Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti parotok szokott vigyazni...

A Ti parotok szokott vigyazni ugy a par honapos babatokra, h kozben torodik is vele es nem a telefonjat nyomkodja?

Figyelt kérdés
A vigyazast ugy ertem h a kozelben vagytok, tehat otthon csak epp mas csinaltok, pl haztartas stb...
2016. ápr. 2. 20:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, h beszel hozza, bohockodij, enekel stb
2016. ápr. 2. 20:48
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:
30%
Ha mindketten otthon vagyunk, akkor miért kell vigyázni a gyerekre?
2016. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hisz ő az apja. Kukucsjátékoznak állandóan meg a férjem viszi a babát a franciaágyra, egész jól elszórakoznak. Persze gyakran nyomkodja ő is a telefonját.
2016. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

A facen pont nemrég láttam a kismamablogrol képsorozatot, hogy ilyen amikor anyával van a gyerek(napsütes, talpra puszi, állatkertben kedves állatetés, játszoter stb)es ilyen amikor apával (apa az állával tartja babának a cumisüveget mert közben play station-ozik, grimaszt csinál a baba arcával, fejjel logatja be a keritsen állatot etetni, es a terepjaro mellé a gyereknek is van miniterepjároja..)


De!!

Millio video van, amit csak apa tehet ( elkapja a hintábol véletlen kirepulo gyereket, elkapja amikor a biciklivel majdnem beleszáguld egy autoval, telefonalas közben röptében elkapja amikor a gyerek rohanásbol hatalmasat esne...stb...)



Más az apák szerepe nyugi :)

2016. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
elég nagy baj, hogy nálatok apa "vigyáz a gyerekre". nálunk ilyen nincs, ő is pont olyan szülő, ő is pont úgy törődik vele, ápolja, gondozza, játszik vele. ha meg elvan a gyerek, akkor mi is kikapcsolódhatunk, netezhetünk ha akarunk. de eleve soha nem volt ez letisztázva, hogy kinek kell épp néznie a gyerekre, ez borzasztó lehet :(
2016. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

mindketten ugyanúgy vagyunk a kicsivel. oké, délután 4-ig én látom el hétköznaponként, de onnantól a férjem, hétvégén meg közösen. és nem azért, hogy nekem "segítsen", hanem azért mert szomjazza a gyereket, mire hazajön, imád vele lenni (4 hetes a baba).


minden éjjel ő altatja el (egyszer kel fel a kicsi, 11-kor), ilyenkor ő etet és pelenkáz is, mert az ő mellkasán inkább elalszik a gyerek, mint nálam.


a háztartást is közösen látjuk el, ma pl. a férjem főzött, én kimentem vele a konyhába, a bébi az etetőszékben nézelődött, a cica meg az egyik szekrényen üldögélt.:)

2016. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Bella169 ***** válasza:
100%

Nálunk is minden közös. Háztartás, gyereknevelés.

Kimondatlanul is kialakultak ugyan rituálék a férjemmel. Pl ha nem délutános és itthon van fürdetésnél ő készít mindent elő, majd fürcsi után ő viszi be a lányukat, törli meg, hintőporozza, majd átveszem én, pelus, öltözés, etetés.

Ha a lányunkkal van, akkor tartalmasan tölti vele az időt. Beszél hozzá, játszik vele.

A telefonját akkor nyomkodja ha alszik a kicsi és nincs más teendő.

2016. ápr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hat sajnos nalunk nem jo a helyzet, 9 honapos a kicsi, es nem igazan torodik vele.

Pl. Ilyenkor hetvegen ugy kell megkernem, hogy vigyazzon ra 1-2 orat, mig hajat mosok, furdoszobat takaritok, mosok ( mosogep es szaritogep az udvaron van a mellekhelyisegben ) .

Aztan ennyi, tobbet nem torodik vele. Eddig ketszer furdette a 9 honap alatt, oltoztetni sosem oltoztette furdes utan.

Hetkoznap 7-21 ig nincs itthon, igy akkor eleve nem latja.


Ma pl igy volt a napunk. 9 kor keltunk a babaval, 10 ig meg szopizott , aztan 10 kor nagynehezen vigyazott ra a ferjem delig mig en takaritottam.

Aztan ment ki a kocsit butykolni egeszen kora estig, mikor is en es a baba elmentunk setalni, o addig aludt. Mikor hazajottunk a setabol 7 kor akkor ment el nagybevasarolni. 10 kor fekszik a baba, es ekkor ert haza.

Sajnos nalunk ez van :(

2016. ápr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vigyázott rá. Az apja és vele volt. Èletkorának megfelelően játszott/játszik vele.


Kedves 6os! A 4 hetes gyerek hogy kerül etetőszékbe?

2016. ápr. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nalunk amig kisebb volt, kellett ra vigyázni mert fel perc alatt olyat csinalt ami veszélyes (felmászott az ablakba stb)

Ugyhogy nalunk pl megállta a helyet a vigyázas szo, vagy kint sem lehetett egy percet se felügyelet nelkul mert olyanok voltak a körülmények meg akkor. (Ráadásul 8 honaposan tipegett, egy evesen mar magabiztosan futott)


Ha a ferjem vigyázott ra akkor nem tudta a telefonját nyomogatni mert tenyleg vigyázni kellett ra.


Ahogy nőtt, 2 evesen mar jobban tudtak jatszani, azota életkorának megfelelően jatszik vele, remekül el szórakoznak amibe belefer valamennyi telefon nyomogatása is...


3 eves most mar aki főz pl addig az apjának vagy ilyesmi...

Szerintem fugg attol is mekkora a gyerek nyilvan egy kicsivel mas mint egy nagyobbal...

2016. ápr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!