Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell helyesen alkalmazn...

Hogyan kell helyesen alkalmazni a hűtőfüdőt?

Figyelt kérdés

Ezt minden életkorban lehet és mindíg ugyan úgy? És mennyi az a mért hőmennyiség amikor már muszály alkalmazni? És előtte kell adni lázcsillapítót?

Tudom hülyeségeket kérdezek, de első babám és hála az égnek még sosem volt beteg, de szeretnék felkészülni lélekben, hogy mit kell tennem, ha megbetegszik és nagyon felmegy a láza. Azt tudom hogy 38 C fokig nem kell csillapítani csak az fölött ez igaz? Előre is köszönöm.


2008. szept. 22. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisbabánál én 38 alatt is szoktam lázcsillapítót adni. Mert még nem kialakult a hőháztartásuk és viszonylag sok gyerek kap lázgörcsöt (minden 4.) Kisgyereknél (3 éves kor felett ha nem volt soha lázgörcse) már valóban nem szükséges 38 alatt a lázcsillapítás csak a folyadékpótlás.


Én elég gyakran használtam a hűtőfürdőt a következőképpen:

olyan meleg vizet engedek mint amennyi a gyerek testhőmérséklete. Azután szépen lassan engedem le a vizet, közben engeden folyamatosan a hidegvizet. Vagyis lassan hűtöm a vizet amiben a gyerek van. Locsolgatom a gyereket (többnyire szívesen belefekszenek mert jóérzés). Addig csinálom míg azt nem érzem, hogy a hőmérséklete csökkent. Azért túl sokáig nem szabad hűteni. 10 perc kb. Kiverszem, megtörölgetem, lázat mérek. Ha nem javul, 15-30 perc múlva újra lehet hűtőfürdőzrtetni. Lázcsillapítóval szoktam kombinálni. A lányomnak volt lázgörcse, úgyhogy nálunk a lázcsillapítás nagyon összetett dolog volt amíg picik voltak. :))

Én úgy tudom, bármilyen korban hasnálható, tehát felnőttként is. :)

2008. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Most el is mentem a soraidat, mert szerintem én olyan pánikba esek ha helyzet lesz, hogy semmi nem fog eszembe jutni:)
2008. szept. 22. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. Nem fogsz pánikba esni! :))

A hűtőfürdőben az a jó, hogy lehet ismételni és lehet vele hűteni a gyereket amíg hat a lázcsillapító.

És ha úgy érzed nagyon aggódsz, hívd fel a gyermekorvosi ügyeletet (ahova tartoztok). Én többször hívtam a miénket tanácsért is vagy megerősítésért – pedig nem vagyok egy parázós típus. Nagyon készségesek voltak mindig.:))

2008. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát van mégy egy problémám. Mégpedig hogy nekünk csak tusolókabinunk van. A kislányom aki most öt hónapos még babakádban fürdik. Ha nagyobb lesz és tud ülni akkor bele tudom ültetni majd a tuloló aljába, de addig elég ha a babakádat rakom a tusolóba és úgy hűtöm?
2008. szept. 22. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk azt mondták 40 fok felett ajánlott, mégpedig a következőképpen:

A mosdókagylóba (vagy amibe jól esik) engedj hideg vizet (nagyon hideget), aztán 2 perces különbséggel, háromszor, csak 10 másodpercre, mártsd bele a baba popsiját. Tehát, fogod a babát és a popsiját beleengeded a vízbe.

Még nem próbáltam, de állítólag nagyon hatásos a 41 fokos lázat is leviszi.

Kérdeztem nem fázik-e meg így a baba. Azt mondták egy lázas baba nem tud megfázni a hideg víztől.


Ezenkívül, amit ajánlottak még az az ecetes zokni. Vízzel hígított ecetbe beleáztatod a zokniját és ráadod. Elvileg ez is leviszi a magas lázat.

Mint mondottam, én ezeket hallottam. Szerencsére eddig még egyiket sem kellett kipróbálnom...

2008. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt is elmentem és ha szükség lesz rá minden praktikát el fogok követni, de remélem hogy még jó idjeig nem kell ezzel foglalkoznom.
2008. szept. 22. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Hááát... én vitatkoznék egy kicsit. A priznicet (vizes zokni, vizes kendő a csuklóra, törzsre) utálják a gyerekek. Felnőttnek is nagyon kellemetlen a forró testet hidegbe tekerni. Csak ők már megértik, hogy szükséges.


Zuhanyzóban is megoldható a dolog ha már kinőtte a babakádat a gyerek. (utazási tapasztalat) Leülteted és elkezded langyos-meleges vízzel zuhanyoztatni. Lassan hűtöd a zuhanyvizet míg kifejezetten hűvös de nem jéghideg lesz és azzal zuhanyoztatod, tovább.

A hűtőfürdő lényege, hogy minél rövidebb idő alatt minél több hőt vonjon el a szervezettől. Ezt nagyobb felületen (egész test) könnyebb mint csak egy popsi bemártással vagy egy bokára tekert vizes vagy ecetes ronggyal. Szvsz.

Arról nem is beszélve, hogy visít egy baba, ha a forró testét hirtelen hidegbe mártod. :(

De hát... ha gyerek orvos mondta... bizonyára van mögötte tapasztalat.

2008. szept. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!