Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el az 1 hetes...

Hogy altassam el az 1 hetes kislányomat? Nappal nagyon sokat van fönt, sokszor 3-4-5 orát is.

Figyelt kérdés
Szopi után persze elàlmosodik, bealszik, de 10 perc és ujra sir. kézben ringatva meg cicin könnyen elalszik de leteszem és felébred. Nem szeretném hozzászoktatni h kézben alszik el. Éjszaka 4-5-6 orákat alszik, azzal nincs gond.
2015. ápr. 16. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos jól lakik?



Amúgy nem minden babának kell az állandó alvás.


Kislányunk is sokat volt fent, nézelődött. Igaz azért nem volt 4-5 óra.

Tiéd elvan vagy sír?


Már tök jó idők vannak engedj neki friss levegőt, tedd a teraszra, erkélyre aludni.

2015. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fél sötét legyen a szobájában. Nem kell, hogy teljesen csend legyen, nehogy ahhoz szokjon hozzá.

Simogasd a hátát fel s le. Paskold a popsiját ütemesen, mintha babakocsiba lenne és az út rázkódna.

Egyik ismerősöm kerekeket szerelt a kiságyra és úgy tologatta pár percig a gyerkőcöt, majd bealudt.

Hajszárító, porszívó hangja. Nem maxon, minimálisan. Youtube-on vannak is több órás felvételek, telefonra rátöltheted.

Másik ismerősöm gyereke a szagelszívó hangjára aludt el pillanatok alatt.

Ezeket hívják monoton/fehér zajnak. Az anyaméhre emlékeztetik őket.

Esetleg babakocsiba berakod, tologatod. Ha kellően bealudt, akkor átrakod a kiságyba.


A nagyobbik lányomnál az jött be, hogy a popsijára kellett raknunk a kezünk és lassan jobbra - balra kellett döntögetnünk minimálisan.

A kicsinél pedig az jött be, hogy a popsiját megfogtuk és elkezdtük kicsit megrázni. Egyből bealudt.


Furák a gyerekek :)

2015. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztosan jóllakott?

Mennyi idő után teszed le? A babák 20 perc után merülnek mély álomba, ha előbb leteszed könnyen felébredhet. Nálunk ez bejött az elején.

2015. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elöször mi is azt hittük nem lakik jol, de most mérjük és eszik rendesen. Pár percet nézelödik de utana elkezd sirni. Látszik rajta, hogy àlmos. Kézben elvan, néha be is alszik, de ha leteszem 10-20 perc mulva felkel. Éjszaka nincs gond, szépen vissza alszik. Ma vagyunk 1 hetesek, még nem volrunk kint. Most elaludt a kis drágám, pont most alszik 3 orája. :-)
2015. ápr. 16. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:

1 perc alatt :)

[link]

2015. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wiky93 ***** válasza:

Kislányom is fent volt ennyiket egyhuzamban.. :( Ha meg aludt akkor aludt3órákat. Volt mikor 6órát is ébren volt..

Nálunk is volt, hogy elaludt, letettem de fel is kelt.. Ő csak úgy tudott elaludni, hogy rajtam.. Mostmár 4hós és napközben nemsokat alszik kb 2-3x fél órákat..azt is babakocsiban :) valószínű megszokta, hogy csak rajtam tudott ekaludni, mert mostmár nyavajog ha aludna, és ha épp a mi ágyunkon van nyavajog egy idő után meg elalszik..vagy ha a babakocsiban nyavajog, tologatom és elalszik.

Szerintem összeteheted a 2kezed, hogy 1hetesen éjjel ennyit alszik :) nem igen tudsz mit tenni, énse tudtam, kimerítő volt, de amióta nagyobb minden jó :)

2015. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!