Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam a második...

Hogyan altassam a második gyermekemet?

Figyelt kérdés

Az elsővel tapasztalatlan voltam, nem tudom biztosan mivel járultam hozzá, ha járultam, de 2-3 év volt, mire átaludta az éjszakát.

A kicsivel az elejére azt tervezem, hogy az ágyhoz tolt bölcsőben altatom és veszem át szoptatni. De vajon meddig csináljam így? Mikor tegyem át pl.a nagytesóhoz vagy tegyem kicsit arrébb a szobában? Szeretném, hogy most másképp alakuljon ez az éjszakai alvás dolog. Tudom ezt egyáltalán befolyásolni? Vagy vannak gyerekek, akiknél egyszerűen esélytelen?



2016. márc. 29. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, ahhoz a részéhez szólnék hozzá, hogy 6 hónapos kor körül amikor a baba rájön, hogy ő és anya nem ugyanaz a személy nehezebben szokja már meg a külön alvást.

Nálunk egyébként az együttalvás hamarabb megbukott, mondjuk nálunk úgy volt, hogy több méterre volt a kiságy de a mi szobánkban. Kb 3 hónapos kora körül rendszeresen vagy 10x felkelt éjszaka és megkapta a saját szobáját, utána másfél hónapig átaludta az éjszakát. Vannak babák akiket zavarhat a horkolás stb..

Befolyásolni max annyival lehet, hogy nem kapod fel első hangra. A babák álmukban is adnak ki hangokat, érdemes megvárni, hogy mi történik.

2016. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kulon agyban es lehetoleg kulon szobaban altasd...igy lesz kesobb is minosegi es nyugodt alvasa.
2016. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az elejétôl járkáljak át hozzá? És a nagyot zavarja?
2016. márc. 29. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekem első naptól a gyerekszobában aludt, azóta is egy szobában alszanak (a legnagyobb 6 éves). Nagyjából évente egyszer fordul elő, hogy az egyik felébreszti a másikat. Az elején persze sűrűn át kellett járnom, de nem okozott problémát.

Azt is megteheted persze, hogy az elején a Ti szobátokban alszik, amíg még sokszor kell hozzá kelni, úgy gondolom, nem ezen múlik. Amit én elrontottam az első gyerek altatásánál, az az volt, hogy nem hagytam egyedül elaludni, mindig az ölemben, dajkálva aludt el, erről aztán nagyon-nagyon nehezen szokott le. Így a testvéreinél figyeltem rá, hogy mikor fáradtak, dajkálás után lehetőleg még ébren kerüljenek a kiságyukba, hogy megtanulják, hogy kell anya nélkül visszaaludni. Persze ez nem azt jelenti, hogy hagyni kell sírni, csak ha megy neki az elalvás, nem kell közbeavatkozni.

2016. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na erre gondoltam én is! Hogy nem cicin meg sétálgatva hagyni elaludni, de nem tudom hogy csinálham?! Meddig legyen bent nálunk? Mikortól várható optimális esetben hogy jobban alszik?! Hogy csináljam? Egy újszülött bealszik a cicin, ébresszem fel?
2016. márc. 29. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az nem volt probléma, mikor cicin elaludtak. Inkább arra kell figyelni, hogy mikor nem cicin alszik el, akkor lehetőleg nem hosszasan fel-alá járkálva elaltatni, inkább például a hátát simogatni a kiságyban. Azt, hogy mikortól kéne átszoktatni, nem tudom, nálunk - ahogy írtam - rögtön külön aludtak. Inkább a baba szokásaitól tenném függővé, hogy alakul az éjszakai evése, alvása. Meg ki kell tapasztalni, mikor kel azért éjjel mert éhes, és mikor más az ok.
2016. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, 3 hónaposan gond nélkül elaludt a saját szobájában. Igaz első éjszaka sírva kelt vagy 3x de utána már egyszer sem. Ugye ő a mi szobánkban is a saját ágyában aludt pár méterre tőlünk. Ha saját ágy mellé tölt bölcsőben kezded altatni akkor fokozatosan, én úgy csinálnám, hogy a kiságyat az ágyunk mellé tenném, ha megszokja a kiságyat akkor távolabb de még a szobánkban, ezután mehet külön. Mínél később kerül erre sor, annál nehezebben szokja meg.
2016. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi

Várok még válaszokat.

2016. márc. 29. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor tedd át a nagyobb tesóhoz, ha már általában átalussza az éjszakát. Ami ugye változó, hogy mikor, de ahogy már előttem is írták. Az sokat számít, ha figyelsz rá, hogy az ágyában aludjon el. Ringathatod előtte egy kicsit, míg ellazul, meg ilyesmik, csak ne teljes bealvásig.
2016. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 30. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!