Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik etetés után teszik...

Akik etetés után teszik tisztába a babájukat, hogy csinálják, h nem ébred fel a baba?

Figyelt kérdés
Én büfiztetni sem tudom a babám, már feladtuk a párommal. Egyből felébred, az is művészet, h ágyba tegyük miután elaludt cicin. Ha felébred kezdődik előlről az etetés, újabb 1 óra. Van hogy 5órán keresztül szórakozunk így, mert ha hallom h bekakil evés közben nem hagyom úgy.
2016. márc. 28. 18:23
 1/8 A kérdező kommentje:
2hetes a babám.
2016. márc. 28. 18:24
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk ne hagyd evés közben elaludni.Csipkedd finoman az arcát,fújj rá.
2016. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak cicin bír elaludni különben üvölt, és biztos eszik rendesen mert gyarapodunk.
2016. márc. 28. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Le kellene szoktatni a cicin alvásról, mert most még lehet, hogy így egyszerűbb, de amikor hónapok múlva is csak így alszik el, már nem fog tetszeni.

A büfiztetés pedig fontos, ki kell ürülnie a lenyelt levegőnek.

2016. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi etetés (tápszer) előtt pelenkázzuk. Aztán eszik, majd böfizik és vagy elnyugszik és elalszik az ágyában vagy ha nem így alakul, akkor a vállunkon és úgy tesszük vissza. Ha belealszik az evésbe, akkor felkeltegetjük finoman.
2016. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális így, hamarosan javul majd a helyzet.

Egyik babámnak ha megmozdítottam a lábát, kijött a kaki, kb 2-3 hetes koráig két nap alatt elfogyasztottunk egy csomag pelust. :D

Nekem is volt ilyen, amit leírtál, volt, hogy úgy döntöttem, alszik kakisan, én is az ötödik kör után, semmi baja nem lett.

Ha nagyot rottyant akkor persze csere, de ha csak épp egy pindurit (be is tudsz kukkantani a pelusba), akkor maradhat.

Persze figyelni kell, hogy a bőrének ne legyen baja, az enyémnek nem volt érzékeny, így néha megcsináltam ezt.

Megerősödik hamarosan a bélrendszere, és akkor már ritkább lesz a széklet.

2016. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak ritkán teszem tisztába etetés után, nagyon nagy rottyantas eseten, egyebkent nem. Etetés előtt szoktam pelenkázni. Ettől függetlenül sokszor kell altatnom, ritkán alszik el cicin, főleg, ha mozog a pocijában a levegő. Van esetleg olyan jolly joker póz, amiben a legtöbb esetben megnyugszik? Nálunk ez a hátra feltevős büfipóz az. Emellé van, hohy kell egy picit rázogatni, vagy ha nagyon nem tud elaldni, akkor sétálni vele. Ez szinte mindig bejön. Ha ezek sem, és nappal van, akkor beteszem hordozókendőbe, és miközben csinálom a dolgom, szépen el szokott aludni.


Megoszlanak a vélemények arról, hogy cicin szabad-e hagyni elaludni. Szerintem ezzel kapcsolatban a saját megérzésedre hallgass, és a te és a baba igényeit egyeztetsd össze, ahogy minden más szituációban is. Én hagyom a fiamnak, ha éppen úgy alakul, sőt, inkább úgy vagyok vele, hogy cicizzen, ne az ujját, vagy a cumit szopja. De ez én vagyok, nem azt mondom, hogy ezek közül bármelyik rossz, csak hogy nekünk személy szerint ez így felel meg.


Szóval próbálhatod ringatni, vagy ciciztetni. Az idő, amit leírtál nekem soknak tűnik, de lehet, hogy a te babádnak erre van szüksége. Próbálhatod szopi előtt pelenkázni, vagy rögtön pelenkázni, ahogy berottyant, és úgy visszatenni mellre, ezzel talán csökkenthető az idő.


A fiam most 5 hetes, 2 hetesen még sokkal többet aludt el cicin, és gyakoribb volt sokkal a hosszabb szopi (30-45 perc nem volt ritka). Most még nagyon pici a babád, szerintem ki fog ez alakulni.

2016. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbálhatsz még lejátszani neki fehér zajt, vagy anyaméhben hallható hangokat (youtubeon van fent egy csomo). Emellett tényleg a kendőt tudom ajánlani, karikás kendőbe van, hogy beteszem szopizni, és közben van két szabad kezem:)
2016. márc. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!