Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejem elfogy maholnap,3...

Pados kriszta kérdése:

A tejem elfogy maholnap,3 hónapos a babám, kénytelen vagyok/leszek tápszert adni neki, de nem fogadja el. Hogy fog átállni, ha ez îgy marad? Tapasztalatot, tanácsot kérek!

Figyelt kérdés

Már 3 félével próbálkoztunk, volt h néha megevett egy kicsit az egyikből.

Tudom, hogy anyatej után mind nagyon rossz ízű, de sajnos nem elég már a tejem, amitől persze stresszelek, ami nem jó, tudom.

De rémálmaim egyike, hogy nem fog enni...

Help!!!



2016. ápr. 8. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáltad többféle cumisüveggel? Nekünk a MAM önsterilizáló vált be, annak a feje tökéletesen illeszkedik a szájához. De az Aventnek van mell-utánzó üvege is pl.


Egyébként ne stresszelj rá ennyire, mert ő is megérzi. Az írásod alapján el vagy keseredve és az nem jó, pl. "kénytelen vagyok" "mind nagyon rossz ízű" "sajnos nem elég már" "amitől persze stresszelek"


Hát ne tedd! Az a lényeg, hogy a kicsid egyen, és boldog gyermekké cseperedjen, ennek nem akadálya az, ha tápszeres. De a boldog anyu viszont feltétele a boldog bébinek!:) Hajrá!

2016. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Off: Nem lehet, hogy csak növekedési ugrásotok van? Mióta nem elég a tejed és miből gondolod, hogy nem elég?

3 hónaposan nekünk is volt egy nehéz hetünk, szinte éjjel-nappal szopizott (és sírt), majd beállt a megfelelő mennyiség.

2016. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha párnapig többször tennéd mellre, akár 1-2 óránként, lehet, hogy beindulna jobban. Még éjjel is pl melletted fekhetne és ha felsír cici a szájba, ilyenkor az enyém hamar bealudt. Persze ehhez segítség sem árt, aki megcsinál mindent amit a te az állandó szoptatás miatt napközben nem tudsz.

Másik ötlet, de ahhoz meg sokat kell fejni sokszor, itt is kell segítség aki helyetted csinálja a napközbeni dolgokat. Fejés közben érdemes a baba mellett lenni és őt nézni. A lefejt tejet tejtároló zacsiban, pohárban feliratozva a dátumot, mennyiséget mélyhűtőbe tenni. A fejéshez kézi mellszívó és kézi után fejés a mellszívóba sem árt. Én a kézi fejést akkor tanultam meg jól mikor láttam a TV-ben egy kecskefejést.

3. ötlet, ha van több lefejt tejed, kis adagokban kellene keverni a tápival. Pl ha egyszerre 150 ml-t eszik, akkor 120 tej és 30 ml tápi 1 hétig. Majd 60 ml tápi és a többi tej még 1 hétig és így tovább, míg a tejet kiváltod.

Ha már jól haladsz a tejkiváltással éjjelre pl álometetés. Ilyenkor magadat kell előbb felkelteni. Elkészítesz mindent előre, a kicsit meg csak picit felsimogatod ép hogy mocorogjon. Karba veszed és mehet a cumisüveg, ilyenkor lassan eszik, de általában nyugodtabban és a rossz ízű tápi is jobban lecsúszik.

Persze a cumisüveg cumija is számít, az enyém az Aventet nagyon nem szerette, de a Mamos lapos cumiból jól ment az evés.

Ja és ami még fontos edd a kismama vitamint továbbra is és amikor a gyerek alszik te is tedd azt mielőtt tönkre mész, mert akkor a tejcsi sem jön vissza. Stresszre jó még ha sétáltatás közben leülsz néha és picit napozol, meg V. Fable könyveket olvasol. Engem is ezek hoztak ki a szopi miatti depiből. Kitartást!

2016. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!