Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket érdemes használni...

Melyiket érdemes használni orrszívó porszívót vagy hagyományos kézi, pumpás orrszívót?

Figyelt kérdés
Az orrszívó porszívótól én kicsit idegenkedem, nem szív túl erősen? Nem félnek tőle a babák?
2008. szept. 22. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a lányunknál próbáltuk a kézit, abszolút semmit nem ért. Mi porszívósat használtunk nála is, és a fiamnál is. Egyébként nem szív erősen.

Igaz, hogy ordítanak közbe, de inkább ez, mint hogy nagyon baj legyen egy náthából, és fel kelljen szúrni.

Szóval szerintem jó a porszívós. Ja, de hallottam már olyat amit a vízcsapra kell rákötni, és úgy szív, de azt külön meg kell rendelni valahonnan.

2008. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A porszívós jobb,a baba majd megszokja.Gyorsabb is.Esetleg vegyél állítható szívóerősségű porszívót(az AEG-é 23000FT),ha ez megnyugtat,de egyébként nincs jelentősége.Kérd meg egy kisgyerekes ismerősödet mutassa meg hogy működik.
2008. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De kifejezetten utálják a hangját!

Nekem mindkettő van de mindig el kell jutnom a porszívósig,mert az sokkal jobban kitudja hozni a váladékot főleg ha sűrű.Ha állítható a porszívó erőssége az nem árt.Őszintén mondom engem nem igazán érdekel ilyen esetben,hogy mennyire sír,mert az ő érdekében történik,hogy kapjon levegőt,nekünk már volt nem 1x arc,homloküreg,tüdőgyulladásunk.Ha nem jön ki a váladék,mert sok v.sűrű én először a porszívót alkalmazom utánna orrcseppet.Az infralámpa is sokat segít mellette.

2008. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

én is idegenkedtem a porszívóstól és nem csak hogy hangos, de " én nem fogok olyan dolgot dugni a gyerek orrába, aminek a másik vége a konektorban van ".

de sajna be kellett látnom, hogy a kézi nem ér semmit.amit mi vettünk (arianna)saját maga állítja a szívó erősséget.nekünk takarító gépünk van, gondolhatod.de tényleg leszabályozza magát.és az én kisfiam nem is fél tőle kimondottan "szereti".

2hónapos kisfiú anyukája

2008. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A pumpás sajna semmit sem ért.A porszívós nagyon jó,gyors,és kipucolja rendesen az orrát.Ráadásul a lányom még hagyja is.

Növérem lánya pedig már maga´nak csinálja.

2008. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
A porszívós megoldás hatékonyabb,Lehet venni elektromos orrszívó készüléket.Elemmel működik épp ugy, mint az elektromos fogkefe.Nagyon kicsi hangja van, szinte nem is hallani.Van hozzá több méretű fej, aszerint hogy milyen idős a babátok és mekkora a baba orrluka.10ezer ftba kerül, de megéri,mert nagyon hatékony, ugyanolyan jó mint a porszívós, csak kényelmesebb a használata.
2008. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is ugyanígy idegenkedtünk a porszívóstól, de ma már belátom: ez a leghatékonyabb módszer. Legnagyobb meglepetésemre a kisfiam, aki jelenleg 13 hetes, még az első alkalommal sem sírt, sőt mintha megnyugodna... Mindig mosolyog a végén.

Egyébként nem szív erősen, ne aggódj. Ha mégis, többnyire a porszívón vannak fokozatok, lehet állítani rajta a szívás erejét...

Próbáld ki, nem vesztesz vele semmit.

2008. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Én is hasonlóan vélekedek a porszívósról, mint itt többen. Gyerekkoromban nagyon sokszor fájt a fülem, nem szeretném ha a fiam is keresztülmenne azokon, amiken én anno. Döbbenetesen sok váladékot ki tud szívni a porszívós megoldás. Egy darabig a fiam is csak mosolygott, miközben szívtam az orrát, de kb 6 hónapos kora óta(akkor volt másodszor beteg) ordít ha az orrába dugom. Nekem már nem szorul össze a szívem ha sír közben, utána nagyon meg tud könnyebbülni, hogy kap végre levegőt. Mi is próbáltuk a kézit, és az elektromosat is, egyik sem volt jó.
2008. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!
2008. szept. 22. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!