Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babának főzéskor a végén...

A babának főzéskor a végén leöntitek a vizet turmixolás előtt? Vagy mennyi vizet hagytok meg?

Figyelt kérdés
Félek hogy túl vizes lesz és tartalmatlan.
2016. ápr. 11. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mindig annyira főzőm el a vizet amennyi szerintem elég ha kiöntöd akkor a tápanyagokat is kiöntöd ami kifött a zöldségből húsból
2016. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég értelmetlen így a kérdésed. ...Mit főzöl és mennyi vízben?
2016. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első mégis megértette. Köszi.
2016. ápr. 11. 09:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy mittudomén, megfőzöm a krumplit úgy, hogy ellepje a víz, hozzáteszem a cuccokat és csomó víz marad a végén. Ha együtt turmixolom én valahogy túl vizesnek találom.

Annyi volt a kérdés hogy mennyi víz marad kb egy adag főzelékben. Deciben mondjuk.

2016. ápr. 11. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy csináltam, hogy félretettem a levét, pl. egy bögrébe, és turmixolás közben annyit öntöttem vissza a főzelékhez, amennyitől jó lett az állaga.
2016. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyi víz kell, hogy mit főzöl. A krumplihoz például több vizet lehet keverni mint egy salátafőzelékhez vagy cukkinihez.
2016. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De és vajon ha vizesebb akkor többet is eszik? Tehát nem kell attól tartani hogy nem lakik jól eléggé, elég sok időre? Vagy de?:)
2016. ápr. 11. 10:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha túl híg, akkor lehet hogy nem tud annyit enni, hogy elég időre jóllakjon. Meg ha folyós, nehezebb is úgy kanalazni, hogy ne folyjon mindenfele. Ha viszont túl sűrű, akkor meg esetleg nem tudja könnyen enni.

De ne aggódj, semmi baja nem lesz, ha néha nem tökéletes állagú főzeléket kap. :)

2016. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok

Ha netán tulságisan elfözöd a levét és túl sűrűnek tartod akkor tejjel higithatod. Ha meg netán túl hig lesz a baba korától függöen sűrítheted:

-ha még pici akkor főzől hozzá meg egy szem krumplit

-ha nagyobb akkor vagy kicsi keményitőt kikeversz vizzel éa enyhén összefözöd

-vagy éppen egy halvány rántással berántod

-ha meg nem szereted a rántást akkor meg behabarod tejfölös vagy tejes liszttel

2016. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!