Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor vettetek először...

Ti mikor vettetek először cipőt a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babóm, és még nem vettem cipőt. Még nem tud ülni egyedül, még nem állt fel. A felállással már próbálkozna, mert sokszor belémkapaszkodik ha mellette fekszek és térdre húzza magát. Mikor vegyek neki cipőt? És milyet? Hol?

Divatból nem akarok cipőt venni.



2015. aug. 25. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

ha már önállóan jár, akkor elég, addig úgyis csak a szobában sétál, oda felesleges.

Teljesen mindegy milyen márka, szerintem ilyen pici korban a minőség is mert mire tönkre menne kinövi....legyen neki kényelmes és ez a lényeg. Általában favorizálom a használt dolgokat, mondanám hogy keress használt jó minőségűt, de mire annyi hirdetést végig nézel, és ki tudja az a típus épp jó lesz e rá...szóval inkább keressetek egy cipő boltot (babásat) és ott próbálj a lábára minél többet. A lényeg, hogy ne dőljön benne a lába semerre, ne feszüljön, stb.

Sokan favorizálják a szuplinált cipőket is, jó, de nem jobb mint a sima cipő, de nyugodtan vehetsz olyat is.

2015. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Cipönek rengeteg fajtája van.

Míg a baba nem tud menni, föleg még állni sem, akkor szokták a textil kiscipöket, max börböl. Ezeknek a talp részük is puha és anyagbol van, csúszna is ha ráállna.


Amit tudnod kell, hogy a talpnak a legjobb a mezitlábazás. Egy kisbabánál meg kell tartani a láb boltívezését amíg csak lehet. Vagy is otthon mindig mezítlább, vagy csúszosgátlós zokniban.

Lehet kapni börtutyikat, ezek is szuperek.

Amikor elkezd menni, hideg lesz, kell, hogy a lábat védje a sérülések miatt. Ekkor olyan cipöt kell venni, aminek a talpa rugalmas, vagy is egy kézzel könnyen össze szorítod. Ebben ha mászik, vagy lép a láb vele görbül.

Az egyik legjobb árban és minöségben is az elefanten cipö elsö cipönek.

2015. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itthon már szépen sétált a lakásban, mikor kimentünk az utcára is sétálni. Itthon mezítláb volt, vagy zokniban. Kintre vettük az első cipőjét. Ő először állt, aztán ült le és utána kezdett el sétálni. Szóval a sorrendet megváltoztatta, de teljesen lényegtelen volt. :)


Mi ügyeltünk a minőségre. Magas a lábfeje, ezért nem volt jó akármelyik cipő. A Falcon cipők kényelmesek voltak neki, azóta sem vettünk más márkát.

2015. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor önállóan jár. Akkor el kell vinni orthopediai kontrollra. Ha minden ok, akkor jó minőségű bokát jól tartó cipő kell. Használtat tilos. Dd step, elephanten, felejtős, vacakok. Superfit, primigi, richter azok amik tényleg megfelelőek.
2015. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdett lépegetni a bútorokba kapaszkodva, megkapta az első szandált, majd pár héttel később zárt cipőt is, ugyanis sokfelé megyünk és szinte mindenhol raktuk le próbálkozni, felfedezni a világot, otthon viszont csak zokniban van. Mi arra figyeltünk, hogy tartsa a bokáját, könnyű legyen, hajlékony talpú, bőr és új. Superfit és Richter márkájút vettem, amiben nincs harántemelő.
2015. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már hónapok óta állt és kapaszkodva járkált a lakásban. Akkor lett értelme a cipőnek, amikor már 1-2-t lépett egyedül, de bizonytalan volt, félt, akkor kapott kiscipőt, ami nem csúszott és napkon belül el is indult kapaszkodás nélkül benne.

Előtte csak ilyen lábmelegítős díszcipőcskéi voltak, illetve én varrtam neki tutyikat, nem volt értelme cipőzni.


Volt neki használhatatlan, Falcon, aztán kapott ajándékba Richtert is, azt is csak dísznek volt a lábán, kínai tornacipőben indult el végül magától, de 3 héten belül kinőtte. Most Clarks cipőket vettem neki utcára, illetve habszivacs szandálban tappogott a nyáron.

2015. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ditta323 ***** válasza:

Múlt héten vettünk neki szandált (superfit), mert már kb 2 hete feláll mindenhol, és mivel járólap van nekem is fázik a tappancsom zokniban.

Ha van ep kártyátok akkor sok gyerekcipőt lehet venni rajta (vagy számlát írnak és azt adod le), és így nem olyan veszélyes, hogy havonta 2havonta 10-15 ezret kiadsz egy kis cipőre.

2015. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

itt elmondanak sokmindent a cipőkről, jól:

[link]

2015. aug. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél cipőt, amikor úgy látod, hogy érett arra, hogy kint lépegessen! A lakásban egy tapadós zokni bőven elég! Ha kint is menne, ajánlom a LUPILLU-t! 3 rétegű valódi bőrből! készült talp, biztos bokatartás, és az ára is kedvező a többihez képest: 5.490.-
2015. aug. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!