Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne a hajmosást...

Hogyan lehetne a hajmosást megszeretteni?

Figyelt kérdés
Minden vasárnap egy rémálom. Jön a hajmosás. 18 hónapos, és annyira üvölt, ketten kellünk hozzá. Próbálkoztam már: Hajmosó karikával, nem zuhannyal, csak pohárral locsolom, éneklés, már a samponos flakon látványától is ördít.
2010. ápr. 6. 09:34
 1/4 anonim válasza:

Szerintem nincs tuti recept, hisz minden gyerek más, mindegyik külön kis személyiség. Az én kislányom 22 hónapos, 3-4 naponta mosunk hajat és nálunk is kerekedik ebből mizéria.

A legfőbb problémát az okozza, hogy a víz az arcába folyik. Így ahhoz folyamodtam, hogy míg pancsizik, közben óvatosan a kezemmel benedvesítem a haját úgy, hogy tényleg csak annyi víz kerüljön rá, hogy ne csurogjon meg. Sokszor a játék közben észre sem veszi, mert igyekszem fokozatosan csinálni és közben a kis testét is vizezem. A hajmosás nem gond, már elejétől "rácuppantunk" a habra. Már kéri, várja, hogy csináljunk habot. A probléma a lemosásnál kezdődik. Erre is azt a módszert találtam ki, mint a vizezésnél, szépen leszedegetem a nagyja habot a fejéről, majd nedvesítéssel húzom le hátra a maradék habot egészen addig, amíg már majdnem tiszta. Persze ezt is játszás közben és nálunk mindig az a lényeg, hogy az arcába ne folyjon a víz. A vége a leöblítés, azt zuhannyal teszem. Ott van némi kis raplizás, de sajnos ez elkerülhetetlen. Még. A kezemmel igyekszem elzárni a homlokánál a vizet és mivel leszedtem a nagyja habot, így nem kell sokáig zuhanyozni.

Mostanában, ha én hajat mosok, mindig napközben teszem és a kislányom végig nézi, ott áll mellettem, amikor mosom és zuhanyozom a hajam. Igyekszem mutatni, hogy milyen jó érzés, milyen finom is ez. Mivel náluk minden egy tanulási folyamat és köztudott, hogy utánozzák a felnőtteket, ezért csak reménykedni tudok, hogy egyszer jó irányba fog változni az egész hajmosási procedúra.

Remélem mihamarabb megtaláljátok a kulcsot a pincúrkátokhoz! Üdv!

2010. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
eleinte úgy mostam mint az 1. válaszoló. az apjának is én mososm, és látja, h apa hátradől és nem folyik a szemébe. azóta csak annyit mondok neki, h dőlj hátra, mint apa, és már fekszik is a vízbe. én megtartom az 1ik kezemmel, h a föle ne menjen tele vízzel. bevizezem a kezemmel a haját, sapmon rá és kézzel, bő vízzel leöblítem. semmi balhé nincs már:) 22 hónapos a fiam.
2010. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi rakunk elé egy tükröt, és habbal kis füleket csinálunk neki, meg mindenfélét. Az nagyon tetszik neki.
2010. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ezzel mi is igy vagyunk.minden hajmosás sikítás,ordítás,csak sajnos mi már oda jutottunk hogy ez miatt pancsizni se akar.eddig a nagykádban fürdött,most már elő vettük ujra a kiskádat és a nappaliban fürdetem,de csak cicamosakodás mert nem hajlandó beleülni sem.épp ma esedékes a hajmosás,de már én is tiszta zizi vagyok mert ő éjszaka is felsír emiatt.16 hónapos
2010. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!