Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az asztmás köhögés?...

Milyen az asztmás köhögés? Vagy a kruppos?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hete köhög kaptunk már mindenféle gyógyszert! Napközben nem nagyon inkább éjjel. Olyan hurutos szerű 2 percenként!mi lehet ez???holnap ujravisszaviszem orvoshoz.kezdetnél hörghurutot mondtak
2016. ápr. 3. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egyiknél a kilégzés megy nehezen a másiknál a levegő beszívás. Nem tudom hirtelen melyiknél(asztma,krupp) melyik, de hidegre kell vinni vagy arcát dekoltázsát kicsit hidegvizezni ha fullad.


Hurutos köhögésnel is a belégzés megy nehezen ha már kiterjedt a gyulladás, hallani is lehet mintha sìpolva venné a levegőt.ilyenkor a köptető mellé a mi orvosunk hörgőtágito kupot is ir ami sajnos nagyon felpörgeti a gyereket.nem győztem felemelni ölelni hogy lenyugodjon, ijesztően hiperaktiv lett meg vigyorgos röhögős.

2016. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kruppos köhögés, olyan, mintha lenyelt volna egy oroszlánfókát. Ugatva, csaholva köhög.
2016. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

száraz, ugató, húzós, sípolós a kruppos köhögés.

nem is hasonlít köhögéshez tulajdonképpen, tényleg olyan nincs ha egy kutya vakkantana vagy nem is tudom, szörnyű, nem lehet nem felismerni, nem is hasonlít hurutosra.

asztmás nem tudom, ott van egyáltalán köhögés? ott nem csak a húzós, nehéz légzés van?

2016. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Asztmánál a kilégzés nehéz, lehet köhögés, rohamokban jöhet különösen fizikai aktivítás hatására illetve az allergiás asztmánál pedig az allergénnel való találkozás hatására.

De nem 2 percenként, hanem rohamokban és valóban inkább a nehézlégzés jellemzi, mint a köhögés.


A hörghurutos köhögés sajnos nagyon el tud húzódni. Egyáltalán nem irreális a 3 hét sem.

2016. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aggodom mi lehet ez! Pulmonologián mit csinálnak a babával?
2016. ápr. 3. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Kruppnál a belégzés nehéz, asztmánál a kilégzés nyújtott, nehézkes.

A krupphoz tartozik az ugató köhögés, tényleg lehetetlen nem felismerni, aki egyszer az életében hallotta már, az soha nem felejti el. :(

Nálunk az asztmás gyerek is hasonlóan köhög.

Hörgőtágítót szoktak felírni ilyenkor. A kúp és a spiropent általában felpörgeti a gyerekeket, mi ezért az inhalátorba használatos cseppeket használjuk, sokkal jobban és gyorsabban kifejti a hatását.

2016. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kruphoz es az asztmahoz nem tudok hozzaszolni, de Pulmonologiara mi is jarunk, mivel a pici fiamnak visszaterő horghurutja van es ezert kuldott el a Gyerekorvos h nincs e vmi komolyabb a hatterben.


Nekunk allergiavizsgalatot csinaltak. Ez ugyanaz mint a felnotteknel, vagyis racseppentik az allergent aztan felkarcoljak a bort.

E mellett egy sima vizsgalat volt es megmutattak hogyan kell hasznalni az inhalatort. (ezt hasznaljuk a horghurutra, Ventolin-nal)


Azota kontrollra jarunk vissza, ami sima vizsgalatot jelent.

(ez a Bethesda Egyebkent)

2016. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos kora óta kruppos, de nála belégzéskor sípoló hangol lehet csak hallani, a köhögés hiányzik.

Kruppnál behúzódik a kulcscsontok közötti rész ill a hasánál figyeld a bordák közötti részt.

A hörghurut és a krupp nagyon hasonlít, nekem mindkét doki tüdőröngtenezte a gyereket dif.diagnózis miatt.

2016. ápr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!