Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejlettebb a kislányom a...

Fejlettebb a kislányom a koránál, vagy ez átlagos?

Figyelt kérdés
Hason símán felemeli és megtartja a fejét, kicsit a karjával is kinyomja közben magát, el tud fordulni hátról oldalra és oldalról hasra. Azért hátról hasra illetve fordítva még nem megy. Most 2 hetes.
2016. márc. 27. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes
2016. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Első baba, túlságossan dúl bennünk a szülői büszkeség. :D
2016. márc. 27. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez még ösztönös ilyenkor, a tanult az majd később következik. Születés után még kúsznak is pár hónapig.
2016. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Termèszetes,az én kisfiamnak meghuzták a nyakát,de még ennek ellenére is tutta ezeket.
2016. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát azért 2 hetes gyereknél átlagosnak meg teljesen természetesnek nem nevezném. Az én nagyobbik lányom is tudta, de - mint egy-két évvel később kiderült - azért volt, mert túl merevek voltak az izmai, hordtuk is aztán évekig mozgásfejlesztésre.

A legtöbb 2 hetes baba még nem tudja ezeket, de ennyiből fölösleges messzemező következtetéseket levonni, mindegyik baba másban "jó", teljesen természetes, hogy nem egyformán fejlődnek.

2016. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy tudom, h ha ilyen hamar pl kinyomja magát az valamilyen merev izomzatra vonatkozik amivel késöbb tornára kell majd járni.

Az én lányom is megtartotta a fejét és fordul oldalra, ezt már születéstől csinálta plusz ő még össze vissza is mászkált a kiságyban:) de neem nem nyomta ki magát és nem támasztotta meg magát a kezecskéjével. :) amugy én ettől eltekintve nem mondanám fejlettebbnek.


Amúgy még jó, h legyetek is büszkék a picikére hisz ő a ti kis angyalkátok.:) boldog babázást!!

2016. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért azt nem gondoltam, hogy zseni lesz a gyerekemből, csak tényleg izmos babóca.
2016. márc. 27. 20:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Majd vinni akarom babaúszásra is. Nemtudom az mennyire jó, ha tényleg merev izomzat miatt tudja ezeket. Majd megkérdezem a doktornőt mit javasol! Köszönöm még 1x!
2016. márc. 27. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Én lányom is korán csinált ilyesmit, még át is fordult párszor, gyerekorvos azt mondta a feszes izomzat miatt van, meg azért, mert kicsit féloldalas még, ahogy lazult, már nem tudta megcsinálni, és a normális időben 3-4 hónaposan kezdte újra csinálni. Amúgy én is azt hittem először, hogy milyen kis zseni a gyerekem :-)
2016. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam is csinàlt hasonlókat,szülés utàn is tudta màr tartani a fejét,nem kellett " tàmasztani". Nem volt feszes az izomzata egyszerűen csak nagyon jó izomzattal született. 3 hetesen àtfordult és 10 hónaposan màr ment.

Mindig előbb volt mozgàsban, neki a beszéde indult később.


Minden baba màs ütemben fejlődik, de ha valami túl koràn történik vagy túl későn,akkor azért érdemes megnézetni,hogy minden rendben van- e. Biztos ami biztos alapon.

2016. márc. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!