mert nekem csak a Szandokán tetszett volna az meg nem lehet.

2016. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Hehe, ez jó. :) Egyszer a Maradj talpon!-ban volt egy irdatlanul gyökér faszi, aki a bemutatkozásnál elmondta, hogy Töhötömnek nevezték el a gyereküket. Ez is milyen kicseszés már szegény gyerekkel, amikor majd nagy korában bemegy egy hivatalba vagy állásinterjúra és kérdezik a nevét...


Nekünk, ha fiunk lesz, akkor ragaszkodom hozzá, hogy az én keresztnevemet kapja. Ha lány lesz? Nos, két név van, ami nagyon tetszik nekem, és őt is én akarom elnevezni. A párom, ha nem menne bele, akkor valami fogadással ráveszem, hogy ha ő nyer, akkor az lehet a neve, amit ő választ (persze, ha nem túl bizarr az a név).

2016. ápr. 23. 17:14
 34/38 anonim ***** válasza:
6%
Töhötöm a 7 vezér egyik,már aki jár iskolába....
2017. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Igen, és? Ilyen nevet a 21. században csak elb.szott szülők adnak a gyermeküknek.
2017. okt. 17. 20:38
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Mert a Patrik mivel jobb vagy a Milán?
2017. okt. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért, mert általánosabb nevek. Persze, ki lehet tűnni egy szép, egyedi névvel, de a Töhötöm az pont nem az.
2017. okt. 18. 17:22
 38/38 anonim ***** válasza:

Álmos név mivel jobb?Miért jobb "álmosnaklenni" mint "tömötömködni)?

Vagy Előd mivel jobb?Elődöd

Vagy Huba--Kuba

Vagy az Árpád----áprád van a szemed alatt.

Lehel-lehellet

Bulcsú---búcsú

Vagy Taksony:Takony....ez utóbbiakat is mind adják

(igen,tudom,nem mindegyik a 7 vezér)

Álmos,Előd, Ond,Kond, Tas,Huba, Töhötöm, ők azok

2017. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!