Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha többségében csak...

Baj, ha többségében csak üveges bébiételt (főleg főzelékeket) eszik a babám?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, h. így sokkal változatosabb, nem kell kínlódnom a főzéssel, nemcsak idény jellegű zöldségeket kap.
2010. ápr. 4. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Bajnak nem baj,de semmiképpen nem előnyös.Nem friss zöldségből kapja a főzeléket,nem a Te ízed szerint eszi,így sokkal nehezebb lesz majd átszoktatni arra amit Te főzöl.
2010. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Cáfolom az előttem szólót, 9 hónapos kisfiam főleg bébiételt evett, de ma csak házikoszton volt és mindent megevett:))))
2010. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves a babám és 90%-ban bébiételt kapott eddig!

Az itthoni főztöm is megeszi!

Mostantól fogok, majd főzni rendszeresen a babának, mármint a családnak és abbol eszik a baba is.

2010. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én babám 11-12 hónapos koráig csak és kizárólag a bébiételeket volt hajlandó megenni. Mindenki azt mondta ez baj, de én nem csináltam belőle ügyet.

Aztán elkezdte kóstolgatni a mi kajánkat, azóta csak azt eszi, most már nem kell neki az üveges egyáltalán.

2010. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia az én kislányom 9 hónapos, és nem eszi meg csak az üveges bébiételt, és a főztömből azt, amit nem neki szántam :)

Ha neki főzök, nem eszi meg, pedig sokkal finomabb az üvegesnél, de hát ez van. Azért nem izgatom magam, mert hasonlóan gondolom: legalább nem kell vele szöszölnöm. És amíg a mi ebédünkre tátog, nem aggódok, hogy nem fogja majd elfogadni :) Most azon vagyok, hogy kicsit közelítsem a kétféle étrendet, magyarán olyat főzzek magunknak ami neki is jó, csak nagyon nehéz mert allergiás a tejre. Addig marad az üveges :)

2010. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem baj szerintem sem.Az én babám 8hós de ő is bébi ételeket eszik.Én nem főzök neki míg nincs rendesen foga,még csak 1 van neki. Néha főztem de nem nagyon ette meg pedig jól főzök. Persze eszik azért sok mást nem csak bébi ételt!
2010. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Tudod én magamból indulok ki. Télen megveszem az üveges lecsót magamnak de közelse olyan mint az amit nyáron én készítek. És sokkal pépesebbek az üvegesek és nehezebb a darabos kajához szoktatni őket. És pár hónap múlva úgy is kinlódnod kellesz a főzésel.Addigra legalább belerázódsz ha esetleg nem az erőséged a főzés. Azért a pár hónap kényelemért meg felesleges üvegessel etetni.Mert utánna meg vissza üt és sokat szenvedhetsz, hogy megszokja a ti kosztotokat. Persze mint minden ez se minden babára igaz. De a legtöbb üveges bébikajás gyerek anyukája utánna többet szenved a rendes kaja elfogadtatásával. Akkor meg nem biztos, hogy megéri a mostani nem kinlódás.Arról nem beszélva, hogy a te főztöd egészségesebb.
2010. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Az én babám teljesen vegyesen kap üvegest, és általam készített ételt is, és nem látok összefüggést, hogy egyiket, vagy másikat jobban szeretné. Amiket szeret egy baba, azt szerintem megeszi így is úgy is, amit pedig nem kedvel, azzal tök mindegy, hogy én főztem-e, vagy bolti.

Azzal pedig nem minden esetben értek egyet(annak ellenére, hogy gyakran főzök a babámnak), hogy amit mi főzünk az egészségesebb. Gyakran eszembejut, hogy nincs-e tele a répa, krumpli, alma.....stb. vegyszerrel, a bolti üveges bébiételek pedig legalább ellenőrzöttek. Szóval nincs azzal semmi gond, hogy Te csak üvegest adsz a babádnak.

2010. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is csak azt adtam neki és most ott tartunk, hogy kóstolgatjuk a házi ételeket mint a hozzátáplálás kezdetén mert nem nagyon ízlik neki. Még mindig az üvegessel lakik jól.

14 hónapos.

2010. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!