Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok szokott veletek...

A babátok szokott veletek aludni a nagy ágyban?

Figyelt kérdés

Az én babám most lesz egy hónapos, de onnantól kezdve, hogy hazajöttünk, van, hogy mellettem alszik. Mert mikor este, vagy hajnalban felkel, eszik, és van, hogy utána nyűgösködik, de mellettem nyugodt, elalszik.

De azért picit félek nem lesz e baja. Igaz, mindig úgy teszem le, hogy jó legyen neki, meg akkor én is csak "felületesen" alszom. Minden moccanására felkelek.

Meg van, hogy szopi közben mind a ketten bealszunk, úgy, hogy a karomban van. Hiába próbálom megvárni, hogy vissza aludjon, de ez nem mindig sikerül. :/

Ugye ilyentől nem lesz baja? Volt mással is ilyen?



2016. márc. 30. 11:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem. Nem is szeret köztünk aludni.


Baja lesz-e? Ugyan annyi az esélye a bölcsőhalálnak melletted, mint a saját ágyában. Max, ha van légzésfigyelőd előbb észreveszed, ha melletted van akkor meg nem biztos.

2016. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem, csak 3 ilyen eset volt,már nagyobb volt,és tiszta láz, délután volt,hogy a hasamon aludt el-egyszer-egyszer de a külön ágy jött be nekünk.
2016. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten, fent vannak több helyen a biztonságos alvás kritériumai. Pl. az LLL oldalán.


Mi ritkán alszunk vele/velük, akkor ezekre odafigyelünk.

2016. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

[link]


A nagy része kitalálható józan paraszti ésszel, de érdemes elolvasni.

2016. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#14

Beleolvastam, egy részt nem értek: miszerint a dohányos szülő nagyobb kockázatot jelent a gyerekre.

Nem aludt velünk, mindketten dohányzunk, de minden rágyújtás után kezet és arcot mosunk, éjszakára ruhát is váltunk. Így nincs dohányszag körülöttünk. Gondolom más is így csinálja ezt. Miért jelent akkor kockázatot?

Feltételezem, hogy egy szülő se annyira agyament, hogy a hálóban, vagy bárhol máshol, a gyerek jelenlétében gyújtson rá.

2016. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi nem dohányzunk, így minket nem érint.


De így hirtelen ezt találtam: Dohányzó szülő ne aludjon együtt gyermekével (mert a leheletéből, bőréből párolgó anyagok károsak lehetnek a kisbabára is).


Mintha korábban azt olvastam volna, hogy a dohányzó felnőtt légzése nem olyan egyenletes, szabályos mint a nem-dohányzóé. De erre most nem találtam linket, lehet keverem valamivel.

2016. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem. Az volt a tervem, hogy semmi olyanra nem szoktatom rá amire nem muszáj, másrészt meg a légzésfigyelő nekünk fontos.
2016. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én komolyan nem értem, aki azt írja, attól félt, hogy bekapcsol a légzésfigyelő, ezért kiszedték alóla - attól nem fél, hogy reggelre NE ADJA ISTEN nem ébred fel a baba? Ezt most halálosan komolyan kérdezem.



Én fogok venni egy kinyithatós kanapét a gyerekszobába, vész esetére, de mindenképp külön altatjuk, pontosan a légzésfigyelő miatt.

2016. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Velünk alszik, nincs semmi baja.
2016. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!