Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi balhé a névválasztás...

Családi balhé a névválasztás körül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudom volt e valaki hasonló helyzetben. A párommal kiválasztottunk egy fiú és egy lány nevet amikor megtudtuk hogy babánk lesz. Most hogy kiderült a baba neve elmondtuk a családban. Igen vegyesek a reakciók mivel Mindkét oldalon vannak akik azt szeretnék ha az Apja nevét kapná a baba mivel így szokás. Szerintünk ez nem jó, az apuka is Max második névnek adná a sajátját. Ebből elég komoly viták vannak most a családban. Voltatok hasonló helyzetben? Ki hogy tudta megoldani?
2016. márc. 25. 06:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyereketek nevet ti dontitek el, anya es apa, nem a nagyszulok es nem a rokonsag. Olyan nevet adjatok a kicsinek, ami nektek tetszik.
2016. márc. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vita tárgya. Senkinek semmi köze hozzá, főleg ha közted és a férjed közt egyetértés van. Maximum elmondhatják a véleményüket. A ti gyereketek.
2016. márc. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám az en nevemhez ragaszkodott volna, esetleg Aranka is szoba jöhetett volna nala, anyósom pedig az o anyja Julianna nevet adta volna.


Egyszer elmondtam szepen, hogy mindenkinek van lánya is fia is, azt adhattak amit akartak, akkor nem volt fontos (anyum az en nevem kapta anno), hogy a mama nevet kapja az o lánya akkor a mi lányunk nak majd mi választunk.


Meg egyszer elmondtuk szepen, harmadszorra csak annyit mondtunk, hogy ennek a gyereknek van neve pont. Tesoja is azon szólítja, anyósom pedig ugy csinal mintha nem tudna kimondani...


Nincs ezzel baj, a TI gyereketek a TI döntésetek a neve

2016. márc. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen a családban, végül a kisfiú második névként megkapta az apja nevét,ami a nagypapa neve is.

Ezek a nagyszülők következetesen Petikémnek hívták a gyereket,miközben mindenki más Tomikának hívta...

Most zárd rövidre a témát,mert ez lesz belőle!

2016. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ebből tuti nem lesz gond:D senkinek semmi beleszólása nincs, akinek nem tetszik a neve, írjon haza...


Én az esküvők körüli cirkuszokat se értettem, mi elmondtuk, mi-hogy lesz, meghallgattuk a véleményeket és MI döntöttünk. Szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy nevezzük el a gyerekünket.

2016. márc. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem h miért foglalkozol velük. A ti gyereketek,ti döntötök! Akinek nem tetszik,majd megbékél...
2016. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Zárd most rövidre, hogy igazuk van, és fontolóra veszitek. Aztán ha megszületett, akkor mehet az sms/telefon, hogy megszületett a gyerkőc, a neve pedig az, amit Ti akartatok eleve már. Ennyi. Én biztos nem mennék bele. Az ilyen ember úgysem fogja megérteni, úgyis a végsőkig küzdeni fog, hogy ne ez legyen a neve.
2016. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt,akinek nem tetszett.De mi eldöntöttük.Ez lesz a neve és kész.
2016. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, ne menjetek bele vitába. "Kedves X, megértem az álláspontodat, de ahogy ti is magatok választhattatok nevet a saját gyereketeknek, mi is ezt fogjuk tenni. Köszönöm, hogy ezt megérted."


Nálunk a mélyen vallásos apai nagymamámmal volt egy kör, amikor nekem kerestek nevet. Közölte, hogy akkor László vagy Mária, mert náluk mindenki az (igen, apukám is Laci). Szüleim mondták, hogy nem. Akkor ha lány leszek, legalább anyám nevét kapjam. Na,azt végképp nem, egyrészt nem is hangzott volna jól a vezetéknévvel, másrészt nem akartak még egy klónt.


Így udvariasan, de nagyon határozottan elhárították és ha szóba került, egyszerűen nem reagáltak, hanem elterelték a témát.

Egyébként a nevem ötlete onnan jött, hogy ha anyukámnak született volna még testvére, akkor ez lett volna a neve. Neki megtetszett, vezetéknévvel is jól hangzott, ezt választották. A fiúnév is ugyanezzel a betűvel kezdődött volna, az is jól csengett volna a vezetéknévvel.


Nagymamám egy darabig anyám nevén hívott, aztán lassanként átállt a valódi nevemre. Nekem meg mindegy volt, maximum anyám nevére nem kaptam fel a fejemet.

2016. márc. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel. Ez a te és a párod dolga! A többieknek semmi közük hozzá!

Mondd meg, h ti döntitek el és kész.

:)

2016. márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!