Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszeretem majd egyszer?

Megszeretem majd egyszer?

Figyelt kérdés

Nem akartam gyereket,de a férjem nagyon vágyott már rá.

Mindketten közelebb vagyunk a 40hez, így hát belementem.

A terhesség egyetlen percét sem "élveztem", a szülés (császár volt) gyorss és fájdalom mentes volt. Vártam, hogy majdha a kezenbe tartóm valami villámcsapásként megváltozok és rajongva fogom szeretni.

Szeretem, de semmi olyasmit nem érzek amit szerintem kellene. Nem állok az ágya mellett, hogy nézzem ahogy alszik, ha sír nem dobok el mindent és szaladok hozzá! Félek, hogy rossz anya leszek ezért inkább mindent próbálok megadni neki, sok felesleges dolgot csak azért hogy jobban érezzem magam.

Most 1 éves és nagyon szép,okos baba. Gondoltam, hogy pszichologus segítségét kérem, de akkor elkellene mondanom a férjemnek, miért is megyek orvoshoz azt visszont soha nem tudnám megtenni.

Várjak és majd idővel kialakul az anyai ösztön/szeretett?


2016. ápr. 3. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha egy év alatt nem alakult ki, akkor már nem fog :(

De a férjed ebből hogy nem vesz észre semmit?

2016. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Pedig jó lenne orvoshoz fordulni. A gyereked később pontosan tudni fogja, hogy te az elhalmozással kompenzálni akarsz és nem igazán szereted őt. Legalábbis nem úgy, ahogy egy anyának kellene a gyerekét, hanem mint mondjuk egy rokont, egy testvért.


Nekem is furcsa, hogy a férjed nem veszi észre. Egyébként mondd azt, hogy depressziós vagy, és úgy érzed segítségre van szükséged. Találj ki valamit, ha nem akarod bevallani neki.. Bár szerintem nem ez a legjobb módszer, mármint a hazugság.

2016. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg szereted, mert ha nem így lenne, akkor egyrészt a férjed észre venné, másrészt nem írnád azt, hogy "mindent meg akarsz neki adni" (mármint ami fontos).

Talán csak azzal van "baj", hogy nem olyan vagy anyának, mint amit elképzelsz, hogy "milyennek kéne lenned". Volt a fejedben valami, de Te nem olyan vagy.


Viszont ha tényleg segítségre van szükséged, akkor ne titkold el a férjed előtt, mert a kapcsolatotoknak az nem tesz jót.

Ha szeret Téged, akkor meg fogja ezt érteni.

2016. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Várj.Mikor megszülettek a gyerkőceim,és a hasamra tették őket,nem azt mondom hogy nem örültem,de ott és akkor nem fogtam fel,és nem éltem meg az igazi anyai érzéseket.Ahogy viszont telnek az évek,egyre inkább kialakult bennem az a fajta anyai szeretet,ami mindennél erősebb.Talán neked is az kell majd hogy kommunikálni tudj vele,úgy ismerd meg mint egy barátot,és majd azok alapján fogod megszeretni amilyenné lassan cseperedik majd,nem pedig azért mert ő a gyermeked.Szerintem sokan vanak így,csak nem merik bevallani.Hidd el,imádni fogod még.
2016. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Elképzelhető, hogy a szülés utáni depressziós állapot még nem rendeződött. Nem tudni, hogy milyen családban nőttél fel, milyen anyai mintát hoztál magaddal, mennyi szeretetet kaptál otthonról, mennyire elégítették ki az érintés iránti ösztönös igényeidet. Lehet ugyanis, hogy a hozott minták alapján viszonyulsz a gyerekedhez és minden lépésedet az emlékeid alapján próbálod kontrolálni, ahelyett, hogy az ösztöneidre hallgatnál. Nem kell félni a gyengédségtől, mert az nem gyengít, hanem erősít.
2016. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Lehetséges, hoyg egyszerüen csak realista vagy és nem az "elöírt" giccses programot követed.


HA szereted a gyerekedet, akkor nincs semmi gond.

2016. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem veszi észre, hisz nem bánok rosszul a gyerekemmel. Mindent megadok neki, etetem, pelenkázom nem hanyagolom el. Csak! nem érzek lelkiismeret furdalást azért mert édesanyám vigyázz a 6hós gyerekemre, míg én 2 napra elutazok a férjemmel (hívtuk mindennap, többször is). Sír mert nem akar a babakocsiba utazni, de én meg már nem bírom sokáig cipelni és ilyenkor egy cseppet sem sajnálom, tolom tovább és türelmesen várok míg befejezi. Inkább gyakorlatias vagyok vele, de mindezek ellenére a magam módján szeretem, nem adnám oda az édesapjának ha válásra kerülne a sor (NEM is gondoltunk válásra)

ez mondjuk a neveltetésem miatt is lehet.

A nővérem oda van a fiáért, vele alszik (nálunk az első perctől külön szoba volt) nem adná egy órára sem senkinek.

Néha, sajnálom hogy ilyen anyukája van!

Szeretném ugy szeretni ahogy kell, csak nem tudom hogy hogyan.

2016. ápr. 3. 21:29
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem az a jó anya ismérve, hogy a gyerekkel alszik, egy pillanatra sem válik meg tőle és ábrándozva áll órákig a kiságy mellett. Ne olyan anya akarj lenni, amit a magazinokban jónak állítanak be, mert nem az a valóság.
2016. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Ezek alapján azt gondolom, hogy "nagy baj" nincs, de elkélne Neked a segítség. Az önértékelésedet kéne helyre tenni, meg a "világnak való megfelelés vágyát".

A testvéred teljesen más módom viszonyul a gyerekéhez. Egyesek biztosan azt is tudják kritizálni. Más-más nevelési stílus, szerintem csak nagy a kontraszt.


Mondd a férjednek, hogy szeretnél elmenni szakemberhez, hogy az anyasággal kapcsolatos gondolataidat/érzelmeidet rendezni tudd. Ha felajánlja, hogy mondd el neki, ami nyomaszt, akkor mondd meg, hogy nem azért keresel fel szakembert, mert nem bízol benne, hanem mert kívülállóra van szükséged. Ha intelligens ember, akkor ezt meg fogja érteni.

2016. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Egy csöppet se sajnalod, ha sir...? Ezt ket kulon aspektusbol is emlitetted. Szerintem nagyon is szukseged volna pszichologusra, ha nem akarod a ferjednek elmondani, mondj vmi mas indokot. Meg mindig jobb mint emiatt semmit sem tenni.
2016. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!